معرفی فیلم «کسانی که آرزو دارند من بمیرم» (تیلور شریدان، ۲۰۲۱) | باید زنده بمانیم

مدیر سایت 732 روز پیش
بازدید 79 بدون دیدگاه

فیلم‌های زیادی در حمایت و نشان دادن مشکلات آتش‌نشان‌ها ساخته شده، اما اضافه کردن چاشنی جنایت به آتش، قدرت سوزاندنش را بیشتر می‌کند. کسانی که آرزو دارند من بمیرم (Those Who Wish Me Dead) یکی از معدود فیلم‌هایی که که آتش‌سوزی و فداکاری را با جنایت و قتل آمیخته است. حضور آنجلینا جولی که مدت‌هاست در سینما کم‌فعالیت شده، می‌تواند به خودی خود، عاملی برای هرچه بیشتر دیده شدن این فیلم باشد. فیلمی که حرارت روزهای کرونایی، نتوانست مانع از رسیدن آن به پرده‌های سینمایی شود.

کسانی که آرزو دارند من بمیرم یک شاهکار هنری نیست که به‌توان به اقبال منتقدان نسبت به آن، امیدوار بود. یک فیلم سرگرم‌کننده که از حضور یک چهرۀ شاخص به عنوان بازیگر نقش اول زن، بهره می‌برد، نباید هم امتیازی بیشتر از ۶ از آی‌ام‌دی‌بی گرفته باشد. اما جنبه‌های سرگرم‌کنندۀ آن، توانسته ۸۵ درصد مخاطبان راتن تومیتوز را راضی کند. حضور آنجلینا جولی محبوب و آیدان گلین که از بازیگران سریال پرطرفدار بازی تاج و تخت بوده، قطعا موثرترین عامل در محبوبیت فیلم به حساب می‌آید.

خلاصۀ داستان

یک گروه تبهکار، مأمور کشتن یک قاضی می‌شوند، آنچه مأموریت آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، دیده شدن چهره‌شان توسط پسربچۀ قاضی است. در مسیر دنبال کردن او، پسربچه به یک آتش‌نشان زن می‌رسد که برای دیده‌بانی جنگل، مشغول گشت‌زنی است. حالا این آتش‌نشان زن، باید تمام تلاشش را برای نجات دادن پسر، انجام دهد. مابقی اتفاقات فیلم، در تعقیب و گریز‌ها و البته آتش‌سوزی مهیب جنگل می‌گذرد. قصۀ فیلم، بدون پیچیدگی و سرراست است و برای فهمیدنش، نه زیاد مخاطب را گیج می‌کند و نه زیاد معطل. هرچند این مسئله، در عین مثبت بودن، می‌تواند یکی از نقاط ضعف فیلم نیز محسوب شود. عدم وجود گره‌های سینمایی و اتفاقات غیرمنتظره، بخش زیادی از جذابیت‌های کسانی که آرزو دارند من بمیرم  را به عنوان یک فیلم جنایی کم می‌کند.

کارگردانی

تیلور شریدان که جایزه گلدن گلوب بهترین فیلمنامه را برای فیلم اگر از آسمان سنگ ببارد در کارنامۀ خود دارد، اتفاق ویژه‌ای را در کسانی که آرزو دارند من بمیرم  رقم نمی‌زند. او نمی‌تواند از محیطی که اتفاقات فیلم در آن می‌افتد، یعنی جنگل، به‌خوبی استفاده کند. اغلب نماهای فیلم، نماهای مدیوم و بسته است لذا جذابیت‌های بصری محیط، کارکرد ویژه‌ای در فیلم ایفا نمی‌کند. اگرچه در صحنۀ آتش‌سوزی جنگل، استفادۀ او از درختان، در کنار طراحی نور و صحنه، قابل قبول است.

قدرت چهره‌ها

فیلم کسانی که آرزو دارند من بمیرم بار دیگر، قدرت چهره‌ها و بازیگران مشهوری همچون آنجلینا جولی در دیده شدن فیلم‌ها را نشان داد. در روزهایی که تعداد فیلم‌های خوب سینمایی به‌سختی، به تعداد انگشتان دست می‌رسد، مخاطبان به علت آشنایی با چهره‌ها، فیلم‌های سینمایی را تماشا می‌کنند و حتی اگر فیلم خوبی نبینند، به خاطر حضور آنها، فیلم را به دیگران پیشنهاد می‌دهند. فیلم نه‌چندان خوب کسانی که آرزو دارند من بمیرم سعی دارد در لایه‌های عمیق‌تر خود، عبور از خاطرات تلخ و ترس‌ها را نشان دهد، اتفاقی که شما به عنوان مخاطب، در پایان فیلم باید از خود بپرسید این است که؛ آیا در این امر، موفق بوده یا نه؟

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.