چگونه شکل زبان می تواند ظاهر صورت شما را تغییر دهد؟

آیا می‌دانید نحوه‌ قرار گرفتن زبان در دهان‌، روی زیبایی صورتتان بسیار تاثیر دارد؟ زیبایی و جذابیت برای هر انسانی بسیار مهم است و صورت از مهمترین بخش‌های بدن برای نشان دادن جذابیتِ ما و برقراری ارتباط با دیگران است.
بسیاری از ما وقت زیادی را برای رسیدگی به زیبایی ِصورت خود صرف می‌کنیم؛ از مراجعه به متخصصین پوست و استفاده از انواع کرم‌ها یا داروهای شیمیایی تا ورزش و انجام تمرینات مناسب برای فرم‌دهی به عضلات صورت و استفاده از داروهای طبیعی.
حالت چشم و بینی، برجستگی گونه، مدل فک و چانه، هر کدام نقش مهمی در زیبایی صورت دارد؛ اما شاید تاکنون توجه نکرده‌باشید که نحوه‌ی قرار گرفتن زبان در دهان تاثیر مهمی بر روی حالت چانه و خط فک دارد. پوست در محل اتصال چانه به گردن به دلایل مختلف از جمله افزایش سن و افزایش وزن ممکن است انسجام خود را از دست بدهد و یا چربی اضافه بیاورد که به این عارضه، غبغب گویند.
غبغب باعث می‌شود چانه و خطِ فک، فرم اصلی خود را از دست داده و زیاد دیده نشوند. درمان این عارضه به کمک روش‌های پزشکی و ورزشی امکان‌‌پذیر است و برطرف می‌شود. در این مطلب با ما همراه باشید تا با تمرینات ورزشی ساده و کاربردی از بوجود آمدن این عارضه جلوگیری کنیم و یا به بهبود آن کمک کنیم.

چگونه زبان می‌تواند ظاهر صورت شما را تغییر دهد؟

زیبایی صورت یا چهره برای همه‌ی ما اهمیت زیادی دارد و طبیعی است هرکسی در هر سنی به دنبال بهبود چهره‌ی خود است.
جالب است بدانید نحوه‌ی قرار گرفتن زبان شما در دهانتان بر زیبایی صورت شما تاثیر دارد. شکل زبان در دهان می تواند تاثیر زیادی در شکل صورت شما داشته‌باشد.
فک و چانه از مهمترین بخش‌های صورت هستند که فرم و زیبایی آن‌ها جذابیت خاصی به صورت می‌دهد. امروزه روش‌های مختلفی برای اصلاح زاویه‌ی فک و فرم‌دهی به فک و چانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. عمل زیبایی فک، بوتاکس، تزریق ژل، تزریق چربی، پروتز و لیفت با نخ از جمله راه‌حل‌های پزشکی برای فرم‌دهی به چانه است. اما به طور کلی انجام عمل‌های زیباییِ صورت و سایر کارهای پزشکی همراه با عوارض جانبی است و بسیاری از مردم در مواردی که دیگر چاره‌ای ندارند به سراغ آن می‌روند.
حرکات ورزشی بسیار ساده اما مستمر می‌تواند بدون داشتن کوچکترین عوارضی راه حل مناسب برای فرم‌دهی به فک و چانه‌ی شما باشد.
تمرینات زبان می‌تواند با رفع چربی‌های اضافه زیر گردن، حالت چانه و خط فک را اصلاح کند و به زیبایی چهره‌ی شما بیفزاید.
غبغب که معادل انگلیسی آن double chin است؛ توده‌ی چربی در محل اتصال چانه به گردن است که باعث می‌شود پوست از حالت طبیعی و منسجم خود خارج شود. این عارضه باعث ظاهری نازیبا در زیر چانه و خط فک می‌شود. دلایل مختلفی از جمله مسائل ژنتیکی، سن بالا و افزایش وزن باعث بوجود آمدن غبغب می‌شود. مشخص شده‌است دلیل دیگری نیز در بوجود آمدن غبغب تاثیر دارد و آن حالت زبان در دهان است.
قرار گرفتن نادرست زبان در دهان باعث ضعیف شدن ماهیچه‌ی کنار گردن شده و به مرور غبغب ایجاد می‌شود. متخصصان این حوزه معتقدند اگر زبان به شکل درست و مناسب در دهان نگه داشته شود؛ غبغب از بین می‌رود و خط فک بهبود می‌یابد. با چند تمرین ساده می‌توانید نحوه‌ی صحیح قرار گرفتن زبان در دهان را یاد بگیرید.
غبغب را می‌توان با انجام لیفت و دیگر جراحی ها برطرف کرد. اما بدون عارضه‌ترین روش برای از بین بردن غبغب، ورزش و تمرینات مناسب روزانه است. به کمک ورزش و با چند تمرین ساده اما منظم و مستمر، این عضلات سفت شده و به شکل طبیعی خود برمیگردد. بنابراین، از بین بردن غبغب با ورزش از راهکار های مناسب برای درمان افتادگی یا برآمدگی غبغب است.

حرکات اصلاحی برای نحوه‌ قرار گرفتن زبان

حالت درست قرار گرفتن زبان در دهان این است که زبان به ویژه یک سوم انتهایی، روی قسمت بالایی دهان باشد. با چند تمرین به راحتی می‌توانید نحوه قرار دادن زبان را اصلاح کنید. در ادامه این تمرینات را بررسی خواهیم کرد.

تمرین اول

 • سر خود را مستقیم به جلو نگه دارید و زبان خود را تا جای ممکن بیرون بیاورید.
 • زبان خود را به سمت بینی بالا بیاورید.
 • ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و سپس زبان را رها کنید.
 • این حرکت را بین ۱۰ تا ۱۵ بار در روز تکرار کنید.

تمرین دوم

 • صاف بنشینید و دهان خود را تا جایی که می‌توانید باز کنید.
 • نوک زبان را پشت ردیف پایین دندان‌ها قرار دهید.
 • از طریق دهان، نفس بگیرید و در حالی که صدای “آه” می‌دهید، نفستان را بیرون دهید
 • این کار را به مدت یک دقیقه ادامه دهید.
 • دهان و زبانتان را رها کنید.

تمرین سوم

 • نوک زبان خود را روی سقف دهان، پشت دندان‌های نیش بالا قرار داده و آن را به سمت سقف دهان فشار دهید.
 • بقیه‌ی قسمت‌های زبان را به شکل صاف روی سقف دهان فشار دهید.
 • دهان را ببندید و به طور طبیعی نفس بکشید.
 • سعی کنید تا جایی که می‌توانید زبان را در دهان به این صورت نگه دارید.

تمرین چهارم

حرف N انگلیسی را تلفظ کنید و زبان را در همین حالت نگه دارید، در این حالت زبان و دندان‌ها در حالت درستی قرار دارند. سعی کنید تا جایی که می‌توانید به به همین شکل بمانید زیرا این حالتِ درست زبان در دهان است.

تمرین پنجم

 • یک تکه‌ بزرگ آدامس را در دهان قرار داده و روی سقف دهان پهن کنید.
 • این کار را از پشت دندان‌های نیش شروع کرده و به سمت عقب، تا جایی که می‌توانید به سمت داخل دهان بروید.
 • سپس آدامس را بجوید و مجدد این کار را انجام دهید.

  تمرین ششم

 • در حالت ایستاده یا نشسته، ریلکس باشید. دهان خود را تا حد ممکن باز کرده و زبان را تا جایی که می‌توانید خارج کنید تا جایی که احساس کنید چانه و گردن‌تان سفت شده است. در این حالت ده شماره بمانید و سپس آرام به حالت اولیه برگردید. بهتر این این تمرین را ۱۰ مرتبه در روز انجام دهید.

  سخن پایانی

 • زبان نقش مهمی در زیبایی صورت شما دارد! شما با چند تمرین ساده می‌توانید زیباتر شوید.
 • صورت ما ممکن است به دلایل مختلفی از جمله افزایش سن و اضافه وزن دچار عوارضی مانند بوجود آمدن غبغب شود. غبغب زیبایی چانه و فک را تحت تاثیر قرار می‌دهد و جالب است بدانید نحوه‌ی قرار گرفتن زبان در دهان تاثیر مهمی در پیشگیری و درمان این عارضه دارد.
 • تمرینات ورزشی ساده و تکرار آن می‌تواند حالت قرار گرفتن زبان را در دهان اصلاح کند و از بوجود آمدن غبغب جلوگیری کرده و اگر دچار این عارضه شده باشید، آن را برطرف کند.
 • پس با صرف روزانه چند دقیقه برای انجام این تمرینات، بدون هزینه به زیباتر شدن صورت خودتان کمک کنید.
پرینت
کلمات کلیدی

https://acas.media/?p=10307

مطالب مرتبط

مطلبی یافت نشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

زیر و بَم

گشت و گذار

دِل‌بَرها

فهرست