در دوره آموزش لیفت مژه چه مهارت هایی آموزش داده می شود؟

مدیر سایت 544 روز پیش
بازدید 44 بدون دیدگاه

چشم‌ها را می‌توان مرموزترین و زیباترین اجزای صورت دانست. تأثیر چشم‌ها و دیگر اجزای مرتبط با آن در افزایش زیبایی افراد بر کسی پوشیده نیست. افراد زیادی سعی در افزایش نمای چشمان خود دارند و خوب می‌دانند که مژه‌ها به عنوان سایه بان‌های چشم، تأثیر به سزایی بر زیبایی آن دارند. لیفت مژه که امروزه بسیار رایج شده است یکی از سالم‌ترین روش‌های نیمه موقت برای حالت دادن به مژه است. به همین دلیل است که یکی از دوره‌های پرطرفدار در مراکز آموزش آرایشگری، دوره آموزش لیفت مژه است چرا که متقاضیان زیادی تمایل دارند با حالت دادن به مژه های طبیعی خود برای مدت زمانی از آرایش کردن و استفاده از مژه مصنوعی خلاص شوند. در ادامه به معرفی رشته لیفت مژه، یکی از پر متقاضی‌ترین رشته‌های مراکز آموزش آرایشگری، می‌پردازیم و تمام مهارت های ضروری را که در این دوره آموزشی آموزش داده می شود بررسی می کنیم.

معرفی دوره آموزش لیفت مژه

همان طور که احتمالاً تا به حال دریافته‌اید، لیفت مژه به معنی حالت‌دار کردن مژه‌ها در کنار تقویت و حتی گاهاً رنگ کردن آن‌هاست. در دوره آموزش لیفت مژه، در وهله اول هنرجو یاد می گیرد که از سلیقه مشتری خود آگاه شود و میزان فر کردن مژه را مطابق با خواسته اون در نظر بگیرد و سپس کار خود را شروع کند. اولین قدم در انجام لیفت مژه، پاک کردن مژه‌ها از هر گونه مواد آرایشی، کثیفی و چربی است. اهمیت این مرحله آنقدر بالاست که در صورت انجام نشدن صحیح، ممکن است موادی که بر روی مژه‌ها اعمال می‌شوند به درستی جذب نشوند و کل پروسه به هم بریزد.

مرحله بعد قرار دادن پد سیلیکونی در پشت مژه‌ها با استفاده از چسب مخصوص است. سپس با توجه به خواسته مشتری، مژه‌ها به صورتی که قرار است حالت بگیرند به سمت بالا شانه می‌شوند. حال نوبت اعمال لوسیون‌ها و سرم‌هاست. این مواد که از کم خطرترین مواد شیمیایی استفاده می‌شوند؛ سبب انعطاف پذیر شدن مژه ها و سپس تقویت و کراتینه شدن آن‌ها می‌شوند. اگر شخصی علاقمند به رنگ کردن مژه‌های خود باشد تا دیگر نیازی به ریمل زدن نیز نداشته باشد، در همین مرحله رنگ انتخابی او نیز بر مژ‌ه‌ها اعمال می‌شود.

در آخرین مرحله تمامی مواد گفته شده پاک می‌شوند و مژه‌هایی که به طبیعی‌ترین حالت ممکن فر، بلند، ضخیم و گاها رنگ شده‌اند سبب افزایش زیبایی و اعتماد به نفس مشتری می‌شوند. در تمامی مراحل، میزان تخصص فردی که کار لیفت را انجام می‌دهد بسیار مؤثر است. میزان فر بودن، بلندی و ضخامت طبق خواسته مشتری و عدم آسیب به مژه‌ها و چشم‌ها از پایه‌ای‌ترین اصول لیفت مژه است که تنها با آموزش دیدن صحیح، مهارت و استفاده از مواد بهداشتی و با کیفیت صورت می‌پذیرد.

سرفصل های آموزشی دوره آموزش لیفت مژه

یک دوره آموزش لیفت مژه خوب دارای سر فصل‌های زیر است:

۱. آموزش شناخت مواد مورد استفاده در لیفت

ابتدایی‌ترین بخش آموزش، آموزش شناخت مواد است. با آشنایی با مواد مورد استفاده و داشتن درک صحیح از آن‌ها، خطر استفاده از میزان نامناسب و آسیب احتمالی به شدت کاهش می‌یابد.

۲. آشنایی با ابزار لازم

یکی از مهم‌ترین مسائل در انجام کار حرفه ای، استفاده از ابزار صحیح و استفاده صحیح از ابزار است. در این بخش از دوره آموزشی لیفت مژه، شاگردان باید با این ابزار به خوبی آشنا شوند. ابزارهای مربوط به لیفت مژه به شرح زیرند:

  • پد سیلیکونی
  • چسب مخصوص
  • انواع کراتینه و ربموور
  • سرم‌ها و لوسیون‌های مخصوص مژه
  • میکروبراش و شانه مژه

۳. آشنایی با آناتومی چهره و نحوه قرینه سازی مژه‌ها

اهمیت این بخش از آموزش، حالت دادن مژه‌ها به صورت صحیح مطابق با اصول آناتومی چهره انسان است. به طوری که مژه‌ها به زیبایی چهره بیافزایند و مهم‌تر از آن قرینه باشند و ناهماهنگی نداشته باشند.

۴. آموزش نحوه صحیح گذاشتن مواد لیفت روی مژه‌ها

همان طور که گفته شده، از طبیعی‌ترین و کم خطرترین مواد برای لیفت مژه استفاده می‌شود تا به چشم آسیبی نرسد؛ اما باز هم این مواد شیمیایی هستند و در صورت عدم مهارت در انجام آن می‌توانند باعث آسیب‌هایی نظیر قرمزی شدید، آب آوردن چشم و حتی پارگی قرنیه شوند. در این بخش، هنرجویان یاد می گیرند که چگونه مواد را اعمال کنند تا از چنین آسیب‌هایی جلوگیری شود.

۵. آموزش نحوه پاک کردن مواد لیفت مژه و شستشوی مژ‌ه‌ها

دانستن نحوه صحیح پاک کردن مواد و شستن مژه‌ها بسیار مهم است؛ چرا که مواد اگر باقی بمانند ممکن است باعث آسیب‌هایی هم به مژه‌ها و هم به چشم شوند. در کل پروسه لیفت مژه حداکثر ۶۰ دقیقه می‌تواند به طول بیانجامد. در آخر مواد باید به درستی پاک و شسته شوند و بیشتر از زمان معمول بر روی مژه باقی نمانند.

۶. آموزش مراقبت‌های پس از لیفت

یک متخصص لیفت مژه، باید با این مراقبت‌ها آشنا باشد و پس از انجام لیفت، به مراجعه کنندگان خود نیز آن‌ها را توضیح دهد. جلوگیری از رسیدن رطوبت به چشم و مژه در ساعات اولیه پس از لیفت و استفاده نکردن از مواد آرایش چشم تا ۲۴ ساعت، از این دست مراقبت‌ها هستند.

برای داشتن بهترین و صحیح‌ترین آموزش‌ها، مراجعه به یک مرکز آموزش آرایشگری معتبر ضروری است.

برای آموزش لیفت مژه، به آموزشگاه دترلند مراجعه کنید

آموزشگاه دترلند یکی از معتبرترین و با سابقه ترین آموزشگاه های آرایشگری زنانه است که بهترین آموزش ها را در زمینه لیفت مژه و سایر رشته های آرایشگری از جمله آموزش فیشیال صورت، آرایش دائم، کوتاهی مو و … ارائه می دهد. در این آموزشگاه، تمام سرفصل های ارائه شده در دوره های آموزشی بر اساس استانداردهای تعیین شده از سوی سازمان فنی و حرفه ای است تا هنرجویان بتوانند به راحتی مدرک فنی و حرفه ای را دریافت کنند و فعالیت خود را در بازار کار حرفه ای آغاز کنند.

استفاده از کادر آموزش حرفه ای و مجرب، ابزار و تجهیزات باکیفیت و به‌روز، و پشتیبانی ۶ ماهه از هنرجویان برای راه اندازی کسب و کار و رفع اشکال از دیگر ویژگی های ممتاز آموزشگاه دترلند به شمار می روند که باعث می شود همواره افراد زیادی برای گذراندن دوره های آموزش آرایشگری، این آموزشگاه را انتخاب کنند.

شما‌ ‌عزیزان‌ ‌می‌ ‌توانید‌ ‌در‌ ‌هر‌ ‌ساعت‌ ‌از‌ ‌شبانه‌ ‌روز‌ ‌نسبت‌ ‌به‌ ‌تکمیل‌ ‌فرم‌ ‌ثبت‌ ‌نام‌ ‌آنلاین‌ ‌در‌ ‌سایت‌ ‌دترلند‌ ‌به‌ ‌آدرس‌ Deterland.com‌ ‌‌اقدام‌ ‌نمایید‌ ‌و‌ ‌یا‌ ‌در‌ ‌ساعات‌ ‌کاری‌ آموزشگاه‌ ‌با‌ ‌شماره‌ ‌تلفن‌  ‌۰۲۱۲۲۹۰۳۵۷۲‌ ‌برای‌ ‌مشاوره‌ ‌و‌ ‌ثبت‌ ‌نام‌ ‌تماس‌ ‌بگیرید.‌

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.