لپ تاپ صنعتی چه تفاوتی با دیگر لپ تاپ ها دارد؟

مدیر سایت 648 روز پیش
بازدید 60 بدون دیدگاه

در این مقاله ضمن مقایسه لپ تاپ صنعتی با غیر صنعتی، تفاوت های ساختاری سیستم های صنعتی را معرفی می کنیم. لپ تاپ های صنعتی به مقاومت بالایی که دارند مشهور هستند. این مدل ها معمولا بدنه بسیار محکمی دارند و قطعات داخلی آنها هم به گونه ای انتخاب شده اند که در برابر فشار هوای موجود در کارخانه ها و حتی معادن، مقاوم باشند. در تعمیر تخصصی لپ تاپ، دستگاه های صنعتی معمولا راحت تر ترمیم می شوند. به این دلیل که اصولا به ندرت آسیب می بینند و ایرادات کمتری هم دارند. در ادامه، مهم ترین معیارهای مقایسه لپ تاپ صنعتی با غیر صنعتی را معرفی کرده و تفاوت این دستگاه ها را بیشتر بررسی می کنیم تا بر حسب نیاز خود، سیستم مناسب را خریداری کنید.

مقایسه سخت افزار لپ تاپ صنعتی با غیر صنعتی

یکی از مهم ترین تفاوت های لپ تاپ صنعتی با مدل های غیر صنعتی، سخت افزار این سیستم هاست. لپ تاپ های صنعتی معمولا سخت افزار بسیار با کیفیت و قوی دارند که دوام بالایی دارد. کیفیت ساخت قطعات سخت افزاری این لپ تاپ ها به اندازه ای است که سازندگان، مدت زمان بیشتری را برای گارانتی آنها در نظر می گیرند. کارشناسان تعمیر لپ تاپ لنوو این نکته را تایید می کنند که سیستم های سری Thinkpad (لپ تاپ های صنعتی لنوو از این سری هستند) معمولا به ندرت دچار ایرادات سخت افزاری می شوند. تا حدی که بسیاری از لپ تاپ های صنعتی، به صورت استوک موجود هستند و این نشان دهنده دوام بسیار بالای این مدل هاست. در صورت نیاز به تعمیرات لپ تاپ های صنعتی و غیر صنعتی از زودکمک بزرگ ترین سامانه ی تعمیراتی کشور کمک بگیرید.

تفاوت سرعت لپ تاپ های صنعتی و غیر صنعتی

معیار دیگر در مقایسه لپ تاپ صنعتی با غیر صنعتی، مربوط به سرعت سیستم است. جالب است بدانید که سیستم های صنعتی به دلیل این که نرم افزار کمتری دارند، از سرعت بالاتری برخوردار هستند. معمولا کمپانی های سازنده، نرم افزارهای زیادی را روی این لپ تاپ ها نصب نمی کنند و به همین دلیل، سرعت بوت شدن و اجرای برنامه ها در آنها بسیار بالاست. برای تعمیر لپ تاپ اچ پی و دیگر برندها در مدل های صنعتی هم نیاز به انجام اقدامات چندان پیچیده ای نیست؛ این مدل ها معمولا مشکلات نرم افزاری چندانی ندارند.

تفاوت سرعت لپ تاپ های صنعتی و غیر صنعتی

سیستم عامل مناسب برای لپ تاپ های صنعتی

در ادامه مقایسه لپ تاپ های صنعتی با غیر صنعتی، به مبحث سیستم عامل می رسیم. در این لپ تاپ باید سیستم عامل پروفشنال نصب شود. در واقع این مدل ها باید دارای Windows Professional تحت شبکه باشند تا بتوان آنها را در شبکه ادارات و سازمان ها قرار داد.

قدرت باتری لپ تاپ صنعتی

واضح است که عمر باتری لپ تاپ صنعتی بالاست؛ این دستگاه در محیط کارخانه ای ساعتها مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل باید باتری قوی و با ظرفیت بالایی داشته باشد. البته امروزه لپ تاپ های تجاری و کارمندی و … هم باتری های قوی و با کیفیتی دارند.

امنیت لپ تاپ صنعتی بیشتر است یا غیر صنعتی؟

یکی دیگر از معیارهای مهم برای مقایسه لپ تاپ صنعتی با غیر صنعتی، امنیت است. معمولا سیستم های صنعتی، امنیت بسیار بیشتری در مقایسه با دیگر مدل ها دارند. هویت بیومتریک و حسگر اثرانگشت و نرم ‌افزارهای ضد سرقت داخل سیستم که در بایوس نصب شده اند، به خوبی نشان می دهند که لپ تاپ های صنعتی از چه درجه امنیتی برخوردار هستند.

تفاوت طراحی لپ تاپ های صنعتی و غیر صنعتی

لپ تاپ های صنعتی اصلا ظاهر زیبا و مشتری پسندی ندارند! با توجه به این که هدف اصلی در طراحی بدنه این محصولات، افزایش مقاومت آنهاست، در نظر گرفتن نکات زیبایی شناختی و زیباتر کردن ظاهر این دستگاه ها در اولویت های بعدی قرار می گیرند. معمولا بدنه لپ تاپ های صنعتی از فلز ساخته شده و تنوع رنگی چندانی هم ندارند.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.