علت خنک نکردن یخچال چیست؟

مدیر سایت 622 روز پیش
بازدید 76 بدون دیدگاه

یخچال از معدود لوازم منزل است که به طور ۲۴ ساعته و دائمی در حال فعالیت است پس خرابی در این دستگاه به دلیل اینکه می تواند منجر به فاسد شدن مواد غذایی شما شود بسیار احساس ناخوشایندی را ایجاد خواهد کرد، در همین راستا می توان ادعا کرد یکی از مهم ترین خرابی های این دستگاه خنک نکردن آن است، اگر شما هم تا به حال با این مشکل مواجه شده اید می توانید در این مقاله از شرکت تعمیرات لوازم خانگی آی پی امداد با علت خنک نکردن یخچال با ما همراه باشید.

بررسی ۶ علت خنک نکردن یخچال

ایراد در برق رسانی دستگاه چگونه منجر به خنک نکردن یخچال خواهد شد؟

خرابی ترموستات یخچال یکی از علل خنک نکردن یخچال

محل قرار گیری نا مناسب دستگاه یکی از دلایل خنک نکردن یخچال

خرابی در رله و کمپرسور دستگاه یکی از علل خنک نکردن یخچال

خرابی در برد الکترونیکی چگونه منجر به خنک نکردن یخچال خواهد شد؟

مشکل شارژگاز دستگاه یکی از علل خنک نکردن یخچال

بررسی ۶ علت خنک نکردن یخچال

طبیعتا خنک نشدن یخچال نمی تواند تابع یک علت باشد و دلایل مختلفی دارد، در همین راستا در این بخش برای اینکه همه علل خنک نکردن یخچال را به شما معرفی کنیم قصد داریم تا به بررسی ۶ علت خنک نکردن یخچال بپردازیم:

  • ایراد در برق رسانی دستگاه
  • خرابی در ترموستات دستگاه
  • محل قرار گیری نامناسب یخچال
  • خرابی در رله و کمپرسور یخچال
  • خرابی در برد الکترونیکی یخچال
  • وجود مشکل شارژ گاز در یخچال

در ادامه به صورت جزء به جزء به بررسی این مشکل ها خواهیم پرداخت:

ایراد در برق رسانی دستگاه چگونه منجر به خنک نکردن یخچال خواهد شد؟

یکی ز اصلی ترین و اساسی ترین دلایل خنک نکردن یخچال بروز اتصالی و یا قطعی در سیم کشی می باشد چرا که قطعی و قطع و وصل شن جریان برق اجازه کارکرد مداوم را به موتور نیم دهد و موتور فرصت کافی برای خنک کردن یخچال را ندارد.

در همین راستا به شما توصیه می کنیم تا قبل از هر چیز دیگری سیتم انتقال برق یخچال خود را چک نمایید.

کاربران گرامی؛ در صورت استفاده از یخچال دوو و بروز خرابی در این دستگاه می توانید برای تعمیر یخچال دوو خود از خدمات نمایندگی تعمیرات این محصول بهره مند شوید.

خرابی ترموستات یخچال یکی از علل خنک نکردن یخچال

ترموستات یخچال وظیفه تنظیم دمای دستگاه را دارد، ترموستات با تشخیص دمای یخچال به موتور هشدار خاموش شدن می دهد و در صورتی که ترموستات قابلیت تشخیض دمای مناسب خود را از دست بدهد و هشدار های لازم را به موتور ندهد یا موتور بیش از حد کار کرده و یا پس از اتومات کردن به طور کلی ادامه به کار نخواهد داد، به همین دلیل بروز خرابی در ترموستات می تواند یکی از علل خنک نکردن یخچال باشد.

محل قرار گیری نا مناسب دستگاه یکی از دلایل خنک نکردن یخچال

یخچال یکی از لوازم برودتی است که وظیفه خنک کردن مواد غذایی را دارد، معمولا روی دفترچه راهنمای استفاده از یخچال های مختلف این نکته نوشته شده که دمای محیط قرار گیری یخچال باید چند درجه باشد، گاهی اوقات مصرف کنندگان با قرار دادن یخچال در میان لوازم حرارتی نظیر آبگرمکن و اجاق گاز حرارت بدنه یخچال را بالا می برند که این موضوع می تواند منجر به افزایش دمای درون یخچال هم بشود.

به شما توصیه می کنیم تا یخچال های خود را درون قاب هایی که در آشپزخانه برای آن ها طراحی شده قرار دهید و از قرار دادن یخچال در کنار لوازم حرارتی و برقی دیگر جلوگیری کنید، چرا که انتقال گرما به بدنه یخچال می تواند یکی از دلایل خنک نکردن یخچال باشد.

خرابی در رله و کمپرسور دستگاه یکی از علل خنک نکردن یخچال

رله موتور وظیفه روشن کردن و انتقال انرژی را به موتور دارد، موتور هم وظیفه تبدیل گاز به مایع و پمچاژ آن در جریان کل یخچال را دارد تا این کار دمای این دستگاه را کاهش دهد، در صورتی که رله با خرابی مواجه شود و یا خود موتور با مشکل مواجه باشید قطعا فرایند سرد کردن یخچال با مشکل مواجه خواهد بود.

کاربران گرامی؛ در صورت استفاده از یخچال ویرپول و بروز خرابی در این دستگاه می توانید برای رفع عیب دستگاه خود از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال ویرپول در تهران استفاده کنید.

خرابی در برد الکترونیکی چگونه منجر به خنک نکردن یخچال خواهد شد؟

کارکرد تمامی قطعات یخچال در این دستگاه زیر نظر برد الکترونیکی می باشد و بروز خرابی در برد الکترونیکی دستگاه می تواند منجر به کار نکردن فن دستگاه و از بین رفتن تهویه یخچال و جلوگیری از دیفراست صحیح شود که در هر دو صورت دمای یخچال کاهش می یابد، به همین علت هم خرابی در برد الکترونیکی دستگاه می تواند یکی از علل خنک نکردن یخچال باشد.

 مشکل شارژگاز دستگاه یکی از علل خنک نکردن یخچال

گازی که موتور آن را باید به مایع تبدیل کند و در کل یخچال پمپاژ کند همان گازیست که در مخزن گاز وجود دارد، گاز هوار گرم یخچال را میگیرد و گاز مبرد سرد را تحویل موتور کمپرسور می دهد، در صورت کم بودن گاز خبری از گاز مبرد سرد نیست و هوای گرم جذب موتور می شود که هیچگونه تاثیری در سرد کردن یخچال ندارد، از هیم نرو می توان مشکل شارز گاز را یکی از علل خنک نکردن یخچال دانست.

علاوه بر این توجه داشته باشید که مشکل شارژ گاز فققط مربوط به کم بودن آن نیست و می تواند از زیاد بودن آن هم باشد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.