درمان آرتروز زانو با غضروف بینی!

مدیر سایت 611 روز پیش
بازدید 103 بدون دیدگاه

طبق پژوهش های جدید از غضروف های بینی برای درمان آرتروز زانو و رفع درد استفاده می شود. دانشمندان دانشگاه بازل در سوئیس با جداسازی یک غضروف از بینی یک فرد که به آرتروز مبتلا بود و کشت آن در آزمایشگاه به این نتیجه رسیده اند: که با غضروف بینی و جا گذاری چند لایه از آن در زانوی فرد بیمار می توان آرتروز را درمان کرد، این غضروف در موقع کشت شبیه یک لایه پنکیک بود، ابتدا این تکنیک توسط دانشمندان، روی موش ها و گوسفندان تست شد و سپس در زانوی بیماران قرار گرفت، بر روی دو نفر آزمایش شد و به موفقیت رسید، این دو دواطلب جوان که یکی از آن ها یک مرد ۳۴ ساله بود و فرد دیگر زنی که ۳۶ سال داشت و هر دو آرتروز شدیدی داشتند.

این دو نفر چون مبتلا به آرتروز شدید بودند و درمان توصیه شده، برای آن ها تجویز داروهای ضد التهاب و یا جایگزینی زانو بود اما در هر صورت غضروف های جدید را در بدن دو بیمار قرار دادند و استخوان های ناهماهنگ که در زانوی آن ها بود را، در یک عمل جراحی اصلاح کردند، پس از یک سال بیماران از کاهش درد خبر دادند و جراحی ها نیز عوارضی نداشتند.

این نوع درمان ها از سری تکنیک هایی هستند که باعث ترمیم منفذهای ایجاد شده در مفاصل می شوند و در پوشاندن منفذها موفقیت آمیز عمل کرده اند و در بعضی مواقع می توانند منفذهای ایجاد شده تا هشت سانتی متر مربع را پوشش دهند. در این تکنیک با وصله ایجاد شده از غضروف و سلول های بینی رشد یافته، آرتروز درمان می شود. در این نوع از درمان نمونه های ریزی از غضروف از بینی گرفته می شود و پس از آن، سلول ها را کشت کرده و در درون زانو قرار می دهند. روش جراحی آن بسیار آسان است و هیچ نوع آسیب دیدگی در بینی ایجاد نمی کند.

یکی از پروفسور های مطرح به نام ” آنتونی هولاندر ” که متخصص مهندسی بافت و روماتولوژی است ابراز امیدواری کرده و این موفقیت را بسیار هیجان انگیز توصیف می کند. از طرفی محققان معتقدند که غضروف های بینی بهتر از جاهای دیگر بدن به بهبودی و درمان آسیب دیدگی، کمک می کنند. پس از بهبودی می توانید برای مسافرت و تفریح از تور های سایت لحظه آخر دات کام استفاده کنید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.