صفر تا صد جراحی بینی در راز جراحی

مدیر سایت 464 روز پیش
بازدید 108 بدون دیدگاه

زیبایی یکی از غرایز انسانی است که تمام افراد اعم از زن و مرد با هر سن و سالی به آن تمایل دارند. امروزه در سطح جامعه شمار زیادی از مردم را می بینید که صورت خود را به تیغ جراحان سپرده اند. در این میان بینی عضوی است که جراحی کردن آن بسیار پر طرفدار است. بدست امدن نتیجه مطلوب از عمل بینی می تواند زیبایی چهره را دو چندن کند. البته رسیدن به آن مستلزم داشتن آگاه بودن نسبت به صفر تا صد جراحی بینی می باشد.

عمل بینی مبحثی است که از بسیاری از جوانب می توان به آن پرداخت. قاعدتاً تمام متقاضیان این جراحی خواستار یکی بینی زیبا و خوش فرم هستند. اگر شما هم در این دسته از افراد قرار می گیرید پس مطالب گفته شده در این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

اهداف جراحی بینی

عمل جراحی بینی به دو منظور درمانی و زیبایی انجام می شود. جنبه درمانی این پروسه ، اصلاح مشکلات عملکردی بینی و همچنین بهبود شرایط تنفسی است. به طور مثال جراحی انحراف بینی در راستای هدف درمانی انجام می شود. از طرفی دیگر برخی افراد تنها به منظور بهبود ظاهر بینی تحت عمل قرار می گیرند. طی عمل زیبایی بینی، فرم ، کجی یا شکستگی استخوان بینی ، قوز یا برآمدگی آن و شکل نوک بینی مواردی هستند که دستخوش تغییرات می شوند. حال با توجه به انواع مختلف بینی و شرایط متفاوت آنها جراحی هایی که بر روی آنها قرار می گیرد نیز متفاوت است. بدین معنا که روند و مشکلاتی بینی های استخوانی و گوشتی می تواند با یکدیگر متفاوت باشد. لازم به ذکر است که افراد می توانند به طور همزمان هم ظاهر دماغ خود را بهبود بخشند و هم ایرادات علمکردی آن را برطرف سازند.

کاندیدای مناسب جراحی بینی

همه افراد بدون در نظر گرفتن سن و جنسیتشان می توانند کاندیدای عمل بینی باشند. البته که باید از نظر جسمی از سلامت کامل برخوردار باشند. این فاکتور هم در جلسه مشاوره ای که قبل از جراحی با پزشک مربوطه برگزار می نمایید، با بررسی پرونده پزشکی و نتایج حاصل از آزمایشات مورد تایید قرار می گیرد. کاندیدای مناسب این پروسه باید از استعمال هرگونه دخانیاتی اجتناب نموده، همچنین نباید نوشیدنی الکی مصرف نمایند؛ زیرا مصرفشان باعث افزایش تورم و کبودی شده و می تواند روند بهبودی با کندی پیش رود.همچنین لازم است که زیباجویان عزیز از عمل جراحی بینی خود انتظارات معقول و واقع بینانه ای داشته باشند.

انواع بیهوشی جراحی بینی

گزینه هایی که برای بیهوشی جراحی بینی در نظر گرفته می شود، می توانند متفاوت باشد. در واقع با توجه به شرایط بیمار و تشخیص پزشک مورد نظر از بیهوشی عمومی ، بی حسی موضعی و در صورت نیاز از تزریق داروی آرام بخش درون وریدی استفاده می شود. جراح هنگام انتخاب نوع بیهوشی موارد متعددی را در نظر می گیرد. دشواری پروسه ، سلامت فرد و تکنیک مورد استفاده همگی مواردی هستند که می توانند در نحوه بیهوشی تاثیر گذار باشند.

انواع جراحی بینی

در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم که عمل بینی زیرمجموعه های بسیاری را شامل می شود. گوشتی یا استخوانی بودن ساختار دماغ ، اولیه یا ترمیمی بودن جراحی ، آیتم هایی به حساب می آیند که می توانند نحوه انجام عمل را تحت الشعاع قرار دهند. قصد داریم در ادامه این موارد را برایتان توضیح دهیم.

عمل بینی استخوانی در راز جراحی

معمولا افراد دارای بینی استخوانی به دلیل عدم رضایت از برآمدگی و ناهنجاری های ساختار درونی تحت رینوپلاستی قرار می گیرند. عمل بینی استخوانی در قیاس با روندهای دیگر دامنه تغییرات گسترده تری را شامل شده و نتایح بسیار جذابی از آن حاصل می شوند.  بینی های استخوانی دارای ۳ ویژگی اصلی می باشد:

یکی از بارزترین ایرادات ظاهری وجود قوز بر روی استخوان بینی است

وست قرار گرفته بر روی ساختار درونی ، نازک کی باشد.

بافت های استخوانی و غضروفی تشکیل دهنده ان از استحکام بالایی برخوردار بوده است.

عمل بینی گوشتی در راز جراحی

عمل بینی گوشتی یکی از انواع دشوار و پیچیده عمل های بینی محسوب می شود. جراح باید بسیار ماهر بوده و بر تکنیک های رینوپلاستی ،همچون نحوه پیوند گرافت استخوانی یا غضروفی ، مسلط باشد. بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم بوده و غدد چربی بسیاری دارد. همچنین در این دسته از بینی ها غضروف ها ضعیف هستند و قسمت اصلی بینی از پوست و چربی تشکیل شده است. نوک بینی پهن و ضخیم است. تنها سوال مهمی که در ارتباط با عمل بینی گوشتی مطرح است ، برگشت پذیر بودن بینی بعد از جراحی است. البته امروزه به دلیل پیشرفت تکنیک های جراحی بینی ، این پرسش منسوخ شده است. جراح با تقویت ساختار دماغ گوشتی ، احتمال برگشت پذیر بودن آن را به صفر می رساند

عمل بینی ترمیمی در راز جراحی

عمل بینی ترمیمی یا جراحی ثانویه، با هدف اصلاح مشکلات به جا مانده از اولین جراحی بینی انجام می شود. مشکلات باقی مانده می تواند مربوط به مشکلات تنفسی یا زیبایی باشد که برطرف نشده است. جراحی بینی ثانویه پیچیده تر از عمل بینی اولیه است. بنابراین انتخاب یک جراح حاذق و زبردست در این زمینه برای به دست آوردن نتیجه دلخواه کمک شایانی می کند. همچنین عمل بینی ترمیمی به منظور بهبود عملکرد بینی پس از بیماری، آسیب یا ناهنجاری های اولیه صورت می پذیرد.

توصیه های پزشک برای مراقبت های بعد از جراحی بینی

پس از انتخاب جراح مناسب ، رسیدن به نتیجه دلخواه در گرو رعایت نکات و دستورالعمل های مراقبتی بعد از جراحی است که توسط جراح بینی ارائه شده است.

معمولا پزشک از افراد میخواهد تا با رعایت نکات و توصیه ها به روند بهبودی خود کمک کرده و زودتر شاهد نتیجه مورد انتظار خود باشند. در این راستا برای محافظت از بینی بعد از عمل از گچ و آتل بر روی بینی استفاده می شود؛ پانسمان قرار گرفته بر روی بینی به سازگاری آن با فرم جدید کمک می کند. سعی کنید لباس های دکمه دار یا یقه گشاد بپوشید تا هنگام تعویض ، بینی آسیب نبیند. به دلیل بیهوشی ناشی از جراحی حتما از کسی بخواهید تا شما را به خانه برساند؛ رانندگی با این وضعیت می تواند خطرات جدی به همراه داشته باشد.

بالا نگه داشتن سر بعد از عمل بینی امری بسیار ضروری است و از خوابیدن به پهلو شدیدا خودداری کنید؛ زیرا این امر موجب کبودی و تورم بیشتر درچهره شده و حتی می تواند زمان بهبودی را به تاخیر بیاندازد. تا ۶ هفته بعد از جراحی سر خود را بالا نگه دارید و درهنگام خواب نیز از ۲ یا ۳ بالش برای زیر سر خود استفاده کنید. کبودی و تورم تا مدتی روی صورت افراد نمایان است پس برای کاهش آنها می توانند از کمپرس یخ استفاده کنند.

رژیم غذایی سالم بعد از عمل هم یکی دیگر از توصیه های پزشک است که تاثیر به سزایی در روند بهبودی دارد. خوردن سبزیجات را در برنامه غذایی خود قرار دهید. رژیم غذایی سالم بعد از انجام این فرایند با تامین  مواد مغذی مورد نیاز برای بدن به بهبودی هرچه سریعتر کمک فراوانی می کند..

منبع : راز جراحی

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.