hsedaghat 142 روز پیش
بازدید 9 بدون دیدگاه

در روزهای پاییزی چه چیزی بپوشیم بهتر است؟

پاییز فصل تغییر و زرد و نارنجی شدن برگ درختان است. فصل بارش باران پاییزی، فصل سرما، فصل خیس شدن زمین و… در فصل پاییز دمای هوا ثابت نیست؛ به همین دلیل اینکه بدانیم چه بپوشیم، چه رنگی، چه جنسی، به انتخاب درستمان کمک می‌کند. در فصل پاییز باید پوششی داشته باشیم که علاوه بر اینکه آب‌وهوا باعث آزارمان نشود، شیک‌ و جذاب نیز باشیم. ما در این مطلب قصد دارید شما را با خصوصیات چند پوشش پاییزی چون؛ هودی، پافر، سویی شرت و بارانی بیشتر آشنا کنیم.

جنس و رنگ لباس‌های پاییزی

معمولا لباس‌های پاییز نسبت به لباس‌های نازک تابستانی، جنسی  ضخیم‌تری داشته و از نفوذ سرما جلوگیری می‌کنند. همچنین جالب است بدانید که جنس پارچه‌های پاییزی در نیمه اول پاییز با نیمه دوم آن متفاوت است. جنس لباس‌هایی که در نیمه اول می‌توان پوشید شامل؛ پلی پروپیلن، نخی، کتان سبک، بافتنی، لباس‌های آستردار، مخمل کبریتی نازک و لباس‌هایی که در نیمه دوم فصل پاییز می‌توان پوشید شامل؛ مخمل کبریتی ضخیم، چرم، جیر، مخمل کتانی زبر، خزه و پشم می‌شود. غالبا فصل پاییز رنگ لباس‌ها مشکی، خاکی متمایل به قهوه‌ای، طیف‌های طوسی، آبی تیره و نفتی، آجری و سبز یشمی، است.

 پافر

کاپشن پافر یا ژاکت معمولا زیپ‌دار و کلاه‌دار است؛ اما در بیشتر اوقات آستین ندارد. اولین ایده پافر در کشور استرالیا و توسط یک شیمیدان به نام «جورج فینچ» طراحی شد. کلمه پافر در لغت به معنی ماهی پف‌آلود است. در نتیجه به دلیل شباهت این کاپشن جدید به ماهی پف‌آلود، این طرح خاص پافر نامیده شد. جنس رویه بیرونی پافر از جنس پلی‌استر یا نایلون است. داخل پافر را معمولا همراه با پر اردک، هوا و پشم شیشه پر می‌کنند. پافر بیشتر یک بادگیر محسوب می‌شود؛ اما به دلیل اینکه درونش پر از پر و پشم است، بسیار گرم‌کننده است. اکثر پافر ها ضد آب بوده و در مناطق بادگیر و کوهستانی استفاده می‌شوند. پافرها آنقدر زیبا و متنوع هستند که می‌توانید به راحتی در مهمانی‌ها، سرکار، دانشگاه از آن استفاده کنید. در کنار خاصیت گرمابخش بودن، یکی دیگر از مهم‌ترین خصوصیتی که پافر دارد، سبک بودنش است. بسیاری از کاپشن‌های زمستانی به دلیل اینکه بدن را از سرما حفظ کنند، بسیار سنگین طراحی می‌شوند؛ اما جنس پافر اینگونه نبوده و بسیار سبک و راحت است.

 بارانی

از جمله رایج‌ترین پوشش‌ها در فصل پاییز پوشیدن بارانی‌های متنوع و زیبا است. بارانی‌ها در کنار خاصیت ضد آبی که دارند، می‌توانند به شما در پوشش شیک و زیبای پاییزی کمک کنند. با توجه به اینکه بارانی‌ها جنس ضد آبی دارند؛ بنابراین این لباس‌ها را نمی‌توان با هر پارچه‌ای دوخت. پارچه‌هایی مناسب لباس بارانی هستند که از نفوذ آب جلوگیری کنند. پارچه بارانی‌ها معمولا از ترکیب دو یا چند ماده چون؛ پنبه، پلی استر، نایلون، ابریشم مصنوعی تشکیل شده‌اند. پارچه‌های بارانی با مواد شیمیایی و ترکیبات شیمیایی ساخته می‌شوند تا خاصیت ضد آبی پیدا کنند.

 سویشرت و هودی

سویشرت و هودی از جمله لباس‌هایی هستند که امروزه بدون توجه به سن و سال و جنسیت و دیگر ویژگی‌ها پوشیده می‌شوند و طرفداران زیادی دارند.

سویشرت: سویشرت مشابه پلیور بوده و آستین‌های بلندی دارد. سویشرت بالاتنه را کاملا پوشش می‌دهد. سویشرت‌ها معمولا دکمه، کلاه و زیپ ندارند و غالبا از مواد کتان، پشم، و الیاف مصنوعی تشکیل می‌شوند. سویشرت اولین بار در بین پوشاک ورزشی طرفدار زیادی پیدا کرد. اکثر ورزشکاران از آن استفاده می‌کردند؛ به دلیل اینکه سویشرت عرق را جذب کرده و بدن را در فعالیت‌ها آزاد نگه می دارد.  

هودی: هودی همان سویشرت با کلاه و ماف است. ماف جیبی متصل و پیوسته بوده که برای گرم کردن دست‌ها از آن استفاده می‌شود. فرق هودی با سویشرت این است که هودی کلاه بنددار دارد و همچنین با دکمه و زیپ و… دوخته می‌شود. جنس داخل هودی‌ها اکثرا از کرک تشکیل می‌شود. کرک باعث گرم‌تر شدن بدن می‌شود. به طور کلی بهترین جنس برای هودی و سویشرت نخ پنبه است. لباس‌هایی که از نخ پنبه تشکیل شده باشند، علاوه بر لطافت و زیبایی باعث گرم نگه داشتن بدن هم می‌شوند.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.