فوت و فن‌هایی برای انتخاب عطر و ادکلن مناسب

مدیر سایت 514 روز پیش
بازدید 143 بدون دیدگاه

خرید عطر و ادکلن مناسب، یکی از مهم‌ترین انتخاب‌های هر فردی است. اگر در حین خرید عطر و ادکلن به نکاتی چون سن، موقعیت اجتماعی، آلرژی داشتن یا نداشتن، فصل، شخصیت و تمایز عطر اصل و فرع توجه کنیم، در نهایت حس خوبی از استفاد آن خواهیم داشت. ممکن است بارها اتفاق افتاده باشد که عطر و ادکلنی را با قیمت گزاف خریده باشید؛ اما متوجه می‌شوید که از بوی آن خوشتان نمی‌آید و به آن حساسیت دارید. بنابراین هنگام خرید عطر و ادکلن بهتر است فوت و فن‌هایی را در این زمینه به یاد داشته باشیم. ما در این مطلب قصد داریم فوت و فن‌های خرید عطر و ادکلن مناسب را به شما معرفی کنیم.

انتخاب عطر و ادکلن با توجه به سن و سال

عطر مناسب ۱۰ تا ۲۰ سال: عطرهایی که رایحه میوه‌ای چون، رایحه وانیلی، کاراملی، دارند در این بازه سنی طرفداران زیادی دارد. این گروه سنی معمولا پر هیاهو و ماجراجو بوده و انتخاب‌هایشان نیز بر اساس هیجان صورت می‌گیرد.

عطر مناسب سن ۲۰ تا۳۰  سال: افراد در این بازه سنی همچنان حس کشف و ماجراجویی خود را دارند. بنابراین اگر در این رده سنی هستید از امتحان کردن عطرهای جدید نهراسید. به خصوص خانم‌های جوان که در این سن و سال تحت تاثیر عوامل بیرونی مثل مد و ترندهای روز و تبلیغات هستند.

عطر مناسب ۳۰ تا ۴۰ سال: افراد زمانی که از دهه ۳۰ وارد دهه ۴۰ زندگی خود می‌شوند کمی از احساسات  فاصله گرفته و منطقی‌تر می‌شوند. در نتیجه افراد در این بازه سنی کمی در انتخاب عطر و ادکلن مناسبشان سردرگم می‌شوند.  بسیاری از افراد به این نتیجه می‌رسند که علایق ۲۰ سالگی را رها کرده و انتخاب‌های عاقلانه‌تری داشته باشند.

عطر مناسب ۴۰ تا ۵۰ سال: در دهه ۴۰ زندگی معمولا افراد به خودآگاهی و درک عمیقی دست می‌یابند. در حقیقت این رده سنی برخلاف دوره ۲۰ سالگی تحت تاثیر تبلیغات و مد روز قرار نگرفته و انتخاب‌های آگاهانه‌تری دارند.

عطر مناسب سن بالای ۵۰ سال: تحقیقات انجام شده، نشان می‌دهد که افراد بالای ۵۰ سال از بیش‌ترین میزان عزت نفس و رضایت از زندگی برخوردارند. این افراد براساس علایق شخصی خود انتخاب می‌کنند و تحت تاثیر هیچ گونه عامل بیرونی نیستند.  

  

 

انتخاب عطر بر اساس آلرژی و حساسیت

شاید شما هم تجربه کرده باشید که عطر و ادکلنی را انتخاب و خریداری کرده‌اید و سپس در حین استفاده بی‌اختیار متوجه شده باشید که به آن حساسیت دارید و دچار حساسیت‌هایی از قبیل، میگرن یا سردرد شدید، عطسه، سرفه، سرفه، گلودرد، تحریک پوستی و خارش و آبریزش بینی و… می‌شوید که شما را به شدت آزار می‌دهد. بنابراین سعی کنید در هنگام خرید عطر به رایحه مورد نظر توجه کافی داشته باشید. هنگامی که عطر و ادکلنی را استشمام می‌کنید، بارز ترین علائمی که برای افراد به وجود می‌آید، سردرد و میگرن است که این عکس‌العمل طبیعی به دو عامل ریشه‌ای؛ میگرن و سینوزیت برمی‌گردد. همچنین تغییرات و آلرژی‌های فصلی در این عامل تاثیر گذار هستند.

انتخاب عطر بر اساس موقعیت اجتماعی

عطری که انتخاب می‌کنید به گونه‌ای موقعیت اجتماعی شما را نشان می‌دهد و به اصطلاح نشانگر شخصیت شما است. به طور مثال عطر افراد درون گرا و برونگرا با هم متفاوت است. در واقع هر کدام از ما براساس خصوصیات شخصیتی و مکانی که قرار است به آنجا برویم، پوشش خاصی را انتخاب می‌کنیم. انتخاب عطر و ادکلن نیز به همین صورت و بستگی به ویژگی شخصیتی‌مان دارد. عطرها مثال پلی نامرئی می‌مانند که با توجه به خصوصیت شخصیتی و لباس پوشیدنمان انتخاب می‌شوند. عطرها مدل‌های شخصیتی متفاوتی دارند که شامل؛ عطرهای کلاسیک، ریلکس،  ماجراجو و نمایشی، خلاق، سرکش و عصیانگر، شیک پسند و خاص، می‌شوند.

 تشخیص عطر اصل و تقلبی

بررسی بسته‌بندی عطر

 بسته‌بندی عطرهایی که اصل هستند معمولا سلفون نسبتا ضخیمی دارند. که بی‌نقص تا می‌شود و با چسب حرارتی چسبیده است. بالعکس بسته‌بندی نامناسب جعبه عطر نشانگر عطرهای تقلبی است. همچنین لبه‌های بسته‌بندی عطر اصل همیشه درز و لبه های بی‌نقصی دارد. مقوای عطر اصل با کیفیت طراحی می‌شود تا آسیبی به شیشه عطر وارد نشود.

تفاوت‌های رنگ عطر

برندهای معروف و طراحان عطر اصل از رنگ زیاد و مصنوعی در عطر های خود استفاده نمی‌کنند. در نتیجه رنگ عطرهای اصل معمولا کم رنگ‌تر است. رنگ شیمیایی عطر و خوش رنگ بودن آن می‌تواند نشانه عطر تقلبی باشد.

تست عطر

در مرحله آخر عطر را روی پوست خود امتحان کنید و به بوی آن در طول روز توجه داشته باشید. اگر عطر خریداری شده‌تان اصل باشد، کم کم نت‌های آن در طول روز کم می‌شود و در صورتی که عطرتان تقلبی باشد تنها ظرف چند ساعت رایحه اصلی خود را از دست می‌دهد.

print

برچسب ها :

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.