چرا خرید نهال گردو در تهران بیشترین سودآوری را برای باغداران دارد؟

تحریریه تجاری۲ 225 روز پیش
بازدید 46 بدون دیدگاه

شهر بزرگ تهران به عنوان پایتخت کشورمان یکی از شهرهای مهم سیاسی و اقتصادی به حساب میاید. به علت موقعیت مهم جغرافیایی و آب وهوایی در اطراف این شهر، باغ‌ها و مراتع کشاورزی بسیاری دیده میشود. مناطق شمالی و جنوبی در شهر تهران دارای اختلاف ارتفاعی از سطح دریای بسیار بالایی میباشد. به طوری که در بخش‌های شمالی به علت قرار گیری در دامنه کوه‌ها بسیار سردتر بوده و مناطق جنوبی، دشتی و گرم تر است. ارقام گردو، بهترین نهال‌ها برای کاشت در تمامی مناطق تهران اعم از مناطق شمالی و جنوبی میباشند. چراکه دارای تحمل گرمایی و سرمایی بسیار مناسب و مطابقت عالی با ارتفاع از سطح دریا در این شهر هستند. خرید نهال گردو در تهران و کاشت آن در باغ بیشترین سودآوری را برای باغدار محترم خواهد داشت که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت. اگر شما نیز قصد احداث باغ گردو در شهر تهران را دارید. با ما در نهالستان پالیزگردو همراه باشید.

چرا خرید نهال گردو در تهران بیشترین سودآوری را برای باغدار دارد؟

عوامل متعددی در سودآوری یک درخت میوه تاثیرگذارند. که در صورت وجود این فاکتورهای مهم میتوان اظهار داشت نهال میوه برای خرید و کاشت در باغ ما مناسب است. از مهم ترین این فاکتورها برای خرید نهال گردو در تهران:

قیمت نهال گردو تهران

 به طور معمول قیمت نهال گردو تهران جزو اولین فاکتورها در انتخاب و یا عدم انتخاب یک نهال گردو به حساب میاید. البته این نگرانی قابل درک است چرا که در هر هکتار از باغ، شما میتوانید بین 350 الی 450 اصله نهال بکارید. به این ترتیب قیمت نهال گردو تهران میتواند یک فاکتور مهم تلقی شود. لازم است بدانید دو عامل مهم در قیمت گذاری نهال‌های میوه، پایه نهال و سن نهال میباشد. به ترتیب قیمت نهال گردو با پایه پیوندی از نهال گردو با پایه بذری بیشتر است. همچنین قیمت نهال گردو 2 ساله از سایر نهال‌ها بیشتر خواهد بود. علت آن کیفیت بالاتر؛ محصول‌دهی بیشتر، تطبیق پذیری سریع و…. میباشد. که در آینده در میزان سودآوری شما از باغ گردو تاثیرگذار است.

حداکثر محصول‌دهی درختان گردو در زمان بلوغ

اولین نکته هنگام توجه به محصول‌دهی حداکثری درختان گردو؛ زمان رسیدن به سن بلوغ است. درواقع درختان از اوایل کاشت، محصول‌دهی را آغاز میکنند. اما با رسیدن به سن بلوغ؛ درختان به محصول‌دهی حداکثری خود رسیده و محصولات آنها قابل عرضه در بازار رقابتی میباشد. درواقع پس از رسیدن درختان به سن بلوغ, سودآوری شما از باغ گردو آغاز میشود. اغلب درختان گردو که در این مطلب به آنها اشاره خواهیم نمود در سن 5 سالگی به سن بلوغ میرسند. محصول‌دهی آنها نیز بین 7 تا 16 تن بوده و میوه‌های آنها درشت و خوشمزه و با کیفیت؛ دارای پوسته کاغذی و با کمترین میزان خرابی و پوکی و سیاهی میباشد. بنابراین با توجه به قیمت محصولات گردو و بازارپسندی بسیار متناسبی که دارند. هرساله سودآوری بسیار عالی را نصیب باغدار خواهند نمود.

عمر اقتصادی درختان گردو

عمر اقتصادی؛ به حداکثر زمانی گفته میشود که درخت گردو پس از رسیدن به سن بلوغ قادر به محصول‌دهی حداکثری میباشد. این مورد به نحوه ی نگهداری، رسیدگی و آبیاری و کوددهی و آب و هوا و…. وابسته است. هرچه عمر اقتصادی یک درخت بیشتر باشد. سودآوری شما تا سالیان سال ادامه خواهد یافت. درختانی که در این مطلب به عنوان بهترین نهال گردو در تهران معرفی میشوند؛ اغلب عمر اقتصادی بین 100 تا 200 سال دارند. درحالیکه سایر درختان میوه حداکثر تا 100 سال به محصول‌دهی ادامه میدهند.

سازگاری پذیری نهال گردو با منطقه

سازگاری پذیری به این معنی است که نهال بتواند حداکثر و حداقل دمای منطقه را به خوبی تحمل نموده و قادر به محصول‌دهی حداکثری باشد. از طرفی نهال میتواند تا پایان عمر اقتصادی خود به این محصول‌دهی حداکثری ادامه دهد. جالب است بدانید اکثر نهال‌های گردو قادرند با شرایط اقلیمی در سرتاسر شهر تهران سازگار باشند. پیش از خرید نهال گردو در تهران؛ شما باید از شرایط آب وهوایی، رطوبت و خشکی، حداقل و حداکثر دمای منطقه, احتمال سرمازدگی ناگهانی در منطقه خود آگاه شوید. تا به این ترتیب بتوانید بهترین نهال گردو در تهران را انتخاب کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

معرفی 5 مورد از بهترین نهال گردو در تهران

قیمت نهال گردو در تهران

همانطور که میدانید پیش از انتخاب و خرید بهترین نهال گردو در تهران شما باید از شرایط باغ و همچنین شرایط اقلیمی در منطقه خود آگاهی داشته باشید. تا به این ترتیب بتوانید بهترین ارقامی که با آب وهوای منطقه شما سازگار است را بیابید. از این رو در این بخش قصد داریم به معرفی شرایط اقلیمی و آب وهوایی در شهر تهران بپردازیم.

همانطور که میدانید شهر تهران پایتخت کشور ایران است که از لحاظ جغرافیایی در بخش شمالی کشورمان واقع شده است. این شهر که بخش‌های شمالی آن در دامنه کوه دماوند و بخش‌های جنوبی آن به صورت دشتی است. دارای ارتفاع از سطح دریای 900 تا 1800 متر میباشد. این اختلاف ارتفاع؛ اختلاف دما را در بخش‌های شمالی و جنوبی این شهر به وجود میاورد. بازه دمایی در این شهر بین 39.5 تا 11.4- درجه سانتیگراد است.

همسایه‌های شهر تهران از شمال شمیران و از شرق دماوند است. این شهر از جنوب و جنوب غربی به پاکدشت و اسلام شهر و شهریار و ری میرسد. در غرب آن نیز استان البرز واقع است.

آب وهوای شهر تهران به طور کلی نیمه خشک است. در ارتفاعات این شهر بیشتر بارش برف و باران دیده میشود و آب وهوای آن خنک تر است. به طور میانگین تا 220 میلی متر در سال بارندگی دارد و 48 روز از سال را در یخبندان میگذراند.

بهترین نهال گردو در تهران

نام رقم ارتفاع از سطح دریا (متر) شروع محصول‌دهی (سال) محصول‌دهی (تن در هکتار) عمر اقتصادی (سال) سازگاری با مناطق تهران
نهال گردو فرنور پیوندی 0-3000 5 8 100 بله
نهال گردو ژنوتیپ گرمسیری تیپ 9 0-3000 5 16 100 بله
نهال گردو چندلر پیوندی 100-1500 5 7 بیش از 100 در مناطق با ارتفاع کمتر
نهال گردو ژنوتیپ برتر 0-3000 5 8 200 بله

راهکار خرید مطمئن نهال گردو در تهران

بهترین نهالستان گردو در تهران

برای خرید نهال گردو در تهران شما میتوانید به معتبر ترین نهالستان گردوی مجوزدار در این شهر مراجعه فرمایید. دقت کنید که نهالستان باید مجوزهای لازم از جمله گواهی فعالیت رسمی؛ شناسنامه معتبر و گواهی ثبت اختراع را از جهادکشاورزی دریافت نموده و با سابقه درخشان اقدام به پرورش و فروش نهال گردو در تهران بنمایند.

نهالستان پالیزگردو با بیش از نیم قرن تجربه، با استفاده از به روزترین تجهیزات کشاورزی و همچنین دانش روز باغداری و کشاورزی امروزه یکی از بهترین و بزرگترین نهالستان‌ گردو کشورمان شناخته میشود. همچنین این مرکز با ارائه مشاوره رایگان پیش از خرید نهال گردو؛ مشاوره در حوزه نحوه احداث و نگهداری باغ گردو؛ مشاوره در حوزه بیماری شناسی و آفت زدایی درختان گردو و همچنین احداث باغ گردوی شما به صورت حضوری؛ به خدمت رسانی به شما باغداران محترم میپردازد. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا آگاهی از قیمت نهال گردو تهران با ما در مرکز فروش انواع نهال گردو در تهران؛ نهالستان پالیزگردو از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

شماره تماس : نهالستان پالیز 09021832393 – 09141832393 – 09331832393

آدرس سایت پالیزگردو palizgerdo.com

آدرس سایت پالیز نهال paliznahal.com

آدرس نهالستان پالیز: آذربایجان غربی، شهرستان میاندوآب؛ کمربندی شمالی؛ میدان ولایت؛ اتوبان ولایت

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.