نکات لازم برای سفر با کودکان

مریم فشندی 28 روز پیش
بازدید 27 بدون دیدگاه

بسیاری از افرادی که فرزند کوچک دارند فکر می‌کنند مسافرت رفتن همراه بچه‌های کوچک کار سختی است. برخی افراد نیز ممکن است به دلیل داشتن فرزند کوچک مدتی سفر نکنند تا بچه‌ها کمی بزرگ‌تر شوند. این ترس‌ها می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی چون؛ مریض شدن کودکان، نگهداری سخت بچه‌های کوچک شیرده یا نوپا، بهانه‌گیری بچه‌های کوچک و… باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با نکاتی در رابطه با مسافرت کردن همراه بچه‌های کوچک آشنا کنیم تا با خیال راحت سفری لذت‌بخش را تجربه کنید.

طول اقامت و مسافرت

در واقع باید بدانید که مسافرت کردن با بچه‌های کوچک در کنار لذتی که دارد، کمی هم مشکل است. بنابراین بهتر است قبل از سفر، تمام نکات لازم را در نظر بگیرید و تا حد ممکن سعی کنید طول مدت اقامتتان کوتاه باشد. همچنین اگر بچه کوچکی همراه خود دارید باید از سریع‌ترین وسیله نقلیه برای رسیدن به مقصد استفاده کنید تا کودک شما در طول مسیر اذیت نشود.

خوراکی‌های همراه

اگر نوزادتان در طول مسیر همراه شما است، حداقل به اندازه دو روز برای او شیر خشک تهیه کنید. حتما یک شیشه شیر اضافی همراه خود داشته باشید. اگر کودکتان به اصطلاح از آب و گل در آمده و می‌تواند غذا بخورد هم به اندازه یک یا دو روز برای او وعده غذایی بردارید. به دلیل اینکه شما از شرایط غذایی مسیر مطلع نیستید. به طور مثال؛ در هنگام شرایط جوی نابه سامان هوا ممکن است، در طول مسیر چیزی برای خوردن نتوانید تهیه کنید. این نکات برای سفرهای خارج از کشور هم ضرورت دارد.

دارو های کودک را فراموش نکنید

بسیاری از ما ممکن است داروهای مورد نیاز خود یا فرزندمان را همراه‌مان به مسافرت نبریم و با خود بگوییم در مقصد هم می‌توانیم این داروها را تهیه کنیم. اما فراموش نکنید که داروها یا مکمل‌های غذایی فرزندتان را با خود به مسافرت ببرید به دلیل اینکه ممکن است داروهای مد نظرتان را پیدا نکنید و دچار مشکل بشوید.

لباس مناسب هر فصل

آب و هوای کشور یا شهرهای مختلف باید یکدیگر متفاوت است. مثلا در کشور ایران فصل بهار به خصوص در ماه‌های اول آن آب و هوا تغییر زیادی می‌کند؛ یک روز بارانی و روز دیگر آفتابی می‌شود. در نتیجه می‌بایست قبل از رفتن به هر شهر یا کشوری آب‌وهوا و شرایط جوی آنجا را بررسی کرده و لباس‌های متناسب را با خود حمل کنید. البته بهتر است لباس‌های متضاد با آب و هوای آن منطقه را هم بردارید؛ به دلیل اینکه ممکن است شرایط به طور ناگهانی تغییر کند. احتیاط شرط عقل است.

وسایل سرگرمی کودک

اجازه بدهید کودکتان هم برخی وسایل سرگرم‌کننده مثل اسباب‌بازی‌هایش را همراه خود بیاورد تا با آن‌ها بازی کند. با وجود اسباب‌بازی‌هایش دیگر نگران دلتنگی، بهانه‌گیری یا شیطنت‌ کودکتان نمی‌شوید.

ساک وسایل مورد نیاز فرزندتان را آماده کنید

اگر فرزند نوزاد دارید حتما کیف بزرگی تهیه کرده و فلاسک آب جوش، بطری آب معدنی، یک یا دو قوطی شیر خشک، پوشک، لباس مناسب، چند دست لباس زیر و رو، کلاه و شال گردن، پتوی مسافرتی، داروهای مورد نیاز مثل؛ (تب بر، تب سنج، شربت دل درد)، شیشه شیر اضافی، اسباب بازی نوزاد مثل (جغجغه، اسباب بازی صدا دار و حرکتی) داخل کیف نوزاد قرار بدهید.

سفر با قطار

اگر قصد دارید با قطار سفر کنید بهتر است واگن مجزا بگیرید یا اینکه در کنار افرادی باشید که فرزند کوچک دارند. در این صورت آن‌ها شما را بیشتر درک می‌کنند و شما هم خیالتان راحت‌تر است و سفر خوبی را تجربه می‌کنید.

سفر با اتوبوس

سخت‌ترین راه‌های مسافرت کردن در کنار داشتن نوزاد یا فرزند کوچک، سفر با اتوبوس است. بهتر است تا جایی که امکان دارد اگر فرزند کوچکی دارید با اتوبوس سفر نکنید تا آنها بزرگ‌تر شوند.

سفر با هواپیما

قبل از سفر با هواپیما حتما پوشاک نوزاد را تعویض کنید و به ازای هر ساعت پرواز یک پوشاک در ساک نوزاد قرار بدهید. ممکن است صدا برای گوش نوزاد ضرر داشته باشد؛ پس بهتر است تکه‌ای پنبه در گوش او قرار بدهید یا در دهان نوزادتان پستانک بگذارید.

 

 

 

 

 

 

 

 

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.