ریزش  ۸۰ درصدی قیمت زمین‌های متاورس طی شش ماه

مدیر سایت 221 روز پیش
بازدید 67 بدون دیدگاه

در ادامه اخبار ناامیدکننده مربوط به متاورس، این بار گفته شده که میانگین قیمت زمین‌های دیجیتال نیز به اندازه ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده است. همراه با کاهش ارزش ارزهای دیجیتال و قیمت NFT در ماه‌های اخیر، اکنون در گزارش جدیدی اعلام شده که ارزش املاک دیجیتال موجود در متاورس نیز به‌شدت و تا حدود ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وب‌سایت The Information در گزارش خود، طبق داده‌های ارائه شده توسط WeMeta توضیح می‌دهد که معاملات زمین‌های دیجیتال در شش پلتفرم متاورس، از جمله دسنترالند (Decentraland) و سندباکس (The Sandbox) نسبت به اوج خود در ماه نوامبر ۹۷ درصد کاهش یافته است.

حجم معاملات زمین‌های متاورس در ماه نوامبر با ۲۲۹ میلیون دلار به بالاترین حد خود رسیده بود و اکنون این میزان در ماه ژوئن به ۸ میلیون دلار کاهش پیدا کرده است.

کاهش قابل‌توجه میانگین قیمت زمین دیجیتال متاورس

علاوه بر این، در نوامبر گذشته مجموعا ۱۶ هزار زمین دیجیتال فروخته شده بود که میزان آن‌ها اکنون در ماه ژوئن به ۲۰۰۰ رسیده است. در همین حال، میانگین قیمت زمین در ماه ژوئن ۳۳۰۰ دلار بوده که در مقایسه با ۱۶۳۰۰ دلار چهار ماه قبل، نزدیک به ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

حجم معاملات مربوط به املاک متاورس در ماه نوامبر سال گذشته به دنبال تغییر نام فیسبوک به متا افزایش پیدا کرد. «مارک زاکربرگ» با این ری‌برند بزرگ، پتانسیل متاورس را برای مخاطبان بیشتری برجسته کرد. با این حال، از آن زمان تاکنون شرایط بسیار سختی داشته است، زیرا مفهوم متاورس هنوز برای دسته بسیار زیادی از مخاطبان شناخته شده و در دسترس نیست.

در کنار این مورد، کاهش قیمت رمزارزها نیز به نوعی با سقوط قیمت زمین‌های دیجیتال مرتبط است. طبق این گزارش، از ماه فوریه تا ژوئن گذشته، میانگین قیمت فروش بر اساس ارز دیجیتال نیز ۵۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

منبع: دیجیاتو

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.