هنرمند قرنطینه باشید: نقاشی با شابلون روی دیوار

مدیر سایت 973 روز پیش
بازدید 184 بدون دیدگاه

یکی از روش‌های جدید زیباسازی دیوار خانه و محیط کار نقاشی با شابلون روی دیوار است. این روش نیاز به هزینه و مهارت زیادی ندارد و به دلیل آزادی در انتخاب رنگ و طرح آن، نسبت به کاغذ دیواری و دیوارپوش‌‌ طرفداران بیشتری دارد. شابلون به عنوان ابزار اصلی این هنر در طرح‌های مختلف خوشنویسی و تایپوگرافی در بازار موجود است که قابلیت شست ‌و شو و استفاده مجدد دارد و می‎توان از طریق فروشگاه‌های هنری و رنگ فروشی آن را خریداری کرد و یا به وسیله طلق و مقوا، با کمترین هزینه آن را در منزل درست کرد.

ابزار و وسایل لازم برای نقاشی با شابلون

شابلون
رنگ اکریلیک پایه آب
غلتک رنگ ده سانتی ترجیحاً از جنس فوم
سینی غلتک
قلم‌‌مو متوسط
چسب کاغذی یا اسپری چسب استنسیل (چسب شابلون)

مراحل نقاشی روی دیوار با شابلون

ابتدا ترکیب رنگی مورد نظرتان را در سینی غلتک آماده کنید و به خوبی رنگ‌ها را با هم ترکیب کنید تا رنگ یک دستی ایجاد شود بهتر است رنگ را با کمی آب مخلوط کنید تا رقیق شود. سپس غلتک را به رنگ آغشته کنید و از یک دستمال کاغذی حوله‌ای استفاده کنید و غلتک را دو بار روی آن بکشید تا رنگ اضافه آن از غلتک خارج شود. اگر از غلتک‌های فوم استفاده می‌کنید نیازی به این کار ندارید. این غلتک‌ها به دلیل تراکم بالا قابلیت جذب رنگ کمتری دارند.

در ادامه شابلون را روی دیوار قرار دهید و با چسب استنسیل آن را روی دیوار فیکس کنید (بهتر است در هنگام اسپری چسب، از ماسک استفاده کنید). برای اطمینان از جابه جا نشدن شابلون، به چهار طرف آن، چسب کاغذی بزنید.

بیشتر بخوانید:

جاسوزنی انگشتی: یاور همیشه همراه خیاط

هنرمند قرنطینه باشید: نقاشی با شابلون روی دیوار

اگر برای اولین بار این هنر را تجربه می‌کنید بهتر است از طرح‌های تصادفی استفاده کنید. زیرا نصب و نقاشی، طرح های منظم نیاز به دقت بیشتری دارد.

بعد از نصب شابلون، غلتک به رنگ آغشته شده را به آرامی از بیرون به داخل، روی طرح بکشید و منتظر بمانید تا رنگ خشک شود سپس شابلون را به آرامی از دیوار جدا کنید. دقت داشته باشید که در هنگام نقاشی رنگ از شابلون بیرون نزند. برای طرح‌های ظریف و گوشه‌های کار می‌توانید از قلموی رنگ استفاده کنید تا طرح تمیزتر به دیوار منتقل شود.

در ادامه طرح دیگری از شابلون را روی دیوار نصب کنید و با رنگی متفاوت آن را نقاشی کنید. استفاده از رنگ‌های متفاوت باعث ایجاد جذابیت بیشتری می‌شود.

برای ایجاد بُعد در طرح روی دیوار، بعد از خشک شدن طرح اولیه، شابلونی با طرح دیگر روی بخشی از طرح قبلی که خشک شده است قرار دهید و با رنگی متفاوت آن را نقاشی کنید.

در ادامه شابلون‌ها را در قسمت‌های مختلف دیوار قرار دهید و رنگ‌آمیزی را ادامه دهید. برای استفاده مجدد از شابلون نیازی به شستن آن نیست اما باید دقت داشته باشید که رنگ‌های باقیمانده در شابلون کاملاً خشک شده باشند.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.