درست کردن اسلایم در خانه

مدیر سایت 1054 روز پیش
بازدید 95 بدون دیدگاه

اسلایم یا ژل بازی این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است و به خاطر حالت نرم و انعطاف‌پذیری که دارد برای کاهش اضطراب بزرگسالان و کودکان و پرورش خلاقیت مفید است. برای تهیهٔ خمیر اسلایم در خانه دستورالعمل‌های زیادی پیشنهاد شده‌است اما در اکثر آنها از پودر بوراکس برای تهیه اسلایم استفاده می‌‌شود که پودر پرخطری است و بهتر است در تهیه اسلایم که وسیله بازی کودکان است و در تماس مداوم با پوست دست قرار دارد استفاده نشود.

برای ساخت اسلایم با مواد کم خطر در خانه، نیاز به چسب چوب، فوم اصلاح، مایع لباسشویی و رنگ غذا یا رنگ اکریلیک ‌دارید.

ابتدا دو قاشق از چسب چوب را داخل کاسه بریزید و رنگ یا اکلیل دلخواهتان را به آن اضافه کنید و به خوبی چسب را با رنگ مخلوط کنید تا یکدست شود.

سپس آرام آرام فوم اصلاح را به چسب اضافه کنید. نسبت چسب به فوم اصلاح تقریباً به یک اندازه است. برای داشتن اسلایمی نرم حتماً از فوم اصلاح استفاده کنید و آن را جایگزین خمیر اصلاح نکنید، زیرا اثرگذاری خمیر نسبت به فوم کمتر است.

بیشتر بخوانید:

قوطی کنسرو دور ریختنی نیست/ جاقاشقی با قوطی کنسرو

سقفی پر از مهره‌های چوبی/ساخت لوستر با مهره‌های چوبی

 

در ادامه مایع لباس شویی را کم کم به مواد اضافه کنید و با قاشق یا لیسک هم بزنید تا حالت چسبندگی خمیر از بین برود و خمیر به دست نچسبد. اگر در حین ورز دادن خمیر کمی حالت چسبندگی دارد، زمان بیشتری خمیر را ورز دهید تا این حالت برطرف شود. بعد از اِتمام این مراحل، اسلایم شما آماده است.

برای نگهداری اسلایم بهتر است آن را در ظرف در بسته گذاشته و داخل یخچال قرار دهید تا در مجاورت هوا قرار نگیرد و قبل از استفاده از آن حتماً دست‌هایتان را مرطوب کنید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.