برگ قاشقی؛ کوچک دوست‌داشتنی و ماندگار در آپارتمان

مدیر سایت 928 روز پیش
بازدید 66 بدون دیدگاه

گیاه پپرومیا یا برگ قاشقی، یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی است. سبک است و در عین حال سبز و کم‌توقع. گیاه برگ قاشقی برای افرادی که زندگی پرمشغله‌ای را تجربه می‌کنند، یکی از بهترین گزینه‌ها است. زیاد وقت شما را نمی‌گیرد و در حال ظاهر زیبایی به خانه خواهد داد. همچنین این گیاه یکی از مقرون به صرفه ترین گیاهانی است که در بازار وجود دارد.

نور مناسب گیاه برگ قاشقی

گیاه در شرایط کم نور و به دور از نور مستقیم خورشید به خوبی عمل می‌کند. اگر ملاحظه کردید که گیاه به نور بیشتری نیاز دارد، نور زیاد به دور از اشعه هم می‌تواند برگ‌های آن را زنده و سرحال کند و در عین حال رشد آن را بیشتر کند. گیاه در نور روشن غیرمستقیم در پنجره‌های غربی یا شرقی به خوبی شد می‌کند. کمبود نور در طولانی مدت رشد گیاه را متوقف می‌کند و نور زیاد و مستقیم اشعه آفتاب هم برگ‌ها را می‌سوزاند.

خاک مناسب گیاه برگ قاشقی

خاک مخلوط سبک یا پرلیت و شن درشت برای گردش هوا و سلامتی ریشه و رشد گیاه گزینه مناسبی است. یکی از علت‌های پژمرده شدن برگ قاشقی یا پپرومیا این است که ریشه گیاه اکسیژن کافی دریافت نمی‌کند.

آبیاری گیاه برگ قاشقی

اجازه دهید ۵۰ درصد بالای خاک قبل از آبیاری کاملا خشک شود. آبیاری بیش از حد و در نتیجه پوسیدگی ریشه عامل بروز مشکلات جدی در گیاه برگ قاشقی یا پپرومیا است. در آبیاری این گیاه بهتر است از پایین به این گیاه آب دهید تا برگ‌های آن خشک بماند و دچار بیماری نشود. برگ‌های ضخیم پپرومیا یا برگ قاشقی در طولانی مدت بدون رطوبت هم مقاومت می‌کنند. زهکشی گلدان برگ قاشقی اهمیت زیادی دارد تا آب اضافی از خاک عبور کند.

دما و رطوبت گیاه برگ قاشقی

دمای مناسب برای گیاه برگ قاشقی ۱۲ تا ۲۶ درجه سانتی‌گراد است. توجه داشته باشید که این گیاه تحمل دمای زیر منفی یک درجه را ندارد. این گیاه در رطوبت متوسط خاک به خوبی رشد می‌کند.

کود مناسب گیاه برگ قاشقی

برگ‌های جدا شده یا ریزش برگ‌های گیاه در نتیجه کمبود نور یا آب زیاد است نه تغذیه ضعیف. این گیاه می‌تواند کل زندگی خود را بدون کود مکمل طی کند و مواد مغذی خود را از محیط کاشت دریافت کند.

تکثیر پپرومیا

این گیاه با روش‌های رویشی به آسانی قابل تکثیر است. برگ را با چند سانتی‌متر فاصله از ساقه جدا کنید. این گیاه در بهار بهتری رشد را دارد و بهتر است از این زمان برای تکثیر استفاده کنید. ساقه را در یک ظرف کوچک در خاک قرار دهید و خاک را به طور مرتب مرطوب نگاه دارید. برای حفظ رطوبت آن می‌توانید از سینی آب زیر گلدان استفاده کنید. پس از چند هفته ساقه در خاک ریشه خواهد زد و می‌توانید آن را به شیوه عادی آبدهی کنید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.