کاکتوس؛ گیاهی با وفا برای یک عمر همنشینی

مدیر سایت 928 روز پیش
بازدید 82 بدون دیدگاه

اگر به دنبال گیاهی هستید که آب زیادی نمی‌خواهد و ماه‌ها بدون توجه زنده می‌ماند، گیاه کاکتوس همه این ویژگی‌ها را دارد. این گیاه هفته‌ها بدون آبیاری زنده می‌ماند و می‌توانید برای همیشه روی آن حساب کنید. بر خلاف تصورات مردم عادی، کاکتوس‌ها از قیمت بالایی هم برخوردار هستند که شاید برای این است که کاکتوسی که به هر خانه وارد شود، دیگر از خانه خارج نخواهد شد.

انواع کاکتوس

کاکتوس انواع زیادی دارد و مجموعه‌ای از اشکال، رنگ‌ها و اندازه‌ها را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید کاکتوس متناسب با شخصیت و سبک دکوراسیون خانه خود را پیدا کنید. توجه داشته باشید که اگر به اندازه کافی به کاکتوس نور بدهید، شکوفه می‌دهد و گل‌هایی به رنگ‌های سفید، صورتی، قرمز، نارنجی، زرد و بنفش ایجاد می‌کند.

برخی از گروه‌های متداول کاکتوس شامل Cereus، Echinocactus، Espostoa، Ferocactus، Mammillaria، Notocactus، Opuntia، Parodia، Pilosocereus و Rebutia است.

ویژگی‌های گیاه کاکتوس

یکی از ویژگی‌های مثبت کاکتوس، سازگاری با نور مصنوعی است. برای دفترهایی که نور ندارند، با نور مصنوعی زیاد هم به خوبی زندگی می‌کنند. این گیاه به نور زیاد و آبیاری کم علاقه دارد و بسیار ماندگار است. خاک این گیاه باید سبک و قابل نفوذ باشد تا آب اضافی از آن عبور کند. دمای حداقلی کاکتوس‌ها بین ۱۰ تا۱۵ درجه سانتی‌گراد پیشنهاد می‌شود و در حد بالای آن تا برای اغلب کاکتوس‌ها تا ۳۲ درجه است.

ساکولنت و کاکتوس

ساکولنت‌ها با کاکتوس‌ها تفاوت دارند. بدنه کاکتوس‌ها از پایین تا بالا با تیغ احاطه شده است، اما ساکولنت‌ها بدون تیغ هستند. گل‌های کاکتوس‌ها بسیار پیچیده هستند و گل‌های ساکولنت‌ها ساده. در نظر داشته باشید که این تفاوت به علت نحوه نگهداری متفاوت ساکولنت‌ها و کاکتوس‌ها اهمیت دارد.

نگهداری انواع کاکتوس

بهترین مکان برای انواع کاکتوس یک مکان گرم و روشن است. این گیاه عاشق آفتاب و دریافت نور مستقیم است و در این حالت بهترین رشد و شکوفایی را خواهد داشت. می‌توانید هر سه چهار هفته یک بار به آن‌ها آب بدهید و توجه داشته باشید که کم‌آبی برای این گیاه به مراتب بهتر از رطوبت زیاد است. اگر کاکتوس‌ها بیش از حد مرطوب بمانند، می‌توانند پوسیده شوند.

بیشتر گیاهان کاکتوس به کود زیادی احتیاج ندارند و فقط دو بار در سال می‌توانید به آن‌ها کود بدهید. اگر به بارور کردن و گل دادن کاکتوس خود علاقه داشته باشید، در بهار و تابستان می‌توانید گیاه را با کودهای عمومی برای استفاده خانگی با توجه به دستورالعمل آن بارور کنید. از آنجا که این گیاه رشد آهسته و آرامی دارد، بنابراین نمی‌خواهد نگران هرس آن باشید.

انواع کاکتوس گلدار

کاکتوس‌های گلدار انواع متفاوتی دارند و هرکدام شرایط نگهداری خاص خود را دارند. در نگهداری کاکتوس‌ها توجه کنید که درست است همه آن‌ها نور زیاد و آبیاری کم را دوست دارند، اما برخی از آن‌ها به نسبت برخی دیگر کم‌نورتر و برخی دیگر کم‌آب‌تر هستند. بنابراین به علت این تنوع، نوع دقیق کاکتوس خود را بدانید و در مورد آن تحقیق کنید.

یکی از عمومی‌ترین کاکتوس‌های گلدار، کاکستوس اچینو پسیس اکسیگونا است که از اواخر بهار شروه به گل دادن می‌کند و گل آن تا یک روز باقی می‌ماند. از دیگر کاکتوس‌های گلدار می‌توانیم به اکینو سرئوس پکتیناتوس، اریوکارپوس، ژیمینو کالسیوم، سرئوس، انگشتی، کوریفانتا، آپونتیا و نئوبسیا اشاره کرد.

print

برچسب ها :

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.