قیمت آپارتمان نقلی در تهران چند است ؟

مدیر سایت 923 روز پیش
بازدید 71 بدون دیدگاه

سال‌هاست که مسکن نخستین گزینه برای کسانی است که می‌خواهند تشکیل خانواده بدهند. اصولا مسکن گران‌ترین کالایی است که هر خانواده در طول عمر خود تهیه می‌کند و بدیهی است که نرخ خرید و فروش این کالای گران‌قیمت و حتی رهن و اجاره یک خانه می‌تواند تاثیر بسزایی در کلیت اقتصاد یک خانوار داشته باشد.

در اینجا بد نیست سری به قیمت‌هایی که سه ماه قبل داشتیم بزنیم و در یک مقایسه اجمالی به قیمت‌های امروز برسیم. در روزهای منتهی به مردادماه ۹۹ مظنه قیمت خرید و فروش و رهن و اجاره یک آپارتمان نقلی ۵۰ متری با سن ساخت ۵ تا ۱۰ سال در پنج محله تهران را گرفتیم و حالا با گذشت حدود سه ماه در اوایل پاییز باز به سراغ همان محله‌ها رفتیم تا مظنه قیمت‌ها را به روز کنیم.

قیمت آپارتمان نقلی در تهران

آپارتمان ۵۰ متری در محدوده خیابان پیروزی

در محدوده خیابان پیروزی که بین منطقه ۱۳ و ۱۴ شهرداری تهران است و از محله‌های مهم در شرق تهران، آپارتمان ۵۰ متری را هنوز هم می‌شود از حدود قیمت یک میلیارد و ۲۰۰ تا یک میلیارد و ۴۰۰  خرید. این محدوده در بحث خرید و فروش چندان نوسان قیمتی خاصی نسبت به سه ماه قبل نداشته است.

‌برای رهن و اجاره اما حدود قیمت‌ها اندکی نسبت به سه ماه قبل کاهش داشته است. گرچه سه ماه قبل برای رهن در این منطقه باید رقمی بین ۸۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان و برای اجاره‌ ماهیانه ۱ تا ۲ میلیون تومان پرداخت می‌کردید؛ اما با گذشت سه ماه برای رهن و اجاره در این منطقه مبلغ کمتری می‌توانید پرداخت کنید. برای رهن باید مبلغی در حدود ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون داشته باشید و برای اجاره هم همان یکی دو میلیون در ماه کافی است.

آپارتمان ۵۰ متری در منطقه منیریه

در منطقه منیریه که جنوب تهران است و جزو محلات قدیمی و اصیل محسوب می‌شود، برای خرید یک آپارتمان ۵۰ متری ۵ سال ساخت این روزها باید بودجه‌ای در حدود  ۹۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان کنار بگذارید. در این منطقه که در محدوده طرح ترافیک شهری هم هست، برای اجاره این روزها باید حدود ۵۵ میلیون تومان به عنوان رهن داشته باشید و مبلغی در حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هم برای اجاره پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید:

مظنه آپارتمان ۷۰ متری در ۵ نقطه تهران

راهنمای خرید و رهن و اجاره آپارتمان ۸۰ متری در ۵ نقطه تهران

آپارتمان ۵۰ متری در منطقه سردار جنگل

منطقه سردارجنگل اما از آن جاهایی است که قیمت‌های عجیب و متفاوتی دارد. اگر از آپارتمان‌های لوکس بگذریم که مشتری خاص خودشان را دارند، به یک قیمت قابل توجه یعنی متری حدودا ۳۰ تا ۳۶ میلیون تومان برای خرید می‌رسیم. این مبلغ برای خرید خانه در این منطقه مربوط به سه ماه قبل است . این روزها برای خرید خانه‌ای ۵۰ متری در این منطقه باید چیزی در حدود دو میلیارد هزینه کنید. برای رهن و اجاره هم بر خلاف چند ماه قبل می‌توانید مبلغ ۱۵۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان برای رهن در نظر بگیرید و اجاره بها نپردازید. در واقع با این مبلغ خانه ۵۰ متری را به صورت رهن کامل، اجاره کنید.

آپارتمان ۵۰ متری در محدوده میرزای شیرازی

محدوده میرزای شیرازی در منطقه ۶ شهرداری واقع است و مختصات جغرافیایی جالبی دارد که منطقه را به محدوده‌ای مرکزی تبدیل کرده است. به خاطر قدمت این منطقه هم هست که بیشتر آپارتمان‌ها قدیمی و بالای ۱۵ سال ساخت هستند و تقریبا پیدا کردن آپارتمان نوساز با متراژ مورد نظر ما جستجوی بیشتری را نسبت به سایر محلات می‌طلبد. در این منطقه برای خرید یک آپارتمان ۵۰ متری باید این روزها چیزی در حدود دو میلیارد تومان هزینه کنید. مبلغ رهن در این منطقه مبلغ قابل قبول‌تری نسبت به سایر محلات است و برعکس مبلغ اجاره در اینجا مقداری از سایر نقاط بالاتر است. اگر ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان برای رهن و ۳ تا ۵ میلیون تومان هم برای اجاره ماهیانه در نظر گرفته باشید، این منطقه ایده‌آل شما خواهد بود. مبالغ اجاره در این منطقه تفاوت چندانی نسبت به سه ماه قبل نداشته است.

آپارتمان ۵۰ متری در محدوده هروی

منطقه هروی هم که دیگر نیاز به معرفی ندارد. این منطقه  از شمال به اتوبان بابایی و همت، از شرق به اتوبان امام علی، از غرب به خیابان شریعتی و از جنوب به اتوبان رسالت ختم می‌شود. غیر از این‌ها هروی به اتوبان صیاد هم راه دارد و دسترسی‌اش به مترو راحت است. برای خرید آپارتمان ۵۰ متری مورد نظرتان در این منطقه باید مبلغی حدود ۲ میلیارد تا ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان داشته باشید. مبالغ در این محدوده چیزی در حدود ۵ تا ۶ میلیون در هر مترمربع نسبت به سه ماه قبل افزایش داشته اشت. اگر در فکر خانه‌ای استیجاری در این منطقه هستید هم باید مبلغ ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان را برای رهن و مبلغ ۳ تا ۵ میلیون تومان را برای اجاره اختصاص دهید. از سه ماه قبل تا امروز اندکی به مبالغ اجاره‌بها افزوده شده است.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.