چگونه در تابستان «حباب اجتماعی» خودمان را بسازیم و امنیتمان را برقرار کنیم

مدیر سایت 905 روز پیش
بازدید 82 بدون دیدگاه

در دوره‌ای که کرونا روز به روز شیوع بیشتری پیدا کرده است، ساختن حباب اجتماعی می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به کرونا کمک کند. حباب‌های اجتماعی فرصتی برای برقراری ارتباط افراد جامعه با گروه کوچکی از مردم را فراهم می‌کنند، اما این کار دقیقا به چه معناست؟

حباب اجتماعی خود را بسازیم

با توجه به همه‌گیری کرونا،‌ منابع قابل اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) اظهار کرده‌اند که هرچه افراد بیشتری در یک جمع وجود داشته باشند که با آن‌ها تعامل داریم و هرچه مدت زمان طولانی‌تری را به این تعامل اختصاص دهیم، خطر بالقوه ابتلا به کووید ۱۹ برای ما بالاتر می‌رود. با این وجود یک راه برای برقراری ارتباط با دیگران تحت عنوان «حباب اجتماعی» یا «غلاف اجتماعی» وجود دارد.

برای استفاده از حباب اجتماعی باید مرزهایی را برای خود مشخص کنید. هرچه افراد بیشتری در حباب اجتماعی شما حضور داشته باشند، خطر مواجهه با کرونا بیشتر می‌شود. یک خانواده دیگر در حد دو نفر را انتخاب کنید تا در حباب شما عضو باشند. در حالت ایده‌آل حباب خود را کم‌تر از ده نفر نگاه دارید.

توجه داشته باشید که وقتی حباب اجتماعی خود را ایجاد می‌کنید با اعضای آن گفتگو کنید. از آن‌ها بپرسید که با چه افرادی در تعامل هستند؟ آیا به مسافرت می‌روند که ممکن است خطر ابتلای شما را افزایش دهند یا خیر؟ برای نگهداری از کودک خود، نیروی کمکی داشته‌اند؟ وقتی بیرون از منزل هستند از ماسک استفاده می‌کنند؟ حتما این سوالات را از افرادی که می‌خواهیم در حباب اجتماعی شما عضو باشند بپرسید. احتمالاً شما نخواهید با دوستی که فرزندشان با همسایه‌ها و پسرعموی خود بازی می‌کند در یک حباب قرار گیرید. میزان تعامل افراد حباب شما بسیار اهمیت دارد. اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده خود بیماری زمینه‌ای دارید، حباب خود را بسیار کوچک کنید.

حباب اجتماعی محدود و دلخوری‌های احتمالی؛ چه باید کرد؟

اگر نگران توهین یا آسیب رساندن به احساسات دوستانتان هستید که در حباب شما قرار ندارند، فعالیت‌های خود را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک نگذارید. این کار باعث می‌شود که نظرات دیگران که اطلاعی در مورد حباب اجتماعی محدود شما ندارند نیز کاسته شود. در عین حال صادقانه رفتار کنید و به فکر امنیت خود و دیگران باشید. باور داشته باشید در این دوره راهی جز محدود کردن ارتباطات با دوستان نداریم. به دوستانتان که احتمالاً از این وضعیت دلخور هستند بگویید که این شرایط موقتی است و قرار است به زودی یکدیگر را ببینید، اما تا آن زمان مجبور به رعایت اقدامات احتیاطی هستید.

پس از ساختن حباب اجتماعی چه کنیم؟

زمانی که حباب اجتماعی خود را ساختید، ایده‌های زیر می‌تواند به شما در تفریحات تابستانی کمک کند.

ماسک و فاصله اجتماعی خود را همچنان رعایت کنید. نوشیدنی و پاپ‌کورن درست کنید و در خانه با رعایت نکات ایمنی، با یکدیگر فیلم ببینید. با یکدیگر به پیک‌نیک بروید و اجازه بدهید که کودکان بازی کنند. البته همچنان از رفتن به زمین‌های بازی خودداری کنید.

برای کودکان سخت است که نباید به زمین‌های بازی بروند. بنابراین با آن‌ها صحبت کنید و شرایط را برای آن‌ها توضیح دهید. توجه داشته باشید پیک نیک با حباب اجتماعی شما به مراتب امن‌تر از رفتن به رستوران است.

سعی کنید مسافت‌های طولانی را انتخاب نکنید. همواره مشکلاتی ممکن است در دل سفر به وجود آید که شما مجبور به استفاده از درمانگاه یا تعمیرگاه شوید. راه‌های بلند و سفرهای خود را به شرایط بهتری موکول کنید.

اگر قصد ندارید که از خانه خود بیرون بروید، ‌از بالکن یا حیاط منزل خود استفاده کنید. زیبایی استفاده از حباب اجتماعی در این است که شما می‌توانید اگر از قوانین حباب پیروی کنید، به صورت آزادانه‌تری در تعامل با یکدیگر باشید. ملاقات در فضای باز همیشه از اولویت برخوردار است و استفاده از حیاط خانه یکی از بهترین راه‌ها است. می‌توانید با مدیر ساختمان خود صحبت کنید و حیاط را به صورت شیفت‌بندی در اختیار خانواده‌ها قرار دهید. حتی می توانید از رستوران مورد علاقه خود غذا سفارش دهید و مجددا غذا را در خانه گرم کنید. همه افراد حباب اجتماعی به شستن مداوم دست‌ها و صورت و زدن ماسک پایبند باشید و سعی کنید در فضاهای باز نهایت استفاده را از تابستان ببرید. استفاده از این امکانات، با کمی تخیل، می‌تواند تابستان دلچسب‌تری را برای شما فراهم کند.

print

برچسب ها :

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.