کاغذ یا رنگ؟ | دیواری کوتاه‌تر از دیوار خانه نیست

مدیر سایت 999 روز پیش
بازدید 147 بدون دیدگاه

دیوار بیشترین فضا را در خانه به خود اختصاص داده ‌است و زیبایی آن تاثیر بسزایی در محیط خانه دارد. اگر قصد تغییر در دکوراسیون منزل را دارید، بهتر است قبل از صرف هزینهٔ زیاد برای خرید مبلمان و پردهٔ جدید، با خرید چند قوطی رنگ یا چند رول کاغذ دیواری، محیط خانه را به فضای دلچسب‌تری تبدیل کنید. اما برای ایجاد این تغییرات در دیوار منزل استفاده از کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ کردن دیوار؟

کاغذ دیواری و رنگ هر دو انتخاب مناسبی است اما هر یک مزایا و معایبی دارد که بهتر است قبل از خرید با آنها آشنا شوید تا خریدی مطابق سلیقه خودتان داشته باشید و با انتخابی عاقلانه تا سال‌های سال از انتخابتان لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:

فوت و فنِ تغییرِ ارزان و مؤثر دکور خانه

بنشین و رنگی نشو! | راهنمای ساخت صندلی با سطل رنگ

رنگ یا کاغذ دیواری

اولین نکته در انتخاب کاغذ دیواری یا رنگ توجه به میزان روشنایی خانه است اگر خانه نورگیری ندارید و تصمیم دارید تغییری در فضاهای کوچک خانه مانند؛ دیوار اتاق خواب ایجاد کنید، رنگ برای شما انتخاب بهتری است زیرا به دلیل لعاب و سطح براقی که دارد نور را بهتر از کاغذ دیواری انعکاس می‌دهد و فضا را روشن‌تر می‌کند.

نکتهٔ بعدی توجه به متراژ خانه است؛ در خانه‌های بزرگ یا فضاهای بزرگ خانه مانند حال و پذیرایی، استفاده از کاغذ دیواری مناسب‌ است و بهتر است از کاغذ دیواری‌ طرح دار برای دیوارهای بزرگ استفاده کرد اما در محیط‌های کوچک استفاده از کاغذ دیواری حس خفگی در خانه ایجاد می‌کند و فضا را دلگیر می‌کند و بهتر است از رنگ برای پوشش این فضاها استفاده شود.

اگر به دنبال تغییر سریع در دیوار منزل هستید حتماً کاغذ دیواری را انتخاب کنید زیرا رنگ کردن منزل مراحل زیادی دارد و بسیار وقت‌گیر است اما نصب کاغذ دیواری چند ساعت بیشتر طول نمی‌کشد و اگر وسواس زیادی در انتخاب طرح و رنگ آن نداشته باشید، تنها دو روز خرید و نصب آن زمان می‌برد.

در انتخاب نوع پوشش دیوار خانه، حتماً به عیوب دیوار توجه کنید اگر دیوار منزلتان ترک‌های ریز و درشت زیادی دارد و یا روی سطح آن ناهمواری‌هایی مشاهده می‌شود که با استفاده از بتونه برطرف نشده است، از کاغذ دیواری استفاده کنید. همچنین در دیوارهایی که معمولاً رطوبت دارد و بعد از هر بار رنگ کردن به سرعت تَرک می‌خورد، استفاده از کاغذ دیواری ضخیم گزینه مناسبی است.

اما وجه مشترک کاغذ دیواری و رنگ، شست‌وشوی راحت آن است. البته حتماً توجه داشته باشید که باید از کاغذ دیواری قابل شست‌و‌شو استفاده کنید و دستمال مربوط به تمیزکاری را بیش از حد مرطوب نکنید تا چسبندگی لبه‌های آن در اثر رطوبت از بین نرود.

در نهایت اگر نتوانستید بین کاغذ دیواری و رنگ یکی را انتخاب کنید می‌توانید بخشی از دیوار را رنگ کنید و قسمتی را مطابق سلیقه‌ و سبک خانه‌تان با کاغذ دیواری پوشش دهید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.