راهنمای فعالیت‌های‌ داخل شهر در دوران کرونا

مدیر سایت 920 روز پیش
بازدید 92 بدون دیدگاه

روزها می‌گذرد و گویی خبری از رفتن کرونا نیست و رفته‌رفته مردم خسته و کم‌حوصله می‌شوند. مسئولان از مردم می‌خواهند که تا می‌توانند سفرهای غیرضروری خود را محدود کنند. در عین حال که حضور بیرون از خانه برای مقابله با استرس و اضطراب بسیار اهمیت دارد. آیا می‌توانیم بدون اینکه سلامتی خود و دیگران را در معرض خطر قرار دهیم، با خیال راحت از خانه بیرون برویم؟ پاسخ کوتاه بله است.

ما می‌توانیم به تنهایی یا با خانواده خود به پیاده‌روی، دویدن و دوچرخه‌سواری برویم، بدون آنکه قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی را نقض کنیم. در این راه باید نکاتی را رعایت کنیم که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

از دستورالعمل‌های رسمی پیروی کنید

جاهای شلوغ را انتخاب نکنید. ممکن است برخی از فضاهای عمومی و پارک‌ها برای حفظ فاصله اجتماعی ایمن خیلی شلوغ باشند. به دستورالعمل‌ها و توصیه‌های بهداشت عمومی پایبند باشید و فاصله‌ اجتماعی ایمن را رعایت کنید. اگر با گروهی از دوستان خود به پیاده‌روی و کوهنوردی می‌روید، از یکدیگر دو متر فاصله بگیرید. به مسافت ایمن پایبند باشید تا سلامت خود و دیگران را به خطر نیندازید.

تماس با این سطوح را به حداقل برسانید

به طور کلی دویدن، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری با خانواده شما حداقل خطر ابتلا به ویروس یا انتشار آن را در پی دارد. ورزش‌های گروهی که شامل تماس جسمی با اشیا می‌شود را تا عادی شدن شرایط فراموش کنید. به این توجه کنید که چقدر به دیگران نزدیک هستید و چه اجسامی را لمس می‌کنید. هرچه بیشتر توپ، دمبل یا قطعه‌ای از تجهیزات ورزشی توسط شخص دیگری به غیر از خودتان لمس شود، خطر بیشتری درشیوع بیماری ایجاد می‌کند. امروز بهتر است محافظه‌کار باشید و تماس با سطوح مشترک را به حداقل برسانید. تمام این موارد را رعایت کنید و قبل از خروج از خانه آب و میان‌وعده خود را به همراه داشته باشید و دست‌های خود را بشویید. توقف در فروشگاه‌ها را به حداقل برسانید و از دستشویی عمومی و سایر امکانات عمومی استفاده نکنید.

یک شیوه ساده برای مراقبت از تماس دست با سطوح

بعد از اینکه خانه را ترک کردید، از تماس دست با سطوح جلوگیری کنید و دستان خود را از چهره دور نگاه دارید. در این رابطه توصیه شده است که از آرنج خود برای فشار دادن دکمه آسانسور استفاده کنید. یک دست خود را برای تنظیم عینک یا دست زدن به آب و میان‌وعده در نظر بگیرید و با دست دیگر خود دیگر سطوح را لمس کنید و بلافاصله پس از رسیدن به خانه دستان خود را بشویید.

سفرهای محلی را انتخاب کنید

کسانی که کار کردن از راه دور را تجربه کرده‌اند، ممکن است به اشتباه برای استفاده از وقت آزاد خود، قرنطینه را شکسته باشند. بیمارستان‌ها تا اندازه‌ای توانایی پذیرفتن بیماران کرونایی را دارند و مدتی است که مسئولان از ظرفیت مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌ها ابراز نگرانی می‌کنند. سفرها باعث گسترش بیماری می‌شود. سعی کنید در شهر خود بمانید و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به کادر درمان فشار بیشتری را وارد نکنید.

حتی بهترین مسافران هم مجبور هستند در ایستگاه‌های بنزین و مواد غذایی توقف کنند و فرصت‌هایی برای انتشار ویروس در مکان‌های جدید را فراهم کنند. برای سفرهای محلی با دقت برنامه‌ریزی کنید. در مکان‌های شلوغ نایستید و از رفتن به پارک‌ها، مسیرهای پیاده‌روی و سواحل خودداری کنید و همچنین فاصله اجتماعی را رعایت کنید.

ورزش‌های کم خطر را انتخاب کنید

بسیاری از بیمارستان‌های کشور نگران ظرفیت بیمارستان هستند و ما نیز مسئول انتخاب‌هایمان هستیم. به عنوان مثال مکان‌های استراحت و تفرجگاه‌هایی که برای کوهنوردان یا اسکی‌بازان وجود دارد، بار روی دوش بیمارستان‌ها را سنگین می‌کند. در جمعیت‌های متراکم که نمی‌توانید فاصله دو متری را رعایت کنید، نمانید و محیط را ترک کنید.

این توصیه حتی برای فعالیت‌های سطح شهر مانند دوچرخه‌سواری نیز اهمیت دارد. به مسیرهایی که تردد کم‌تری دارند فکر کنید. توجه کنید که اکنون مراقبت‌های بهداشتی روی کرونا متمرکز است و بهتر است با رعایت ایمنی، خطر تصادف با ماشین را کاهش دهید.

print

برچسب ها :

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.