سنگ کلیه امانتان را بریده؟! در منزل درمان می‌شوید

مدیر سایت 909 روز پیش
بازدید 85 بدون دیدگاه

عده زیادی هستند که دچار سنگ کلیه هستند. بیماری که ابتدا با یک درد خفیف در نواحی کمر خودش را نشان می‌دهد. ممکن است یک روز صبح که از خواب بیدار می‌شویده درد خفیفی در ناحیه کمر احساس کنید و البته جدی‌اش هم نگیرید؛ اما رفته‌رفته وقتی درد شدت می‌گیرد و با مراجعه به دکتر و انجام سونوگرافی متوجه می‌شوید دچار سنگ کلیه هستید، باید درمان را آغاز کنید. به جز داروهای شیمیایی که برای درمان سنگ کلیه مصرف می‌شوند، طب سنتی هم راهکارهای خاص خودش را برای درمان این بیماری دارد.

 توصیه‌ها

ماساژ کلیه‌ها با روغن کرچک بهترین توصیه است. به کمک این روش درد کلیه‌ها تا حدی کمتر می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که در فرصت کافی به سراغ درمان‌های دیگر بروید. درمان دیگر استفاده از عرقیجات گیاهی است. برای استفاده از عرقیجات گیاهی بهتر است مزاج خود را بشناسید. طبیبان طب سنتی معتقدند افرادی که مزاجی گرم دارند، در صورت دچار شدن به سنگ کلیه باید عرق خارشتر، عرق خارخسک یا عرق کاسنی و عرق بابونه را به میزان مساوی (مثلا یک استکان از هر کدام) چند نوبت در طول شبانه‌روز بنوشند.

برعکس کسانی که سردمزاج هستند، باید مقدار مساوی از عرق خارشتر، عرق بابونه و عرق بادرنجبویه یا اسطوخدوس را با هم مخلوط کنند و برای چند نوبت در طول شبانه‌روز بنوشند. این کار باید به مدت یک تا دو ماه ادامه داشته باشد تا سنگ کلیه به تدریج دفع شود.

برگ توت‌فرنگی هم می‌تواند به درمان سنگ کلیه کمک کند. افرادی که به سنگ کلیه مبتلا هستند می‌توانند ۴۰ گرم از برگ توت‌فرنگی را با یک لیتر آب به مدت ۳ تا ۴ دقیقه بجوشانند. سپس، این محلول را هر ۵ ساعت یک بار بنوشند. همچنین نصف استکان آب کرفس را هم اگر با عرق بهارنارنج ترکیب کرده و قبل از هر غذا بنوشید به دفع سنگ کلیه کمک شایانی خواهد کرد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.