یک کیلوگرم ماست خانگی چقدر تمام می‌‌شود؟

مدیر سایت 1015 روز پیش
بازدید 116 بدون دیدگاه

ماست خانگی یا ماست آماده

یک کاسه ماست با نعنا یا خیار خرد شده باید کنار بشقاب غذا باشد تا غذا نوش جانمان ‌شود. ماست بر خلاف رنگ سفید و کم رنگی که دارد حضور پررنگی در سفرهای شام و ناهار ایرانی دارد. کافی است تا برای خرید ماست به فروشگاه‌های محلی بروید تا متوجه تنوع زیاد ماست در قفسه‌های فروش لبنیات شوید. ماست را می‌توانید آماده خریداری کنید یا به صورت خانگی در منزل تهیه کنید. اما تفاوت قیمت ۱ کیلو گرم ماست خانگی با ۱ کیلوگرم ماست آماده چقدر است و آیا ارزش دارد که ماست را در خانه تهیه کنیم.

بیشتر بخوانید:

ماست‌بندی در خانه |طرز تهیه ماست خانگی چکیده و پرچرب

بهترین چاشنی برای رنگ و طعم غذا ایرانی | طرز تهیه رب گوجه‌فرنگی خانگی

تفاوت قیمت ماست خانگی و ماست آماده

برای بررسی قیمت ماست،‌ در اینجا ماست چکیده پرچرب را انتخاب کرده‌ایم، زیرا این ماست طعم پرطرفداری دارد و تهیه آن در منزل ساده است. در جدول زیر قیمت تمام شده یک کیلوگرم ماست پرچرب خانگی به تاریخ مرداد۹۹ درج شده است.

مواد اولیه میزان مصرف میانگین قیمت (تومان)
شیر پرچرب ۱ کیلوگرم ۷۰۰۰ تومان
ماست پرچرب ۱ قاشق غذاخوری

 

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید هزینهٔ اصلی تهیه ماست در خانه مربوط به شیر است و برای تهیهٔ ۱کیلو ماست پرچرب، به طور میانگین نیاز به صرف هزینهٔ ۷۰۰۰ تومان برای خرید یک کیلوگرم شیر پرچرب دارید. اما خرید ۱ کیلوگرم ماست آماده به طور میانگین در تاریخ مرداد ۹۹ بین ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان است که ۳ برابر قیمت تهیه ماست خانگی است.

پیشنهاد ما

طبق بررسی‌های صورت گرفته پیشنهاد ما به شما تهیهٔ ماست خانگی است، زیرا بسیار مقرون به صرفه است و از طرفی کیفیت مواد اولیه آن مشخص است و به دلیل عدم وجود مواد نگهدارنده و مواد اضافی که اغلب کارخانه‌ها برای سفت شدن ماست از آن استفاده می‌کنند، بسیار سالم‌تر است. تهیه ماست در خانه نیاز به زمان زیادی ندارد و با کمی حوصله می‌توانید در منزل ماست چکیدهٔ پرچرب و با کیفیت درست کنید.

 

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.