بهترین شهرهای آمریکا برای مادران شیرده چه ویژگی‌هایی دارند؟

مدیر سایت 907 روز پیش
بازدید 58 بدون دیدگاه

گاهی اوقات بنظر می رسد به عنوان یک ملت دارای یک سرزمین شخصی هستیم که هیچ وجهه اشتراکی با اقوام دیگر ندارد.ولی باید به این نکته توجه کرد تمام شهر هایی که در نقاط مختلف یک کشور هستند موظف به حمایت از مادران شیرده در مکان‌های عمومی اند.

این در حالیست که قانون برابری کار امریکا (FLSA) در اکثر ایالت‌ها بخصوص ایالت‌هایی که حامی مادران شیرده هستند به این موضوع توجه میکنند.

بالتیمر، مریلند:

از سال ۲۰۱۹ کارفرمایان ایالت بالتیمر با همکاری دو نفر از کارمندان تمام وقت خود موظف شده اند تا اقامتگاه هایی مجهز به فضای خصوصی برای تغذیه شیرخواران و زمان استراحت برای مادران کارمند در نظر بگیرند.

مکانهایی که برای این منظور در نظر گرفته میشود نباید فضاهای کوچک مثل کمد یا سرویس‌های بهداشتی باشد بلکه باید اتاق‌هایی نزدیک به محل کار مادران باشند.

شیکاگو، ایالت ایلینویز:

شهر ویندسیتی قانونی مبنی بر ایجاد امکانات رفاهی در فرودگاه‌های شبکاگو به تصویب رساند، که  طبق آن تمامی فرودگاه‌های بزرگ  شیکاگو موظف‌اند در هر ترمینال مکانی اختصاصی و جدا از اتاق‌های استراحت برای شیردهی نوزادان در نظر بگیرند. این قانون در شیکاگو یک سال زودتر از بقیه ایالت‌ها به تصویب رسید، و یک سال بعد این قوانین در ایالت ایلینویز تصویب شد_ این در حالی است که  پیش از این آن‌ها به مدت ۵ سال از قانون FAA پیروی می‌کردند. در این قانون برای بیشتر از ۶۰ فرودگاه ملی تاسیس فضای اختصاصی شیردهی در نظر گرفته شده است.

مدیسن، ویسکانسین:

در سال ۲۰۱۴ شهر Dane  که در مرکز مدیسون؛ دومین استان بزرگ در ایالت وینکانسین قرار دارد، قانونی با مضمون حمایت از مادران کارمند تصویب کرد، طبق این قانون هر ساختمان دولتی موظف است فضای اختصاصی (جدا از سرویس‌های بهداشتی) برای تمام کارمندان و مراجعین در نظر بگیرد.

اگرچه این مصوبات بصورت قانون درج نشده است اما ارزش آن به اندازه قوانین مقننه واضح و بدیهی است. در دستورالعمل شهر Mad  هر فردی که در تغذیه شیرخواران مانع ایجاد کند یا سعی در ایجاد مزاحمت برای مادران شیرده داشته باشد، جریمه می‌شود.

نیویورک، نیویورک:

قوانین نیویورک بر وجود فضای مناسب برای تغذیه شیرخواران (شیردهی مادران) در سازمان‌های خدمات اجتماعی مانند وزارت سلامت و بهداشت روانی، اداره خدمات کودکان و وزارت خدمات اجتماعی تأکید می‌کند.

در سال ۲۰۱۸ شوارای شهر Apples، لوایح جدیدی در ۱۰ بند با نام قوانین روز مادر تصویب کرد. این قوانین در راستای حمایت و بهبود خدمات به مادران و خانواده‌ها بود. یکی از این قوانین کارفرمایانی را که بیشتر از ۱۵ کارمند دارند موظف می‌کند تا فضایی مناسب و اختصاصی برای تمامی کارمندان شیرده؛ نه فقط کارمندان ساعتی، در نظر بگیرد. قانون دیگری، کارفرمایان را موظف می‌کند  برای آگاهی کارمندان از حقوق خود قوانین را بصورت کتبی در اختیار آنها بگذارند. این قوانین از ۱۸ مارس ۲۰۱۸ به اجرا رسیدند. قوانین محلی نیویورک مطابق با مصوبات دولت شامل حمایت از مادران شیرده و مادرانیکه زندانی هستند، در نظر گرفته شده است.

سن آنتو، تگزاس:

شهر سن آنتو دومین شهر بزرگ تگزاس و مرکز آلامو است. اگر به عنوان یک مادر جویای کار هستید، این شهر بهترین مکان برای یافتن کار است.

طبق قوانین شیردهی در محل کار، یک مکان اختصاصی غیر از سرویس بهداشتی برای تمام کارمندان دولتی شامل کارآموزان و کارمندان تمام وقت در نظر گرفته شده است. تعداد کارمندان این منطقه حدود ۱۲۰۰۰ نفر است. اما نکته قابل توجه این است که قسمت‌هایی از بیمارستان‌های این شهر به عنوان فضای اختصاصی برای اتاق‌های شیردهی در نظر گرفته شده است.

سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

سانفرانسیسکو اولین شهر امریکا بود که در سال ۲۰۱۸ قوانین مربوط به شیردهی را در سطح شهر اجرا کرد.

طبق این قانون کارفرمایان شهر موظف هستند زمان مشخصی برای استراحت و مکان اختصاصی برای شیردهی (‌جدا از سرویس بهداشتی) برای تمام مادران کارمند فراهم کنند. (‌FSLA شامل کارمندان نیمه وقت هم هست). این قوانین شامل حداقل استانداردها برای فضای شیردهی هستند، بطور مثال پاکیزگی محیط و صندلی‌ها و بهداشت وسایل تغذیه شیرخواران مورد تأکید است. همچنین وسایل تغذیه شیرخواران باید در نزدیکی یخچال یا سینک‌های ظرفشویی قرار داده شود تا شیر مادران راحت‌تر در آنها نگهداری شود.

علاوه بر این کلیه مشاغل موظف‌اند قانون مکتوبی در راستای شرح روند پشتیبانی از این مکان‌ها داشته باشند.

واشنگتن:

حمایت از مادران کارمند از ویژگی های سرمایه ملی درکشور است. بر همین اساس کارفرمایان واشنگتن موظف هستند با در نظر گرفتن یک زمان استراحت و فضای اختصاصی (جدا از سرویس بهداشتی) در محل کار  مادران شیرده از آن‌ها پشتیبانی کنند.علاوه بر آن وزارت بهداشت وظیفه نظارت، بازرسی وتنظیم گزارش درباره عملکرد کارفرمایان در واشینگتن را دارد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.