چگونه می‌توانیم از شیردهی مادران حمایت کنیم؟

مدیر سایت 1021 روز پیش
بازدید 99 بدون دیدگاه

حمایت و ترویج شیردهی شامل خانواده، دوستان و به طور کلی جامعه می‌شود. در اینجا دسته‌بندی را ارائه می‌کنیم که می‌توانید به آن نگاه کنید و جایگاه خودتان را بررسی کنید. شما چه کمکی می‌توانید بکنید؟ چگونه می‌توانیم از شیردهی مادران حمایت کنیم و چرا این حمایت اهمیت دارد؟

در خانه: اعضای خانواده

زمانی که اعضای یک خانواده در شیردهی مداخله داده شوند،‌ تغذیه با شیر مادر موفق‌تر خواهد بود. تحقیقات نشان می‌دهد همسران بیشترین تأثیر را در موفقیت شیردهی ایفا می‌کنند. مادربزرگ‌ها نیز نقش مهم در این موفقیت دارند.

برخی از کارهایی که همسر و اعضای خانواده می‌توانند انجام دهند شامل تمجید و تشویق مادر جدیدی است که تلاش می‌کند و  برای تغذیه کودک خود زحمت می‌کشد. برای همراهی با مادر، از کودک مراقبت کنید تا مادر جدید بیشتر بخوابد و یا خانه را مرتب کنید تا آرامش روانی بیشتری را تجربه کند.

روابط اجتماعی: گروه‌های دوستی

در کنار پیشنهاداتی که برای کمک به مادران لازم است، دوستان تنها با گوش دادن به مادر می‌توانند پشتیبانی فوق‌العاده باشند. ممکن است مادران جدید نیازی به مشورت دادن نداشته باشند و تنها به سادگی نیاز داشته باشند که به آنچه تجربه می‌کنند گوش داده شود. جمع شدن با مادران دیگر نیز روش دیگری برای یافتن پشتیبانی است. یکی از بهتری راه‌ها برای یادگرفتن کنار آمدن با مرقبت از نوزاد، پیوستن به گروه پشتیبانی در جامعه است. یک گروه در نزدیکی خود پیدا کنید.

کلینیک‌ها و خدمات عمومی: ارائه دهندگان خدمات بهداشتی

ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی در ارائه اطلاعات مورد نیاز خانواده‌ها برای تصمیم‌گیری بهتر در مورد نوزاد خود موثر هستن. پزشکان خانواده می‌توانند در تصمیم‌گیری‌های خود در مورد تغذیه نوزادان و مسائل پزشکی که ممکن است برای مادر یا نوزاد پیش آید،‌ از مادران پشتیبانی کنند. ماماها و مشاوران شیردهی تجربیات زیادی در اختیار دارند. خدمات بهداشت عمومی مانند ویزیت در خانه، مطب و کلینیک‌های شیردهی از منابع عالی پشتیبانی و راهنمایی مادران هستند.

فضاهای عمومی: همه افراد جامعه

چه در بازار، چه در اتوبوس و چه در پارک، همه مادران حق دارند که نیاز فرزندان خود را در هنگام گرسنگی برطرف کنند. همه ما باید شرایطی آرام و ایمن را برای مادران و نوزادان فراهم کنیم. پذیرش شیردهی به عنوان روشی عادی برای تغذیه نوزادان به ایجاد محیط‌های ایمن و حمایتی برای زنان کمک می‌کند.

محل کار: همکاران و کارفرمایان

ممکن است مادر هنگامی که مرخصی زایمان خود را پشت سر می‌گذارد، از آنچه همکارانش در مورد شیردهی یا شیردوشی در محل کار فکر می‌کنند نگران باشد. کارفرمایان می‌توانند با کمک به مادران در برنامه‌ریزی آغاز کار از آن‌ها حمایت کنند. همکاران می‌توانند برای تبدیل محیط کار به یک محیط دوستانه و آرام برای مادران کارهایی را انجام دهند تا احساس مادران توام با نگرانی نباشد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.