یک شیشه رب گوجه‌فرنگی خانگی چقدر تمام می‌شود؟

مدیر سایت 894 روز پیش
بازدید 101 بدون دیدگاه

در بین انواع رب‌های موجود در بازار رب گوجه‌فرنگی جایگاه ویژه‌ای دارد و غذا با آن طعم و رنگ بهتری پیدا می‌کند. این رب محبوب را می‌توانید در خانه تهیه کنید یا آن را به صورت آماده خریداری کنید اما رب خانگی کیفیت مطلوب‌تری دارد و طعم و رنگ آن بهتر است. امروز قصد داریم تا به بررسی قیمت یک شیشه رب گوجه خانگی بپردازیم و مقایسه‌ای بین قیمت آن و یک شیشه رب گوجه آماده داشته باشیم.

در جدول زیر مواد لازم برای تهیه رب گوجه‌فرنگی خانگی و قیمت آن به تاریخ مرداد ۹۹ درج شد است.

مواد لازم مقدار قیمت(تومان)
گوجه فرنگی ۱۰ کیلوگرم ۲۶۰۰۰
نمک یک قاشق غذاخوری
روغن مایع یک قاشق غذاخوری

همانطور که در جدول بالا ملاحظه می‌کنید تنها مادهٔ اصلی رب گوجه،‌ گوجه‌فرنگی تازه است که که ده کیوگرم از آن، برای تهیه یک کیلو رب گوجه‌فرنگی کافی است و قیمت تمام شده تهیهٔ آن در خانه ۲۶ هزار تومان است. اما میانگین قیمت یک قوطی کنسرو یک کیلوگرمی از رب گوجه‌فرنگی آماده حدود ۱۸ تا ۱۹ هزار تومان است.

بیشتر بخوانید:

بهترین چاشنی برای رنگ و طعم غذا ایرانی | طرز تهیه رب گوجه‌فرنگی خانگی

چاشنی ترش غذاهای ایرانی/ طرز تهیه آبغوره

 

رب گوجه‌فرنگی آماده یا خانگی؟

با توجه به مقایسهٔ قیمت رب گوجه آماده و خانگی، ملاحظه می‌کنید که قیمت تمام شده تهیه یک کیلوگرم رب گوجه خانگی بین ۷ تا ۸ هزار تومان گران‌تر از قیمت یک کیلوگرم رب گوجه آماده است. اما رب گوجه خانگی کیفیت مواد اولیهٔ بالاتری دارد و به دلیل عدم استفاده از مواد نگهدارنده در آن بسیار سالم‌تر از رب گوجه آماده است.

پیشنهاد ما

از آنجایی که رب گوجه‌فرنگی یکی از مهمترین چاشنی‌های غذای ایرانی است. بهتر است به صورت خانگی تهیه شود زیرا نسبت به بقیه مواد غذایی آماده و کارخانه‌ای مصرف بیشتری دارد و مهم است که کیفیت و سلامت مواد اولیه آن در حد کافی باشد. البته رب‌های آماده نیز از لحاظ اقتصادی قیمت مناسب‌تری دارند و می‌توانید از برندهایی که قبلاً آنها را تهیه کرده‌اید و از کیفیت مواد اولیه آن مطمئن هستید برای مصرف خانگی استفاده کنید. هر چند رب‌های آماده مواد نگهدارنده دارند و استفادهٔ طولانی مدت از آنها برای سلامتی مناسب نیست.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.