خانه‌ای با حال و هوا جنوب | آشنایی با انواع و منشاء نخل‌های زینتی

مدیر سایت 958 روز پیش
بازدید 94 بدون دیدگاه

گیاه نخل، بیش از دو هزار گونه دارد و تنها تعداد اندکی از آن جزو گیاهان زینتی آپارتمانی به حساب می‌آیند. اغلب نخل‌ها بومی مناطق گرمسیری هستند که برخی از آنها برگ‌های شانه‌ای و پر مانندی دارند و بیش از ۱۵ متر رشد می‌کنند و برخی دیگر برگ‌های بادبزنی شکل دارند و ارتفاع آنها معمولاً بین ۳۰ تا ۵۰ سانت است. نخل‌ها برای نگهداری در آپارتمان بسیار مناسب هستند زیرا نیاز به نور و آب کمی دارند و اکثر آنها مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی دارند و از آنجایی که جزو بوته‌های همیشه سبز هستند برای نگهداری در خانه بسیار مناسب‌اند. در ادامه شما را با چهار گونه پرطرفدار نخل آپارتمانی آشنا می‌کنیم.

نخل شامادورا یا کامه‌دورا

این نوع از نخل بیش از سی گونه متفاوت دارد که تمام آنها از لحاظ ظاهری ساقه‌های نی شکل و باریکی دارند و برگ‌های آنها شکاف دار است و بعضی از آنها شبیه به پر مرغ و گاهی ساده است. برگ‌های این گیاه به صورت انبوه می‌روید و حالت چتری دارد.

جنوب کشور مکزیک و گواتمالا خواستگاه اصلی این گیاه است. این گیاه یک تصفیه کننده عالی هوا است و از آنجایی که نیاز به نور غیر مستقیم خورشید و آبیاری کم دارد برای نگهداری در آپارتمان بسیار مناسب است.

بیشتر بخوانید:

سفره شام گیاهان آپارتمانی/آشنایی با انواع خاک و کود برای گیاهان آپارتمانی

نخل استرالیایی یا نخل هاویا

این نخل در دو گونه بهشتی و بهشتی چتری است که برگ‌های آن رنگ سبز تیره‌ای دارد و رشد آن کند است به همین دلیل برای سالن پذیرایی مناسب است. این نخل در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم است و بومی قارهٔ استرالیا است. این نخل به دلیل مقاومت بالایی که دارد جزو نخل‌های گران قیمت است.

نخل خرمایی یا نخل فونیکس

این نخل شامل سه گونه است: نخل فونیکس پا کوتاه، نخل فونیکس خرمایی سنگال، نخل فونیکس جزیرهٔ قناری که همه آنها دارای برگ‌های سبز تیره و باریک هستند و ساقه قوی‌ای دارند که اغلب در انتهای آن خارهایی رشد می‌کند. جنوب شرق آسیا زادگاه اصلی نخل خرمایی است. این نوع از نخل برای نگهداری در آپارتمان نیاز به محیطی آفتاب‌گیر دارد.

نخل بادبزنی یا نخل واشنگتونیا

همانطور که از نام این نوع از نخل مشخص است، ‌برگ‌های آن شبیه به بادبزن است که رشد عمودی دارند و تارهای سفید کرک مانندی در اطراف آن آویزان است. این نخل بومی منطقهٔ کالیفرنیا و برزیل است و علاوه مناطق گرمسیر در مناطق سرد نیز مقاومت بالایی دارد. اگر این گیاه در شرایط مطلوب قرار بگیرد و رطوبت آن به خوبی تامین شود،‌ بیش از ۱۵ متر رشد می‌کند.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.