درباره شبکه شاد بیشتر بدانیم

مدیر سایت 882 روز پیش
بازدید 57 بدون دیدگاه

با ادامه‌ پیدا کردن کرونا، دانش‌آموزان به عنوان یکی از گروه‌هایی که هر روز به مدرسه میرفتند، تحت تأثیر فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از اجتماعات قرار گرفتند. در این میان نگرانی‌های زیادی در مورد درس خواندن و تحصیل برای والدین و دانش‌آموزان بوجود آمد. در آستانه آغاز سال تحصیلی، وزارت آموزش و پرورش در مورد شرایط تحصیلی سال جدید با توجه به وضعیت کرونا و تقسیم‌بندی سه‌گانه سفید، زرد و قرمز دستورالعمل‌هایی را فراهم کرده است. یکی از ابزارهایی که تحصیل در این شرایط را ممکن می کند، سامانه شاد است.

اپلیکیشن شاد

شبکه آموزشی دانش‌آموز یا شاد فضایی است که آموزش‌های مجازی دوران کرونا را ممکن میکند. این اپلیکیشن با مالکیت انحصاری وزارت آموزش و پرورش است که مجموعه وسیعی از نرم‌افزارهای کاربردی و روش‌های آموزشی شامل آموزش مبتنی بر کامپیوتر، وب، کلاس درس مجازی و غیرع را برای دانش‌آموزان، معلمان، والدین و مدیران فراهم کرده است. در حال حاضر شبکه ملی «شاد» بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی ملی برای آموزش‌های تعاملی مجازی در محیطی امن را ایجاد کرده است.

آموزش نصب برنامه شاد

نرم‌افزار شاد از لینک shaddl قابل دریافت است. سامانه شاد برای راهنمایی والدین و دانش‌آموزان تلفن ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۱ برای شماره‌گیری بدون کد از سراسر کشور و ۹۰۹۲۳۰۱۶۱۲ را برای تماس از تلفن ثابت تهران در نظر گرفته است و همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل در حال پاسخگویی به سوالات خواهد بود.

احراز هویت شاد

برای احزار هویت در اپلیکیشن شاد وارد اپلیکیشن یا نسخه وب به آدرس shadweb شوید. پس از ارائه شماره تلفن همراه منتظر دریافت کد خواهید ماند. پس از دریافت کد و وارد کردن آن شما وارد سامانه خواهید شد. پس از انتخاب گزینه ورود دانش‌آموز، نقش خود به عنوان مدیر، معلم و یا دانش‌آموز را انتخاب خواهید کرد. سپس در این مرحله اطلاعات خود اعم از شماره ملی و اطلاعات تولد خود را وارد خواهید کرد و با وارد کردن عبارت امنیتی احراز هویت خود را انجام خواهید داد. همچنین شما از این صفحه عکس گرفته و برای مدرسه خود نیز ارسال میکنید.

برنامه شاد دانش‌آموزی

مدارس در زمینه برنامه شاد دانش‌آموزی نقش مهمی دارند. شناسایی، ثبت نام، آموش و نگهداشت کلیه دانش‌آموزان مدرسه و عضویت آن‌ها در سامانه شاد بر عهده مدارس است. مدرسه‌ها همچنین به اصلاح اطلاعات و مشخصات همکاران و دانش‌آموزان مدرسه توجه دارند و بررسی کلاس‌ها در بستر شاد را هدایت و راهبری میکنند.
در وضعیت سفید که یادگیری ترکیبی یعنی آموزش مجازی و حضوری همراه است، مدارس وظیفه تأمین سلامت و انجام پروتکل‌های بهداشتی را دارند. در شرایط زرد نیز که دانش‌آموزان به صورت زوج و فرد در مدرسه حضور پیدا میکنند، مدرسه علاوه بر هدایت سامانه شاد برای دانش‌آموزان، به راهبری کلاس‌های مجازی سامانه شاد میپردازد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.