مظنه آپارتمان ۷۰ متری در ۵ نقطه تهران

مدیر سایت 1010 روز پیش
بازدید 87 بدون دیدگاه

برای خانواده‌های ایرانی که معمولا از پدر و مادر و دو فرزند تشکیل می‌شود، آپارتمان‌هایی با متراژ ۷۰ متر و دارای دو خواب ایده‌آل هستند. اما برای خرید این آپارتمان با متراژ مورد نظر باید بسته به منطقه‌‌ای که قصد دارید در آنجا ساکن شوید، بودجه متفاوتی در نظر گرفت. در یک ماه گذشته قیمت مسکن چه در بحث خرید و فروش و چه در بحث اجاره در برخی نقاط ثابت و در بعضی جاها نوسان و بالا و پایین داشته است. در زیر قیمت آپارتمان‌های ۷۰ متری را در که در فاصله اول شهریور تا اول مهرماه استعلام شده اند، می خوانید.

آپارتمان ۷۰ متری در محدوده قیطریه

منطقه قیطریه تهران یکی از محله‌های قدیمی تهران است که در شمال شهر واقع است. وجود پارک قیطریه به عنوان بزرگترین و زیباترین پارک تفریحی منطقه جاذبه زیست‌محیطی این منطقه به شمار می‌رود. برای خرید یک واحد آپارتمان نوساز ۷۰ متری در این منطقه باید متری حدودا بین ۵۷ تا ۶۰ میلیون تومان هزینه کنید. در واقع یک واحد آپارتمان ۷۰ متری دو خوابه با پارکینگ و انباری در این محدوده برایتان ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تمام می‌شود. برای رهن و اجاره در این منطقه گرچه در ماه گذشته میشد با قیمتی در حدود ۱۰۰ تا ۱۳۰ میلیون آپارتمانی را رهن کرد اما با گذشت یک ماه با اینکه این مبلغ چندان تغییری نداشته اما به مبلغ اجاره ها افزوده شده و برای اجاره باید چیزی در حدود ۹ میلیون تومان هزینه کنید.

آپارتمان ۷۰ متری در محدوده شیخ هادی

محله‌ شیخ هادی هم که در منطقه ۱۱ شهرداری تهران واقع شده یکی از محلات بسیار قدیمی و شناخته شده تهران و از جمله محلات فرهنگی است که تعداد زیادی بنای تاریخی در این منطقه وجود دارد. به خاطر بافت قدیمی این منطقه و با توجه به نوسازی بافت فرسوده این محدوده می‌شود قدرت انتخاب زیادی در خرید آپارتمان داشت.   دسترسی مناسب شیخ هادی به چند خیابان مهم تهران از جمله خیابان ولیعصر، خیابان انقلاب و جمهوری از دلایل محبوبیت آن به شمار می‌رود. برای خرید آپارتمان ۷۰ متری در این منطقه باید یک میلیارد تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بودجه داشته باشید. برای اجاره در این محدوده دستتان بازتر است؛ چون هم ودیعه این منطقه سر به فلک نمی‌زند و هم برای اجاره مبلغی که باید پرداخت کرد، نجومی نیست. برای یک آپارتمان ۷۰ متری در این محدوده باید ۱۰۰ میلیون ودیعه و ۳ میلیون تومان هم ماهانه پرداخت کنید. نکته جالب اینکه در این محدوده می‌شود با مبلغ ودیعه بیشتر به صورت رهن کامل در آپارتمان سکونت کرد. برای مثال می‌شود همین متراژ آپارتمان را با مبلغ ودیعه ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون و بدون اجاره ماهیانه در اختیار گرفت. در این محدوده مبالغ اجاره و فروش ظرف مدت یک ماه تغییر خاصی نداشته است.

آپارتمان ۷۰ متری در محدوده طالقانی

خیابان طالقانی یکی از خیابان‌های مرکزی تهران است. این خیابان جهت شرقی-غربی داشته و از سه راه طالقانی (تقاطع با خیابان شریعتی) در سمت شرق آغاز شده، در میانه راه از میدان فلسطین عبور کرده و در نهایت به دانشگاه تهران در تقاطع خیابان قدس منتهی می‌شود. گرچه بافت این خیابان بیشتر اداری است و بسیاری از ادارات و سازمان‌های دولتی در این خیابان قرار دارند؛ اما این دلیل نمی‌شود که بخواهیم از بافت مسکونی آن بگذریم. یکی از خیایان‌هایی که در این منطقه بافت مسکونی اصیل دارد خیابان استاد نجات‌اللهی (ویلای سابق) است. برای خرید یک آپارتمان ۷۰ متری در این منطقه که پارکینگ، بالکن، انباری و آسانسور دارد باید مبلغ بیشتری نسبت به ماه قبل هزینه کنید. در واقع باید برای هرمتربع ۳۰ تا ۳۳ میلیون تومان هزینه کنید و بودجه‌ای که در نظر می‌گیرید باید دو میلیارد و ۳۱۰‌ میلیون تومان باشد. در بحث رهن و اجاره این منطقه به نظر می رسد ظرف یک ماه اخیر مبالغ اندکی کاهش یافته است. برای مثال می‌شود یک آپارتمان ۷۰ متری را با امکاناتی نظیر شوفاژ، در ریموت کنترل و آیفون تصویری با ودیعه ۸۰ میلیون و اجاره ماهیانه ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان قرارداد بست.

بیشتر بخوانید:

آپارتمان نقلی در تهران چند؟

راهنمای خرید و رهن و اجاره آپارتمان ۸۰ متری در ۵ نقطه تهران

آپارتمان ۷۰ متری در محدوده دهکده المپیک

دهکده المپیک در شمال‌غربی تهران قرار دارد. در گذشته بخشی از کن و بخشی از منطقه ۵ شهرداری تهران بود.  شاید به نظر نرسد ولی این منطقه دارای بافتی قدیمی است  و در دهه ۱۳۴۰ خورشیدی ساخته شده است. با این حال حتما می‌توانید یک آپارتمان مناسب حالتان در این منطقه پیدا کنید. برای اجاره در این  منطقه باید حدود ۱۰۰ میلیون رهن و بین ۵ تا ۶ ملیون هم به صورت ماهانه پرداخت کنید. برای خرید یک آپارتمان ۷۰ متری در همان حوالی دهکده المپیک و شهرک چشمه مجبورید مبلغ بیشتری نسبت به ماه قبل هزینه کنید. این روزها باید بودجه‌تان در حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان باشد تا بتوانید در این محدوده آپارتمانی خریداری کنید.

آپارتمان ۷۰ متری در محدوده خانی آبادنو

خانی آبادنو محله‌ای در منطقه ۱۹ تهران است که از شرق به نازی‌آباد متصل می‌شود. خانی آبادنو شهرکی بزرگ است که میدان میوه تره‌بار اصلی تهران در این محدوده قرار گرفته است. ۹ خیابان اصلی این منطقه عبارتند از: خانی آباد نو شمالی، خانی آباد نو جنوبی، میدان ابن‌سینا، شهرک بستان، خیابان میعاد، خیابان میثاق، محله شهرداری، خیابان آموزگار و خیابان شقایق.

برای خرید مسکن در این منطقه باید برای هر مترمربع چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان هزینه کنید. برای رهن و اجاره هم در این منطقه برای ودیعه باید ۸۰ میلیون در نظر بگیرید اما برای اجاره مشکل چندانی نخواهید داشت؛ چون اجاره‌ها در محلات این محدوده زیاد نیست. چیزی در حدود یک میلیون تومان این روزها برای اجاره مسکن خودش نوعی ایده‌آل به حساب می‌آید و برای زوج‌های جوانی که تازه نفس بوده و در ابتدای راهند، می‌‌تواند گزینه خوبی برای اولین مسکن زندگی‌شان باشد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.