هشت اشتباه رایج در استفاده از گوشی‌های هوشمند

مدیر سایت 912 روز پیش
بازدید 109 بدون دیدگاه

وابستگی مصرف‌کنندگان در هرسنی به گوشی‌های هوشمند روز به روز بیشتر می‌شود. به طوری که بسیار علاقمند هستیم تلفن‌های هوشمندمان عمرطولانی و مفیدی داشته باشند. تلفن‌های هوشمند زندگی روزمره را آسان کرده‌اند. به عبارتی تبدیل به انبار اطلاعاتی شده‌اند که باعث تقویت و به جریان انداختن مسائل زندگی ما می‌شوند. تلفن‌های هوشمند جدای  از غذا، ‌سرپناه و پوشاک تبدیل به یک نیاز اساسی شده‌اند. به معنای واقعی کلمه کاربران همه چیز را در تلفن هوشمند خود ذخیره می‌کنند. مهم نیست تلفن ارزان یا گران قیمت یا قدیمی و یا جدید باشد، بلکه ارزش آن با اطلاعات ذخیره شده‌اش سنجیده می‌شود. با اینحال ممکن است یکسری کارهای کوچک که شاید به نظر مهم و بزرگ نیایند را در طول روز کاربران انجام دهند که سبب بروز پیامدهای واقعی و تاثیرگذاری بر روی گوشی‌های هوشمند شوند. از این رو اشتباهات رایجی که سبب بروز این پیامدها می‌شود را در این مقاله به بررسی تعدادی از این اشتباهات می‌پردازیم:

از شارژر‌های بی‌سیم استفاده نمی‌کنید

شارژر بی‌سیم از شارژرهای سیمی راحت‌تر هستند، اما این تنها دلیل استفاده از آنها نیست بلکه آنها از درگاه شارژر تلفن نیز محافظت می‌کنند. چرا که در صورت آسیب دیدن جایگاه شارژر، گوشی نیز بلا استفاده می‌شود. باید گفت شایعه اینکه شارژرهای بی‌سیم، باتری را خراب می‌کنند، اشتباهی بیش نیست.

بیشتر بخوانیم 

نکاتی برای افزایش طول عمر گوشی‌های هوشمند

قاتل باتری گوشی‌ نباشید

برنامه‌های باز گوشی را می‌بندید

تصوری رایج بین بیشتر کاربران تلفن‌های هوشمند وجود دارد که برنامه‌های که در گوشی باز هستند را می بندند. این عمل را با تصور اینکه بر سرعت عملکرد گوشی افزوده می‌شود انجام می‌دهند. این درحالی ست که با بستن برنامه‌های باز،‌ سیستم عامل گوشی باید دوباره برای اجرای تمام آن برنامه‌ها انر‌ژی مصرف کند و از عمر باتری نیز کاسته می‌شود.

از برنامه‌های ضد ویروس استفاده می‌کنید

کاربران گوشی‌های اندروید، برای محافظت از آن برنامه‌های ضد ویروس نصب می‌‌کنند. برنامه‌های آنتی ویروس می‌توانند بدون داشتن فایده‌ای تنها باعث تخلیه سریع باتری شوند. یک مطالعه نشان داده است که ۶۶ درصد از برنامه‌های ضد ویروس Android در واقع کار نمی‌کنند.

داده‌هایی که سبب انتقال ویروس به گوشی های اندرویدی می‌شوند وجود دارد اما بسیار نادر هستند. برای اطمینان بیشتر از دانلود برنامه‌هایی که به آنها اعتماد ندارید، جلوگیری کنید. سعی کنید از ورود به وب‌سایت‌هایی که نا‌امن به نظر می‌رسند دوری کنید. با این‌حال اگر تصمیم به دانلود برنامه آنتی ویروس گرفتید، قبل از انتخاب، تحقیقات زیادی انجام دهید. آنتی ویروس‌های Bitdefender و AVG نسخه‌های قانونی هستند،‌ می‌توانید از آنها استفاده کنید.

صفحه نمایش گوشی را با شوینده پاک می‌کنید

درست از که صفحات نمایشگر گوشی‌های همراه ده برابر توالت‌های عمومی کثیف هستند،‌ اما برای تمیز کردن از شوینده‌ها و مواد ضدعفونی کننده استفاده نکنید. چراکه این مواد با داشتن آمونیاک سبب ضربه زدن و از بین بردن صفحه نمایش گوشی می شوند،‌پس بهترین کار استفاده از یک پارچه تمیز است.

تلفن‌ هوشمند را بدون قاب نگهداری می‌کنید

طبق نظرسنجی از شرکت تحقیقاتی مصرف کننده NPD Group ، حدود ۲۵ درصد از کاربران تلفن های هوشمند از قاب محافظ گوشی استفاده نمی‌کنند. ۷۰ درصد از این مصرف کنندگان کاربران اندرویدی و ۲۰ درصد صاحبان آیفون بودند. صرف نظر از طراحی تلفن، لازم است برای محافظت کافی تلفن همراه از قاب‌های محافظ استفاده کنید. همچنین قاب‌های محافظ گوشی مناسب باید حاشیه های صفحه تلفن را بپوشاند. اگر قاب محافظ فقط پشت تلفن شما را پوشش دهد، در واقع فایده چندانی ندارد.

هنگام شارژ قاب محافظ گوشی را خارج نمی‌کنید

تلفن‌های هوشمند مدرن از طریق صفحات پشتی خود حرارت تولید می‌کنند که در شرایط عادی، این مسئله مشکل ساز نیست . اما اگر گرمای تلفن شما به دلایل دیگر گرم شود، قاب محافظ می‌تواند گوشی را در معرض خطر قرار دهد. زمانی که تلفن هوشمند را شارژ کنید، کیس را برداشته و دستگاه را روی یک سطح صاف قرار دهید. لطفا تلفن خود را در حالی که شارژ می‌شود، روی تخت خود نگذارید، زیرا ممکن است در مواقعی که گوشی بشدت داغ می‌کند،‌ امکان آتش سوزی نیز هست.

به کارت حافظه ارزان قیمت اعتماد دارید

اگر تلفن شما دارای جایگاهی برای حافظه خارجی است ، از آن استفاده کنید. فقط از کارت‌های حافظه ارزان ، که بیشتر در معرض فساد اطلاعات هستند، استفاده نکنید.  بن کارمیچل ، مدیرعامل Datarecovery.com به Urbo می گوید: “کارت‌ حافظه‌های ارزان قیمت و معمول دوری کنید دنبال برندهای معروف باشید چرا که امکان از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده هست . ” . با ذخیره سازی داده ها روی کارت حافظه، ساییدگی حافظه داخلی دستگاه کاهش داده می‌شود و به طور بالقوه باعث افزایش عمر گوشی نیز می‌شود.

شما از یک شارژر سیمی ارزان استفاده می کنید

شارژرهای عمومی معمولاً دارای عایق محدود هستند و همین امر مانع از توزیع یکنواخت برق در تلفن شما می‌شود. آنها ضعیف ساخته شده اند و احتمالاً به گوشی آسیب می رسانند یا از آن بدتر سبب آتش سوزی می‌شوند. با انتخاب شارژرهای سیمی از بین مارک های شناخته شده محصولات با درجه بالا،‌از گوشی هوشمند خود محافظت کنید.. در صورت امکان ، از شارژر (و به طور ایده آل، سیم شارژر) که همراه تلفن شما آمده است استفاده کنید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.