گیاهان آپارتمانی مقاوم و قد بلند

ریحانه بهروزآذر 647 روز پیش
بازدید 35 بدون دیدگاه

گیاهان آپارتمانی در هر قد و قامتی که باشند زیبایی خاصی به خانه می‌دهند و تازگی و طراوت آنها محیط خانه را دلچسب می‌کند. این گیاهان انواع مختلفی دارند،‌ برخی از آنها نیاز به نور آفتاب کمی دارند و برخی با آبیاری زیاد،‌ زودتر رشد می‌کنند. اغلب افراد براساس شیوه نگهداری این گیاهان، معمولاً یک یا چند گیاه را برای پرورش و نگهداری در خانه انتخاب می‌کنند. اما توجه به شیوه نگهداری گیاه به تنهایی کافی نیست و بهتر است به ظاهر گیاه و مکانی که برای نگهداری آن در نظر گرفته‌اید نیز توجه کنید. به عنوان مثال در خانه‌هایی با سقف بلند که فضای کافی برای نگهداری گیاهان بزرگ و بلند قامت را دارند بهتر است از گیاهانی با ارتفاع حدود ۷۰ سانتیمتر تا ۱۲۰ سانتیمتر استفاده کنید و گیاهان کم ارتفاع را برای محیط‌هایی با سقف کوتاه و متراژ کم بگذارید.

اگر قصد خرید گیاهان بلند قامت آپارتمانی را دارید و فضای کافی برای نگهداری آنها در خانه یا محیط کار برای شما فراهم است، در این مطلب شما را با گیاهان آپارتمانی مقاوم آشنا می‌کنیم. گیاهانی که اغلب نگهداری ساده‌ای دارند و مناسب افرادی هستند که وقت و تجربه کافی برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی را ندارند.

5 نوع از گیاهان آپارتمانی مقاوم

۱- اژدهای ماداگاسکار

این گیاه نگهداری بسیار آسانی دارد و مناسب افرادی است که بسیار سر شلوغ هستند یا در نگهداری گیاهان تجربهٔ زیادی ندارند. این گیاه نیاز به نور متوسط تا کم دارد و تابش مستقیم نور خورشید برگ‌های آن را می‌سوزاند. این گیاه در برابر کم آبی مقاوم است. بهتر است این گیاه را هر سه هفته یکبار آب دهید اما اگر محیطی که گیاه در آن قرار دارد رطوبت کمی دارد و نور بیشتری به آن می‌تابد، دفعات آبیاری را افزایش دهید.

فلورایدی که در آب شهری قرار دارد برای این گیاه مناسب نیست و بهتر است از آبی که یک روز در محیط خانه مانده است استفاده کنید یا آب شهری را با آب مقطر مخلوط کنید و گلدان را با آن آبیاری کنید. این گیاه خاصیت تصفیه‌کنندگی هوا را دارد و فرمالدهید،‌ زایلن و تری‌کلرواتیلن موجود در هوا را از بین می‌برد.

۲- گیاه مونتسرا

گیاه مونتسرا که در ایران به آن گیاه برگ انجیری نیز گفته می‌شود فضای زیادی برای نگهداری نیاز دارد و یک گیاه گرمسیری است که علاقه به نور غیرمستقیم خورشید دارد. این گیاه را باید به طور منظم و هفته‌ای یکبار آبیاری کرد. این گیاه برگ‌های پهنی دارد و برای نگهداری در آپارتمان بسیار مناسب است.

۳- نخل اریکا

این نوع از نخل نیاز به نور غیر مستقیم خورشید دارد و بهتر است آن را هفته‌ای یکبار آبیاری کنید. این گیاه همانند گیاه اژدهای ماداگاسکار برای تصفیه هوا بسیار مناسب است و علاوه بر از بین بردن فرمالدهید،‌ زایلن و تری‌کلرواتیلن،‌ بنزن و مونوکسیدکربن هوا را نیز از بین می‌برد و برای نگهداری در شهرهای صنعتی که آلودگی هوا بسیار بالایی دارند انتخاب مناسبی است.

بیشتر بخوانید:

گیاه خجالتی و حساس

باغی به کوچکی یک تنگ بلور| تراریوم یا باغ شیشه‌ای

۴- گیاه پرنده بهشتی

این گیاه که به آن مرغ بهشتی یا استرلیتزیا نیز گفته می‌شود مناسب هر شرایط آب و هوایی است اما در محیط‌های گرم و مرطوب رشد بیشتری دارد. این گیاه نیاز به نور آفتاب دارد اما بهتر است در فصل تابستان در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرد.

۵- کاکتوس شیر آفریقایی

نام دیگر این کاکتوس، افوربیا تریگونا سبز است که نگهداری بسیار ساده‌ای دارد و تنها نور غیر مستقیم خورشید برای نگهداری آن کافی است و می‌توانید ماهی یکبار آن را آبیاری کنید. البته در فصل زمستان این میزان را باید کمتر کنید زیرا این گیاه جزو گیاهان گوشتی است و نیازی به آبیاری بیش از حد ندارد. این گیاه مناسب افرادی است که وقت کافی برای نگهداری و مراقبت از گیاه ندارند. بهتر است این گیاه را افرادی که فرزند کوچک در خانه دارند خریداری نکنند زیرا تیغ‌های روی بدنه آن بسیار تیز است.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.