مظنه خرید یخچال فریزر خانگی چقدر است؟

مدیر سایت 890 روز پیش
بازدید 79 بدون دیدگاه

یخچال یکی از لوازم اساسی در هر خانه‌ای است و طبیعی است به خاطر کارایی مهمش برای خرید آن باید دقت زیاد و هزینه معقولی در نظر گرفت. یخچال هم مانند انواع دیگر لوازم خانگی دارای انواع و مدل‌های زیادی است. در واقع مدت زیادی از آن زمان که از یخچال صرفا برای تولید سرما به منظور نگهداری مواد خوراکی خانگی استفاده می‌شد، گذشته و امروزه برای خرید یخچال‌ها به‌دلیل اهمیت و طول عمر زیادشان، باید به مواردی چون میزان مصرف برق، فضای داخلی برای قرار دادن وسایل و همچنین فضایی که در آشپزخانه اشغال می کند، توجه کرد. بنابراین پیش از هر چیز باید ابتدا به این فکر کنید که از یخچال می‌خواهید در منزل استفاده کنید یا محل کار و یا حتی اینکه تعداد نفراتی که قرار است از یخچال استفاده کنند، چند نفرند!

هزینه؛ گزینه‌ای مهم

همانند خرید همه چیزهای دیگر که در قدم اول باید حواسمان به جیبمان باشد و بعد دنبال وسیله مورد نظرمان باشیم، برای یخچال هم بیشتر از همیشه باید به فکر جیبمان باشیم با این تفاوت که باید بدانیم هرچقدر برای خریدن یخچال هزینه بیشتری بپردازیم، می‌توانیم در هزینه‌های بعدی مثل مصرف برق و یا قطعات مصرفی یخچال صرفه‌جویی بیشتری بکنیم.

انواع و قیمت‌ها

برای مثال یخچال فریزرهایی که ‌بخش یخچال از بخش فریزر با یک خط افقی جدا شده، بیشتر برای خانواده‌هایی مناسب هستند که کم جمعیت‌ترند و به اصطلاح به این نوع “کمبی” می‌گویند. در این کلاس دو نوع یخچال وجود دارد: آن‌هایی که فریزرشان در بالای یخچال قرار دارد و آن‌هایی که فریزرشان در پایین یخچال تعبیه شده است. اما در این نوع هم بر حسب اینکه فریزر در بالا قرار گرفته باشد یا در پایین، باز می‌توان انتخاب کرد. مدل‌هایی که فریزر در بالا قرار می‌گیرد، معمولا کوچک‌تر هستند و کشو هم ندارند؛ اما در مدل‌هایی که فریزر در پایین قرار دارد، هم جای بیشتر و کشوی بیشتری دارند و هم مناسب کسانی است که قرار است از فریزر بیشتر استفاده کنند. در این نوع قیمت‌ها بسته به برند تولیدکننده خیلی متفاوتند مثلا کمبی با برند فیلور ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است؛ اما در همین نوع، برند امرسان یخچال فریزر بالا پایین خود را با قیمتی در حدود ۱۵ میلیون تومان عرضه می‌‌کند.

یخچال فریزر ساید بای ساید هم نوع دیگری از یخچال است که طرفداران زیادی دارد. ساید بای ساید مدل‌های بزرگی هستند که با یک خط عمودی نصف شده‌اند و یخچال در یک سمت و فریزر در سمت دیگر قرار دارد. گرچه ساید بای سایدها در نظر اول کوچک به نظر می‌رسند، اما وقتی در یخچال را باز می‌کنیم با عمق زیاد یخچال مواجه می‌شویم که کارایی یخچال فریزر را محدود نمی‌کند. یکی از خصوصیات ظاهری خوب دستگاه‌های ساید-بای-ساید وجود آبریز و یخ‌ساز بیرونی است که روی در قسمت فریزر نصب می‌شود. مصرف اصلی انرژی سایدها هم مربوط به همین قسمت است؛ البته به‌شرطی که گزینه‌ یخ‌ساز توسط کاربر و یا خریدار فعال شده باشد. برندهای متنوع و زیادی اقدام به تولید ساید بای ساید کرده‌اند و بالطبع قیمت‌‌ها هم تنوع زیادی دارند. یخچال فریزر ساید بای ساید امرسان با مبلغی در حدود ۲۸ میلیون تومان و ساید بای ساید ال‌جی چیزی در حدود ۵۳ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شوند.

در نوع ‌DOOR IN DOOR در اصلی دارای یک درپوش دیگر نیز هست. این نوع از ساید بای ساید برای کسانی مناسب است که بیشتر اهل تنوع نوشیدنی هستند و می‌خواهند مدام در یخچال را برای برداشتن و استفاده از نوشیدنی‌ها باز کنند. این گروه بهتر است از نوع ساید بای ساید DOOR IN DOOR استفاده کنند تا هم اصطلاک کمتری برای یخچال ایجاد شود و هم در مصرف برق صرفه جویی می‌شود؛ چون در این نمونه، لزومی به باز کردن کامل در یخچال نیست. برند ال‌جی این نوع یخچال را با قیمتی از حدود ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۸۰ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان عرضه می‌کند.

یخچال فریزرهای دوقلو هم طرفداران خاص خود را دارند. این گزینه بیشتر مناسب کسانی است که تعداد نفرات بیشتری دارند و یا مدام در حال مهمانی دادن هستند و نیاز دارند یخچال و فریزر به صورت مجزا اما در کنار هم جا دار و ست باشند. گرچه می‌توان هر یک را جداگانه خرید و استفاده کرد یا در کنار هم قرار داد و یک مجموعه‌ هماهنگ و یک‌دست یخچال و فریزر داشت. یخچال فریزر دوقلوی سیلور با قیمتی در حدود ۱۲ میلیون و یخچال فریزر دوقلوی سامسونگ با اختلاف قیمت زیادی در حدود ۴۲ میلیون تومان در بازار موجود است. یخچال فریزر دوقلوی پارس البته رنج قیمت پایین‌تری دارد. این مدل با قیمتی در حدود ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.