چه کارهایی اعتماد همسر شما را خدشه دار می‌کند؟

مدیر سایت 845 روز پیش
بازدید 65 بدون دیدگاه

همیشه شنیده‌ایم که در روابط زنان و مردان در بستر ازدواج، شک و تردیدهایی به وجود می‌آیند که در اغلب این موارد شک و تردید فاقد اعتبار بوده است. اما چه کارهایی از طرف همسران انجام می‌شود که شریک زندگی خود را مردد و اعتماد او را خدشه‌دار می‌کند؟

بی‌توجهی به قوانین خانوادگی

اکنون با توجه به جریان مدرن‌تر شدن خانواده‌ها، فضای برخوردها، معاشرت‌ها وآمد و شدهای خانواده‌ها مدرن‌تر شده است اما اصول و قوانین در اغلب مواقع به شکل قبل باقی مانده است. برخی اظهار نظرها، خنده‌ها و رفتارها برای همسر شما قابل درک نیست و از آن لذت نمی‌برد و با عقاید او متفاوت است. در برخی موارد این کارها به انتقاد یکی از طرفین منجر می‌شود اما در برخی از موارد کینه‌ای ایجاد می‌شود که در یک زمان خود را نشان خواهد داد. به ارزش‌های یکدیگر توجه کنید و موجب شکل‌گیری سوءتفاهم‌ها نشوید.

مشاجره و دعوا

ممکن است کار شما آنقدر سنگین باشد که فضای خانه را با بحث و دعوای خود مسموم کنید. شما با این کار موجب رنجش و نگرانی همسر خود می‌شوید. در این شرایط همسر شما برای ادامه زندگی مردد می‌شود. اخلاق‌هایی که با نکته‌بینی بی علت همراه است و بهانه‌گیری‌های بی‌موردی که همسر شما را خسته می‌کند. علت اصلی این رفتارها را پیدا کنیم و از همسر خود بخواهیم که تا دیر نشده است با یکدیگر صحبت کنیم.

خودخواهی

در بسیاری از اوقات خانواده‌ها فرزندان خود را به گونه‌ای بار می‌آورند که جز خویشتن کسی را نمی‌بینند. در این شرایط خود خواهی و ماجراجویی آن‌ها موجب ایجاد سوءظن و شک و آغاز شکل‌گیری درگیری می‌شود. یکی از اصولی که در زندگی مشترک باید در نظر داشته باشیم، کنار گذاشتن خودخواهی‌ها و پیش بردن مسائل با کمک یکدیگر است.

تعصب و حسادت

گاهی اوقات سوءظن‌ها از شدت تعصب‌ورزی یا حسادت برای یکی از طرفین یا هر دو برمی‌خیزد. وقتی طرفین از یکدیگر دور هستند، هر کدام تلاش می‌کنند که یکه‌تاز میدان زندگی یکدیگر باشند و از هر چیز کوچکی برداشت نامناسبی می‌کنند. در این شرایط شک و تردیدهای بی مورد دامن خانواده را می‌گیرد و رنج زیادی را برای طرفین ایجاد می‌کند.

مخفی‌کاری

این اتفاق مرز باریکی بین حریم خصوصی و احترام به آن تا پنهان‌کاری را شامل می‌شود. همسران تا حدی از برنامه یکدیگر خبر دارند و بی‌خبری کامل از یکدیگر به نشانه سردی و شروع شک و تردیدها است. رابطه سالم، رابطه‌ای است که در عین حال که کنترل‌گری وجود ندارد،‌طرفین از یکدیگر تا حدی خبر داشته باشند و موجب حساسیت و ایجاد شک نشوند.

محدودیت

کنترل‌گری و ایجاد محدودیت برای برخی از افراد به معنای عبور کردن از مرز صداقت و اعتماد است. اگر بخواهیم در چارچوب خانه و خانواده همسر خود را محدود و میخکوب کنیم، نتیجه‌ای جز خستگی و دلزدگی را برای او به همراه نخواهیم آورد. مقاومت در برابر محدودیت‌های اعمال شده هم وضعیت را متشنج‌تر و موجب تقویت شک و تردیدها می‌شود. این روال بسیار غلطی است که مسائل را بد و بدتر می‌کند.

تحریک دیگران

برخی اوقات افرادی در زندگی ما قرار دارند که آنچنان خیرخواه ما نیستند و در اجتماعات امثال آن‌ها وجود دارند. به علت کمبودها و مشکلاتی که دارند، حسادت می‌کنند و با بدگویی‌ها و تحریک‌هایی روزگار همسران را تیره و تاز می‌کنند. در این گونه تحریک‌ها و بدخواهی‌هایی هوشیاری و نزدیکی همسران به حل مسائل آن‌ها کمک می‌کند. باید بیاموزیم که رابطه زنان و مردان در بستر ازدواج رابطه‌ای است که نیاز به حراست و بازبینی و پوست‌اندازی دارد. رابطه خود را رها نکنید و برای حل مشکلات خود با یکدیگر صحبت کنید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.