گیاهان خوش‌نشین آپارتمانی | انتخاب فضای مناسب برای نگهداری گیاهان آپارتمانی

مدیر سایت 947 روز پیش
بازدید 89 بدون دیدگاه

اگر قصد خرید گیاهان آپارتمانی را دارید به فضا و مکان نگهداری آنها در خانه توجه کنید تا با توجه به نوع دکوراسیون داخلی منزل و چیدمانی که برای گیاهان در نظر دارید گیاهی متناسب با فضای منزلتان تهیه کنید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با انواع فضاهای مناسب برای نگهداری گیاهان آپارتمانی آشنا کنیم تا با توجه به این نکات گیاهی متناسب با فضای داخلی خانه‌تان را خریداری کنید.

سطح دیوار

در این شیوه از نگهداری شاخه‌های قابل انعطاف گیاه که گلدار یا برگی هستند، به دور قاب آینه یا قاب عکس قرار داده می‌شوند تا منظرهٔ زیبایی ایجاد کنند. در این شیوه از نگهداری برای آبیاری گیاه باید حوصله زیادی داشت زیرا آبیاری بیش از حد باعث ایجاد رطوبت روی دیوار و کف زمین می‌شود. از آنجایی که در این شیوه از نگهداری از گلدان‌های کوچک و کم حجمی استفاده می‌شود دقت به میزان آبیاری نیز بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید:

باغی به کوچکی یک تنگ بلور/تراریوم یا باغ شیشه‌ای

رطوبت جنگل‌های آمازون را به خانه بیاورید | چند راهکار ساده برای افزایش رطوبت گیاهان آپارتمانی

پایه و ستون

در این شیوه از نگهداری گیاهان را روی ستون و پایه یا سبد آویز قرار می‌دهند. گیاهانی که به صورت آویز قرار می‌گیرند مناسبترین انتخاب برای نگهداری روی ستون یا سبد آویز هستند. گیاهانی مانند:‌ سرخس، پتوس، گندمی و ساکولنت غوره‌ای

کف اتاق

این شیوه از نگهداری مناسب گلدان‌های سنگین است. در این شیوه حتماً از زیرگلدانی برای نگهداری آب اضافی گلدان باید استفاده کرد تا در اثر ماندن آب روی کف اتاق، باعث پوسیدگی فرش نشود.

پس زمینه و شکل گیاه

در هنگام انتخاب مکان مناسب برای گیاهان آپارتمانی توجه به زمینه دیواری که گیاه در جلو آن قرار می‌گیرد بسیار مهم است. اگر دیوار طرح‌های شلوغ و پرکاری دارد استفاده از گیاهانی با برگ‌های ساده و تک رنگ مناسب است اما برای دیوارهایی با رنگ‌آمیزی ساده استفاده از گیاهان ابلق و گلدار انتخاب بهتری است.

نور و گیاهان آپارتمانی

قبل از انتخاب دیواری مناسب برای قرارگیری گل و گیاه آپارتمانی، باید به میزان نور مورد نیاز گیاه توجه کرد. نور نقش مهمی در عمل فتوسنتز گیاه دارد و با تشکیل کلروفیل در گیاه باعث شاداب شدن آن می‌شود. به همین دلیل بهتر است گیاهان را کنار پنجره‌های جنوبی قرار داد. اما اگر محل نگهداری گیاهان،‌ نور کافی برای تامین نیازهای آن ندارد می‌توانید با استفاده از لامپ‌های فلورسنت نور گیاه را تامین کنید. استفاده از لامپ‌های گرمازا گزینه مناسبی نیست زیرا حرارت آن به گیاه آسیب می‌رساند.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.