چگونه کارهای عقب افتاده خود را سامان دهیم

مدیر سایت 956 روز پیش
بازدید 96 بدون دیدگاه

بسیاری از ما روزهای خود را سپری می‌کنیم، اما حجم زیادی از کارهای عقب افتاده خود را حمل می‌کنیم و روز به روز از انجام ندادن آن ناراضی هستیم. از همین امروز دست به کار شوید و حجم کارهای عقب افتاده خودتان را کاهش دهید.

همیشه فکر می‌کنیم باید تمام کارهای عقب افتاده را انجام دهیم و از حجم زیاد آن، تقریباً به هیچ کدام از آن‌ها نمی‌رسیم. برای کنار آمدن با این کارها اولین قدم حرکت پله پله است.

تهیه لیست کارهای عقب افتاده

اول از همه بد نیست لیستی از کارهای عقب افتاده خود تهیه کنید. به این فکر کنید که در شغل یا زندگی خود چه کارهایی وجود دارند که می‌خواهید آن‌ها را انجام دهید اما حرکتی به سمت آن نمی‌کنید. چه پیشنهادهایی دارید؟ چه کارهایی در رابطه با همکاران، دوستان و یا خانواده خود دارید که آن را انجام نداده‌اید؟

آیا درست کردن سینک خانه خود را به تعویق انداخته‌اید؟ در خانه چه تغییراتی وجود دارد که مدت‌ها است که می‌خواهید آن را عملی کنید و مدام آن را به عقب می‌اندازید. از این موارد فهرستی تهیه کنید و آن را روی کاغذ بنویسید.

کارهای عقب افتاده در رابطه با دوستان و همکاران

در ارتباط با آدم‌ها بیشتر فکر کنید. چه کارهایی وجود دارد که شما آن‌ها را به عقب انداخته‌اید؟ به چه کسی باید تلفن بزنید؟ حال کدام یک از دوستان خود را مدت‌ها است که می‌خواهید بپرسید؟ کدام یک از دوستان شما صاحب فرزند شده است و به او تبریک نگفته‌اید. حتی در لیست خود این موارد را نیز بنویسید.

 کارهای عقب افتاده در رابطه با خود

مدت‌ها است که می‌خواهید عکس‌های عروسی خود را تحویل بگیرید. قرار است به کلاسی بروید و مهارت خود را در زمینه‌ای افزایش دهید. برای برخی سفرها برنامه‌ریزی داشته‌اید و آن را رها کرده‌اید، عادت خوبی را ترک کردید، به عنوان مثال دیگر ورزش نمی‌کنید و برنامه کاهش وزن خود را فراموش کرده‌اید.

یک توصیه عملی برای انجام کارهای عقب افتاده

یک توصیه مفید است این است که یک کاغذ را به دو ستون تقسیم کنید. در یک طرف دلایل خود را برای تعویق کارها یادداشت کنید و در ستون مقابل مزایای انجام آن کار را بنویسید. برای نوشتن این ستون‌ها بهانه نتراشید و با خودتان صادق باشید. اینکه چه کاری برای شما تا چه حدی اهمیت دارد را مشخص کنید. این که کاری برای شما رشد و پیشرفت یا حس خوبی را به ارمغان می‌آورد را یادداشت کنید. برخی از کارهایی که برای شما اولویتی ندارند و به اشتباه در ذهنتان وجود دارد را حذف کنید. در این صورت کارها را با اولویت بندی خواهید داشت.

اکنون وقت عمل کردن به اولویت‌ها است. شما نیاز دارید که در هر هفته یک الی دو مورد از اولویت‌ها را بسته به زمانی که می‌طلبد پیش ببرید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.