سایه کرونا بر مدارس| آنچه برای برنامه‌ریزی و مدیریت بیماری باید بدانیم!

مدیر سایت 860 روز پیش
بازدید 80 بدون دیدگاه

کرونا در بعضی از شهرها در وضعیت قرمز و در برخی دیگر در وضعیت زرد قرار دارد و نگرانی از شیوع آن در مدارس برای والدین و مدارس وجود دارد. مدیریت مدارس با خدمات بهداشتی گسترده در روند برنامه‌ریزی با مقامات بهداشت عمومی شرکت می‌کنند و استراتژی‌هایی را به کار بسته‌اند.

با توجه به احتمال شناسایی موارد بیشتر کرونا در هفته‌های آینده، وبسایت CDC پیش‌بینی چالش‌هایی را در جوامع درگیر با کرونا داشته است. برخی جوامع که بیشترین درگیری با کرونا را تجربه می‌کنند، بیش از سایر کشورها به شیوه‌های مجازی آموزش روی آورده‌اند و از تجمع دانش‌آموزان بیشتر دوری می‌کنند.

برنامه‌ریزی فعالانه مدارس در دوران پاندمی کرونا

اول، مدیران مدارس باید از راهنمایی‌های ستاد کرونا و مقامات بهداشت محلی و سازمان بهداشت جهانی پیروی کنند. بسیاری از استراتژی‌ها به طور دائم در حال به روز رسانی در مورد سطح خطر کرونا و اقدامات حیاطی هستند. در مورد اقدامات حیاتی مانند شستن دست با کارمندان و معلمان مدرسه به طور واضح و مرتب ارتباط برقرار کنید. اطمینان حاصل کنید که جدیدترین اطلاعات را داشته باشید و پروتکل‌های مورد نیاز را دنبال کنید.

دوم، پس از اطمینان از منطبق بودن مدارس با پروتکل‌های بهداشتی باید برای شیوع احتمالی بیماری در جامعه مطابق با برنامه‌های ایمنی مدارس آماده شوید. این برنامه‌ها برای دانش‌آموزان و خانواده‌ها در نظر گرفته شده است. در این شرایط تصمیم‌گیری به عواملی مرتبط است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

تصمیم‌گیری در شرایط بحران کرونا در مدارس

هنگام تصمیم‌گیری باید موارد زیر را در نظر بگیرید. اینکه بیماری در کشور و محله جغرافیایی شما در چه وضعیتی به سر می‌برد از اهمیت بالایی برای تصمیم‌گیری برخوردار است.

شدت بیماری: یعنی تعداد افراد بیماری، بستری در بیمارستان و میزان مرگ و میر در جامعه‌ای که مدارس در آن قرار دارند.

تأثیر بیماری: تأثیر بیماری بر کارمندان آسیب‌پذیر و دانش‌آموزانی که ممکن است در معرض خطر بیشتری برای عوارض جانبی سلامت در بیماری کرونا باشند. به عنوان مثال دانش‌آموزانی که در سنین اول کودکی قرار دارند، بزرگسالانی که مسن هستند و یا بیماری پزشکی زمینه‌ای دارند.

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

پروتکل‌های جهانی کرونا برای دانش‌آموزان چیست؟

اگر کرونا در یک مدرسه شایع شد

در صورتی که ویروس کرونا در یک مدرسه شایع شد، انجام کارهایی اولویت پیدا می‌کند. کارمندان بیمار را به ماندن در خانه و آموزش مجازی تشویق کنید. سیاست‌های مرخصی را انعطاف‌پذیر و سازگار با راهنمایی‌های بهداشت عمومی قرار دهید. اگر یکی از اعضای خانواده کارمندان یک مدرسه نیز به کرونا مبتلا شده باشند، اجازه ماندن در خانه را به آن‌ها بدهید. این شرایط را برای کارمندانی که بیماری تنفسی دارند با دقت بیشتر انجام دهید. توجه داشته باشید که شرایطی در مدارس ایجاد شود که افراد در صورتی که اخیرا تماسی با فرد مبتلا به کرونا داشته‌اند و در ارتباط کم‌تر از ۲ متر با شخص مبتلا قرار داشته‌اند، حتما در خانه بماند و موجب انتقال ویروس به سایر دانش‌آموزان و کارمندان نشود. قبل از ورود دانش‌آموزان و در طول روز، از ضدعفونی سطوح با لمس بالا اطمینان حاصل کنید. سطوح معمول استفاده شده را با محصولات تأیید شده ضدعفونی کنید و این سطوح را با دقت تمیز کنید.

منبع: CDC

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.