راهکارهای آسان و کاربردی برای کاهش وزن با ورزش در خانه

مدیر سایت 841 روز پیش
بازدید 86 بدون دیدگاه

اگر برای ورزش کردن همیشه تنبلی کرده‌اید یا وقت کافی برای آن نداشته‌اید، وقت آن رسیده است که سبک زندگی خود را دستخوش تغییرات کنید. کرونا باعث شد بسیاری از ما بیش از قبل در خانه وقت بگذرانیم و حتی برای ورزش کردن هم به دنبال بهانه نباشیم. اینکه فرصت باشگاه رفتن نداریم یا آنقدر سرمان شلوغ است که نمی‌توانیم در خانه بیست دقیقه تمرین کنیم را کنار گذاشتیم و به دنبال برقراری نظم نوینی رفتیم. در خانه تحرک کردیم و دیدیم که می‌توانیم در خانه هم ورزش کرد و به سلامت روان و جسم خود کمک کنیم. حالا چه حرکت‌هایی می‌توانیم در خانه انجام دهیم؟ چه راه‌هایی برای ما وجود دارد؟ چه کرونا باشد و چه نباشد راه‌های تحرک در خانه به ما کمک می‌کند که زندگی خودمان را از بی‌تحرکی نجات دهیم. این حرکات برای تمام مبتدیان هم به راحتی قابل اجرا است.

ورزش آسان و در سطح ابتدایی برای سلامتی و کاهش وزن ضروری است. تمرینات برای مبتدیان و به ویژه کسانی که برای یک برنامه ورزشی تلاش کرده‌اند و توانسته‌اند آن را حفظ کنند باعث ایجاد اعتماد به نفس و عادت مادام‌العمر برای انسان می‌شود. اگر هدف شما سلامت و کاهش وزن است، بهانه را کنار بگذارید و دست به کار شوید.

چند مزیت فعالیت در خانه برای مبتدیان

  • اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.
  • کالری بیشتری بسوزانید و وزن کم کنید.
  • سطح استرس خود را کاهش دهید.
  • عضلات قوی و محکم ایجاد کنید.
  • برنامه روزانه خود را منظم‌تر کنید.
  • خواب خود را بهبود بدهید.

سلامت خود را بهبود بخشید

محققان اثر تمرینات آسان را بر بدن مطالعه کرده‌اند. درست است که توجه رسانه‌ها به تمریناتی با شدت بالا بوده است اما اغلب افراد برای کاهش وزن، از همین برنامه‌های ساده مبتدی پیروی کرده‌اند. فشار خون و دیابت خود را با ساده‌ترین ورزش‌ها یعنی پیاده‌روی کنترل کرده‌اند. بنابراین بهتر است از تصورات عجیب فاصله بگیرید و به خود انتظار بیش از حد تحمیل نکنید.

محققان می‌گویند در زنان یائسه برنامه‌های با شدت کم، در کم شدن چربی بدن و کمک به کاهش فشار خون و کاهش سطح گلوکر و تری گلیسیرید موثر بوده است. از انجا که کاهش وزن برای اغلب زنان یائسه دردسرساز است، این یافته‌ها بسیار اهمیت دارند.

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

نکاتی که زنان باردار باید مراقب آن باشند

راهنمای فعالیت‌های‌ داخل شهر در دوران کرونا

 

تمرینات ساده‌ای که می‌توانید در خانه انجام دهید

شما اگر تا کنون فعالیت زیادی در روزمره نداشته‌اید، بهتر است با ورزش آسان در خانه آغاز کنید. هدف ما این است که در بیشتر روزهای هفته فعالیت داشته باشیم. برای انجام سه روز تمرین در هفته خود را مقید کنید و این روزها را به تدریج به کل هفته افزایش دهید. نوع تمرین را با توجه به روحیه خود انتخاب کنید و انتظار کار خارق‌العاده را از سر بیرون کنید.

برای سوزاندن کالری و ساختن عضلات به تجهیزات ورزشی زیادی نیاز ندارید. ده الی پانزده دقیقه وقت بگذارید. روی سطح شیب‌دار حرکات کششی انجام دهید. چمباتمه بزنید و بلند شوید. طوری که زانوهای شما جلو نیاید، باسن خود را به سمت پایین بکشید و مجددا بایستید. این حرکات را می‌تواند با عنوان «حرکات مبتدی ورزشی» در ابزارهای جستجوگر نیز دنبال کنید.

موسیقی بگذارید، یک ربع الی نیم ساعت به تنهایی برقصید و بدن خود را به تحرک درآورید. فراموش نکنید که این حرکات اضافه وزن‌های ۶۰ کیلویی را از پا درآورده است. برای این کار تعلل نکنید.

اگر نمی‌خواهید به ورزشگاه بروید، در خانه و به صورت آنلاین ورزش کنید. تلویزیون نیز می‌تواند به شما کمک کند. برخی از افراد به سادگی با برنامه‌های تلویزیونی ورزش می‌کنند. برخی معلم آنلاین دارند و برخی از اپلیکیشن‌های ورزشی استفاده می‌کنند. توجه داشته باشید که مهم نیست چه راه آنلاینی را انتخاب می‌کنید، بلکه ادامه دار شدن آن اهمیت دارد. بنابراین به روحیات خود توجه کنید.

اگر هنوز ایستادن طولانی مدت شما را اذیت می‌کند، از صندلی کمک بگیرید. یک صندلی محکم را انتخاب کنید و روی آن حرکاتی را در حدود پانزده دقیقه هم که شده انجام دهید. فراموش نکنید که آنچه اهمیت دارد افزایش تعداد روزها و ایجاد عادت به تحرک است. بنابراین آسان بگیرید و از کم شروع کنید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.