نکاتی درباره آرایشگاه رفتن در دوران کرونا

مدیر سایت 977 روز پیش
بازدید 111 بدون دیدگاه

با اوج‌گیری کرونا یکی از مشاغلی که مهم‌ترین دوران خود یعنی شب عید را پیش رو داشت، با چالش بزرگی روبرو شد. این چالش تا کنون که هفت ماه از آغاز کرونا در کشور می‌گذرد ادامه دارد. آرایشگران و سالن‌های زیبایی اما تلاش خود را کرده‌اند تا با فراهم کردن شرایط امن، به مشتریان خود خدماتی ارائه کنند.

اقدامات احتیاطی آرایشگاه رفتن در دوران کرونا

ضدعفونی کردن: مقامات دولتی به آرایشگاه‌ها دستور داده‌اند که به صورت مرتب همیشه سطوح و فضای آرایشگاه را ضدعفونی کنند. از ابزار و ادوات آرایشگری گرفته تا اتاق‌ها، میله‌ها، قسمت‌های انتظار مشتریان و تمامی سطوح را ضدعفونی کنند. حتما برای قسمت‌های شلوغ آرایشگاه پاک کننده ضدباکتری را به صورت مداوم استفاده کنید.

مشتریان و آرایشگران دستان خود را بشویید: سی‌دی‌سی توصیه می‌کند که دستان خود را حداقل به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون بشویید تا از شیوع میکروب کرونا جلوگیری شود. قبل و بعد از هر مشتری، پس از صرف غذا و استفاده از سرویس بهداشتی دستان خود را بشویید. همچنین ضدعفونی کننده‌های بر پایه الکل ۶۰ درصد را در اولویت کار خود قرار دهید.

در خانه چه کار کنیم: سعی کنید سیستم ایمنی بدن خود را قوی نگاه دارید. مقدار مناسبی از ویتامین سی، خواب کافی و آب کافی به شما کمک خواهد کرد. اگر مشتری داشته‌اید که متوجه شدید بیمار بوده است، سی‌دی‌سی توصیه می‌کند که در خانه بمانید. یک خط مشی بیماری در درب ورودی از جمله زدن ماسک داشته باشید و مشتریانی که شرایط لازم را ندارند، پذیرش نکنید.

یکدیگر  را در آغوش نکشید: پس از مدتها یکدیگر را دیده‌اید. با یکدگیر دست می‌دهید یا یکدیگر را در آغوش می‌کشید. در عوض به مشتری خود بگویید بهداشت را رعایت می‌کنید و برای کمک به سلامتی همه از پروتکل «دستان خاموش» پیروی کنید. مخصوصا با اوج گیری فصل آنفولانزا این مورد را جدی بگیرید. دستان خود را در آرایشگاه دور از صورت خود نگاه دارید، زیرا یک مسیر آسان و مهم برای انتقال بیماری است.

در این زمینه بیشتر بخوانید:
۱۰ نشانه که می‌گوید شما در معرض حمله قلبی هستید

علائم راهنمایی: علامت گذاری در میزها، اتاق استراحت و تمامی مکان‌هایی که مشتری در آن حضور دارد، از اولویت‌های هر آرایشگاه به شمار می‌رود. در صورتی که ملاحظه کردید مشتری یا آرایشگر ماسک خود را زیر چانه یا بیننی خود زده است، از بخواهید که از آن استفاده کند.

آرایشگاه رفتن در دوران کرونا ، مشتریان توجه کنند

برای بسیاری از مشتریان سالن‌های زیبایی، ماندن در خانه چندان راحت نیست. نکات بهداشتی مانند فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک را جدی بگیرید. در آرایشگاه به جایی دست نزنید و پس از اتمام کار، دستان خود را شسته و سایر نقاطی که با محیط تماس داشته است را ضدعفونی کنید. در صورت امکان تعداد مراجعه به آرایشگاه را کاهش دهید. اگر علائمی دارید که شما را از بابت کرونا نگران می‌کند، به مکان‌های عمومی مانند آرایشگاه نروید.

بهتر است از خدماتی که زمان بالا و نزدیکی زیاد مشتری و آرایشگر را می‌طلبد دوری کنید. در آرایشگاه‌های مردانه توجه داشته باشید که اگر تعداد زیادی از مشتریان داخل آرایشگاه هستند، صبر کنید تا محیط آرایشگاه خلوت شود تا با حفظ فاصله اجتماعی کار خود را انجام دهید. شما می‌توانید با حفظ فاصله اجتماعی و زدن ماسک، ضدعفونی و شستن دست‌ها و حتی لباس‌های خود به امنیت بالاتری دست پیدا کنید. اگر شرایط یک آرایشگاه با پروتکل‌های بهداشتی فاصله دارد، به مسئول آرایشگاه تذکر دهید و در صورت تکرار به آرایشگاه مراجعه نکنید. توجه داشته باشید در شرایط فعلی تمام ابزارها و صندلی کار آرایشگاه، پیش از آغاز خدمات آرایشی بهداشتی باید ضدعفونی شوند.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.