امنیت بیشتر در گوگل درایو با Face ID

مدیر سایت 899 روز پیش
بازدید 110 بدون دیدگاه

بسیاری از ما معمولاً فایل‌های شخصی و اطلاعات حساس خود را به دلیل دسترسی آسان در Google Drive ذخیره می‌کنیم. گوگل ادعا می کند که مکانی امن برای ذخیره داده‌های کاربران در یک فضای ابری ایجاد کرده است. اما به خوبی می‌دانیم که اگر کسی به تلفن هوشمند ما دسترسی پیدا کند، می‌تواند برنامه Google Drive را باز کند و تمام اطلاعات شخصی ما را ببیند. با افزوده شدن یک لایه امنیتی بیشتر برای امنیت Google Drive می‌توان این مشکل را حل کرد. در این مقاله ما در مورد چگونگی ایمن سازی برنامه Google Drive در iPhone یا iPad خود با استفاده از Face ID و Touch ID صحبت خواهیم کرد.

آیا Google Drive امنیت دارد؟

به هرحال  Google Drive به شما این امکان را می‌دهد تا همه پرونده‌های خود را بدون هیچ گونه دستکاری ذخیره کرده و از طریق بستر ابری نیز در میان دوستان خود به اشتراک بگذارید بنابراین، این سوال به وجود می‌آید که آیا Google Drive امن هست؟ Google هنگام دانلود و آپلود فایل‌ها، رمزگذاری استاندارد SSL و TLS را برای پرونده‌ها اضافه کرده است، که این امر آن را به مکانی قابل اعتماد برای ذخیره تمام داده‌های شما تبدیل می‌کند. Google به هر حساب کاربری یک فضای ذخیره سازی Google Drive اختصاص داده است، که به راحتی می‌توان هرمقدار از فایل‌ها با حجم‌های زیاد در آن ذخیره کنید. البته  حفظ امنیت بیشتر فایل‌ها در Google Drive به نحوه مدیریت حساب Google کاربران نیز بستگی دارد. بعبارتی اگر حساب Google کاربری دارای گذرواژهٔ ضعیفی باشد، به این معنی است که داده‌های درایو آن نیز قابل نفوذ هستند.

بیشتر بخوانیم

Honor ۹X؛ به صرفه و جذاب

Note 10 | آنچه خوبان همه دارند

برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز دیگران به حساب Google خود، باید یک گذرواژه قوی تنظیم کرد.  البته گوگل به تازگی ویژگی امنیتی جدیدی را به برنامه Google Drive در گوشی‌های iPhone راه‌اندازی کرده است. در این ویژگی با استفاده از Face ID یا Touch ID در iPhone خود می توانید قفل برنامه را برای برنامه Google Drive نیز تنظیم کنید. علاوه بر Google Drive برنامه‌های بیشتر دیگری نیز از ویژگی قفل Face ID نیز برخوردار شده‌اند. در اینجا نحوه ایمن سازی Google Drive با استفاده از Face ID یا Touch ID در iPhone طبق مراحل زیر می‌توان انجام داد.

نحوه نصب Face ID در Google Drive

برنامه Google Drive را در iPhone یا iPad به روزرسانی کنید.

برنامه Google Drive را باز کنید.

روی نماد منو در گوشه سمت چپ بالای صفحه خود ضربه بزنید.

روی «تنظیمات» ضربه بزنید.

از پنجره تنظیمات، به “صفحه حریم خصوصی” بروید.

در «صفحه حریم خصوصی» تغییر وضعیت دهید و Face ID / Touch ID را فعال کنید.

حالا دیگر در دفعات بعدی Google Drive را که در iPhone کنید، می‌توانید هویت خود را با Face ID یا Touch ID تأیید کنید.

جالب است بدانید درصورت باز کردن برنامه‌ٔ دیگر Google Drive قفل می‌شود. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که قفل شدن سریع Google Drive ناخوشایند است می‌توانید برای  Face ID یا Touch ID محدودیت زمانی تعیین کنید تا پس از جابجایی از Google Drive به برنامه دیگری،‌ همچنان فعال باشد.برنامه Google Drive فقط پس از محدودیت زمانی قفل خواهد شد و تا آن زمان می توانید برنامه را بدون Face ID یا Touch ID باز کنید. در اینجا نحوه تنظیم محدودیت زمان قفل خودکار Face ID برای Google Drive وجود دارد.

تنظیمات را در برنامه Google Drive از iPhone باز کنید.

به صفحه حریم خصوصی> تأخیر بروید.

از پنجره (delay) محدودیت زمانی را انتخاب کنید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.