۸ نکته در ارتباط با همسرشما و دوران کرونایی

مدیر سایت 947 روز پیش
بازدید 69 بدون دیدگاه

اگر انصاف داشته باشیم، همه زوج‌ها به سختی از پس مشکلات بر می‌آیند. دوران همه‌گیری کرونا هم شرایط خاص خودش را به وجود آورده و بسیاری از زوج‌ها را به یکدیگر نزدیک. اینها را سه درمانگر زوجین می‌گویند. وادوی مینر مربی ارشد موسسه گاتمن به طور مرتب با زوج‌ها ارتباط دارد و نکاتی را در زمینه روابط زوجین در دوران کرونایی استخراج کرده است. این کات می‌توانند اوضاع را برای زوج‌ها بهتر کنند.

تعجب نکنید: بزرگ‌ترین توصیه به برقراری ارتباط است

احساسات ما در مورد بیماری همه‌گیر کرونا تقریباً‌در هر قسمت از زندگی ما اثرات خودش را باقی می‌گذارد. ممکن است با احساسات خود کنار بیایید یا اینکه از عهده آن برنیایید. شما به عنوان یک زوج باید در مورد احساساتتان صحبت کنید. نوعی از بی حوصلگی و یکنواختی در دوران زندگی کرونایی ایجاد شده است. خیلی از ما حساب روز و ماه از دستمان خارج شده است. احساس ترس بیشتری داریم. آلن، یکی از زوج‌درمان‌ها، بر انتقال احساسات در دوران کرونایی تأکید می‌کند. سطح آسیب‌پذیری و عدم اطمینانی که تجربه می‌کنیم بسیار حیاتی است. او توصیه می‌کند که در مورد سرگرمی‌ها و علایق یکدیگر، احساسات، دوست داشتن و آرزوهای خود برای آینده صحبت کنید.

در زمان حال بمانید

بیشتر از حالت عادی زندگی روی اعصاب یکدیگر می‌روید؟ مونیر می‌گوید که شکایت‌ها به آینده یا گذشته ارتباط پیدا می‌کند. «این دهمین بار است که مجبورم ظرف غذای این هفته را بشویم». این صحبت‌ها باعث مشاجره می‌شود و احساس می‌کنیم مشکلات بزرگ‌تری داریم. بهتر است به جای این نگاه روی زمان حال تمرکز کنید. فقط ظرف‌هایی برای شستن در ظرفشویی باقی مانده است. نه چیزی بیشتر.

حدود روابط خانواده را در دوران کرونا تعیین کنید

لورل استینبرگ، روان‌درمانگر و استادیار سکسولوژی در آکادمی سکسولوژیست‌های بالینی امریکا، پیشنهاد می‌کند که قوانین اساسی را در مورد کرونا وضع کنید. به عنوان مثال چه زمانی و با چه افرادی رفت‌وآمد داشته باشیم. چه کارهایی را برای سلامت خانواده انجام دهیم.

سعی کنید ریتم «عادی» پیدا کنید

درست است که هیچ چیز طبیعی و عادی نیست، اما حفظ هر چه بیشتر عادت‌های روزمره و «عادی» به شما کمک می‌کند که احساسات خوب خود را حفظ کنید. به رفتارهای عاشقانه خود ادامه دهید، ورزش کنید، در فضای باز و با رعایت فاصله در فضای باز جمع شوید. این که شرایط برا شما پیچیده باشد، بسیا طبیعی است اما مرز زندگی عادی خود را حفظ کنید.

در این زمینه بیشتر بخوانید:

راهنمای فعالیت‌های‌ داخل شهر در دوران کرونا
کرونا چه تأثیری بر سبک تغذیه ما داشته است؟

تغییر نقش‌ها را بپذیرید

آلان می‌گید که در دوران کرونا شرایط گذشته را رها کنید. والدین بسیاری با مسائل مدرسه کودکان دست و پنجه نرم می‌کنند و الگوی مدارس تغییر کرده است. تقسیم وظایف در این دوران بسیار مهم است. نحوه تقسیم مسئولیت‌ها ممکن است متفاوت از قبل باشد. بهتر است تغییر نقش‌هایی که به اجبار برای شما اتفاق افتاده است را بپذیرید و روش‌های جدیدی را امتحان کنید.

سیستم پشتیبانی خود را گسترش دهید

درست است نمی‌توانیم مانند گذشته در مجامع عمومی حضور داشته باشیم اما این بدان معنا نیست که ما مجبوریم سیستم‌های پشتیبانی خود را تعطیل کنیم. اگر راه‌های ارتباطی حضوری ما با افراد از بین رفته است و مجبوریم برای سلامت یکدیگر شرایط را بیشتر در نظر بگیریم، با دوستان خود در چت تصویری صحبت کنیم. در فضای باز پیاده‌روی کنید. در حقیقت اینکه زوج‌ها بتوانند تمام نیازهای عاطفی و اجتماعی یکدگیر را پر کنند، غیرممکن است. بنابراین روابط اضافی خود را حفظ کنید.

زیاد از حد حواس خود را پرت نکنید

برخی از زوج‌ها بیش از هر رابطه با کیفیتی، فقط کنار هم هستند. چند ساعت تلویزیون تماشا می‌کنند،‌روی مبل لم می‌دهند و چای می‌خورند. درست است این کارها می‌تواند بسیاری از تنش‌ها را برطرف کند اما پیوند شما را نازک خواهد کرد. سعی کنید زمانی را برای قدم زدن، حرف شدن و کنار هم بودن قرار دهید. به صورت عمدی عوامل مزاحم را به هم بزنید و به حواس پرتی بیش از حد ادامه ندهید که رابطه شما را دستخوش تغییرات منفی خواهد کرد.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.