بررسی بازی الفباهوش

مدیر سایت 623 روز پیش
بازدید 143 ۲ دیدگاه

به نظر می رسد این تصور که بازی‌های آنلاین تاثیرات مخربی بر رشد کودکان دارد تبدیل به باوری بنیادی شده است. درست است که دلایل بیشماری و پیچیده‌ای برای اثبات این باور وجود دارد اما نمی‌توان از مزایای یادگیری در هنگام بازی غافل ماند. مطمئناً کودکان نباید هر ثانیه از روز را به خیره شدن به صفحه کامپیوتر یا گوشی‌های موبایل سپری کنند. اما بازی‌های آنلاین می‌توانند در تقویت هوش و حافظهٔ کودکان تاثیرات بسزایی نیز داشته باشند. بازی‌های آموزشی با استفاده از آهنگ‌ها و بازی‌های سرگرم‌کننده مفاهیم بنیادی مانند شناخت حروف الفبا،‌ رنگ و شمارش اعداد را به کودکان دبستانی و پیش‌دبستانی یاد می‌دهند. بازی موبایلی الفباهوش برای یادگیری بهتر، فضایی جذاب و دلچسب برای کودکان فراهم کرده است.

یادگیری به همراه بازی برای کودکان علاوه بر ایجاد اوقاتی سرگرم‌کننده سبب تقویت حافظه و یادگیری آنها نیز می‌شود. در بازی الفباهوش کودک با صفحهٔ رنگی و جذابی روبه‌رو می‌شود که حروف الفبا به صورت جداگانه در آن قرار دارد. هر حرف داخل جعبه‌ای قرار داده شده که با بازی‌هایی مانند پازل،‌ رنگ‌آمیزی، نقاشی و نمونه جملاتی که حرف در آن به کار برده شده است،‌ به کودکان آموزش داده می‌شود. اینکه با انواع بازی‌های متنوع حروف الفبا به کودکان آموزش داده می‌شود،‌ باعث ماندگاری بیشتر در حافظه آنها نیز می‌شود. تجربه نشان داده است که کودکان با تکرار و تمرینی که در بازی‌ها چه به صورت موبایلی و چه فیزیکی بهتر و سریعتر یاد می‌گیرند.

بیشتر بخوانیم 

۳ بازی آموزش الفبا برای کودکان

۳ بازی‌ سرگرم کننده و آموزشی موبایلی برای کودکان

بازی الفباهوش قسمت‌های مختلفی برای آموزش حروف الفبا به کودکان طراحی کرده است. کودک در قسمت حدس بزن، روند یادگیری کودک در قالب بازی سنجیده می‌شود. همانطور که در بالاتر اشاره کردیم تاکید و تکرار سبب می‌شود که آموزه‌ها در حافظهٔ طولانی مدت کودکان ثبت می‌شود. خراش بازی،‌ نام قسمتی ست که در بازی الفباهوش طراحی شده است. تصویری بر زیر شیشه‌ای کدر قرار دارد که کودک باید با خراش بر آن نام تصویر را با حرف اصلی از بین گزینه‌های موجود حدس بزند. جالب است بدانید کودک نمی‌تواند تمام صفحه را خراش دهد تا تصویر معلوم شود، تنها قسمتی از آن برای کودک نمایان می‌شود. حباب‌بازی همیشه بازی مورد علاقهٔ کودکان از قدیم و الایام بوده است. در بازی الفباهوش قسمتی تحت این عنوان وجود دارد که حروف‌ها در داخل حباب‌هایی معلق در فضا هستند و کودک باید حروف موردنظر را که بازی از او می‌خواهد پیدا کند و بترکاند.

تقویت حافظه همراه با یادگیری می‌تواند دغدغه بسیاری از پدر ومادرها باشد،‌ به همین دلیل قسمتی در بازی الفباهوش با نام بازی حافظه وجود دارد. تصاویر به صورت دو به دو چیده شده‌اند و کودک فرصت دارد تنها یک بار محل قرارگیری هرکدام از تصاویر را ببنید و به خاطر بسپارد. این بازی در سطح‌های آسان،‌متوسط و سخت طراحی شده است. رنگ‌آمیزی و نقاشی همسو با یادگیری حروف الفبا می‌تواند تجربه‌ای جذاب برای کودکان باشد. در بخش دفتر مشق،‌کودکان می‌توانند حروف‌ها را رنگ‌آمیزی یا نقاشی کنند. والدین به خوبی می توانند از این قسمت برای شناخت رنگ‌ها همراه با یادگیری حروف به کودکان استفاده کنند. همچنین الفباهوش برای ایجاد فضایی مفرح،‌ برای هر حروف ترانه‌ای شاد گذاشته شده است که با شعر و موسیقی در ذهن کودک حک می شود. برای دانلود بازی‌های آموزشی مقاله ۳ بازی آموزشی برای کودکان را از دست ندهید.

print

نظرات کاربران

 • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
 • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
 • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
 • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. بتول گفت:

  خیلی جالب بود.برای فرزندم مناسبه

  1. طاهره یلفانی گفت:

   خوشحالم پسندیدید