۳ بازی آموزش الفبا برای کودکان

مدیر سایت 853 روز پیش
بازدید 120 ۲ دیدگاه

این روزها به دلیل مجازی و آنلاین شدن بسیاری از امور،‌ هرخانواده‌ای تبلت یا گوشی هوشمندی حتما باید داشته باشد. با وجود تبلت و گوشی‌های هوشمند در خانه‌ها  بازی کردن کودکان اجتناب‌ناپذیر است. پس اگر بازی‌هایی با محتوای آموزشی و تربیتی در این لوازم موجود باشد،‌ می‌توان با خیالی آسوده علاوه بر ایجاد لحظات سرگرم کننده برای کودکان به آموزش و یادگیری آنها هم پرداخت. بسیاری از پدر و مادرهایی که نمی‌توانند به دلیل بیماری کوید-۱۹ کودکان را به مهدکودک بفرستند، می‌توانند با دریافت نرم‌افزارهای بازی که خاصیت آموزشی دارند فضایی شاد و دلچسب برای کودکان ایجاد کنند. در این مقاله بازی‌‌های آموزشی مخصوص کودکان را معرفی کرده‌ایم.

آموزش کودکان الفبا اعداد حیوانات

تجربه نشان داده است که اگر کودکان را قبل از حضور در مدرسه در فضای یادگیری قرار دهیم،‌ علاوه بر رشد بهتر آنها در مدارس کارایی بیشتری خواهند داشت. آماده سازی و آشنا کردن ذهن کودکان با یکسری از اصول می‌تواند قدمی بزرگ در ارتقای توانمندی‌های آنها باشد. خانواده‌ها می‌توانند با دریافت برنامه آموزش کودکان الفبا اعداد حیوانات، به کودکان علاوه بر آموزش الفبا، شناخت رنگ‌ها، حیوانات و اشکال هندسی و همچنین آموزش اعداد، وسایل نقلیه، اعضای بدن، ماه‌های سال و روزهای هفته را با روشی شاد و جذاب یاد دهند. با دانلود این برنامه نه تنها اوقات فراغتی شاد برای کودکان رقم می‌خورد بلکه با دنیای پیرامون خودشان نیز آشنا می‌شوند. این برنامه دارای دو زبان انگلیسی و فارسی است. بعبارتی کودکان با الفبای انگلیسی هم آشنا می‌شوند. پدر و مادرها می‌توانند در انتهای هر آموزش با استفاده از یک تست ساده، میزان یادگیری کودک را بسنجند. این برنامه برای کودکان ۲ تا ۶ سال مناسب است.

دانلود بازی از کافه بازار

در همین زمینه بخوانیم 

بررسی بازی الفباهوش

۳ بازی‌ سرگرم کننده و آموزشی موبایلی برای کودکان

جنگل شاد الفبا – سرگرمی آموزش کودک

برای ایجاد ذوق و شوقی بیشتر در کودکان و جستجوگری در آنها پیشنهاد می‌شود که به طور غیرمستقیم خیلی از موضوعات و مفاهیم را یادبگیرند. چرا که علاوه بر تقویت روحیهٔ کشف و یافتن راه‌حل در کودکان از روند یادگیری هم خسته نخواهند شد. بازی‌های موبایلی مخصوص کودکان می‌توانند این هدف را تاحدودی تحقق ببخشند. جنگل شاد الفبا یکی از این برنامه‌هاست که با هدف آموزش در قالب بازی‌های متنوع به آموزش الفبا و اعداد فارسی و انگلیسی،‌ شناخت حیوانات و نقاشی و رنگ‌آمیزی حیوانات می‌پردازد. این بازی برای کودکان رده سنی ۳ تا ۸ سال مناسب است. کودکان در این برنامه علاوه بر داشتن لحظات سرگرم‌کننده و لذت‌بخش،‌ مهارت‌های شمارش، نوشتن و تصمیم گیری در آنها ارتقا پیدا می‌کند. بسیاری از کودکان در این سن به حیوانات علاقمند می‌شوند. در این برنامه مسائل مربوط به حیوانات از جمله پزشک حیوانات و آرایشگاه حیوانات نیز وجود دارد.

 دانلود بازی از کافه بازار

تقویت حافظه کودکان

تقویت حافظهٔ کودکان در سنین پایین کودکی بسیار مهم و تاثیرگذار است چراکه در همین دوران است که کودکان بسیاری از آموزه‌ها را عمیق یاد می‌گیرند و در حافظهٔ بلند مدت آنها ثبت می‌شود. خیلی از خانواده‌ها علاقمند هستند قبل از ورود کودکان به مدرسه حافظهٔ آنها را تقویت کنند تا برای یادگیری در مراحل بعدی مشکلی نداشته باشند. بازی تقویت حافظه کودکان با هدف تقویت حافظه تصویری کودکان طراحی شده است. در این برنامه کودکان اسامی حیوانات، میوه‌ها ، سبزیجات، نمادهای عید نوروز ، تشخیص افراد از روی لباس را  یاد خواهند گرفت. بعبارتی برنامه بیش از ۱۵۰ تصویر در حوزهٔ موضوعات ارائه شده به کودکان نمایش می‌دهد تا با تکرار و تمرین حافظهٔ کودکان تقویت شود.  در برنامه تقویت حافظه برای کودکان برای افزایش جذابیت از صدا نیز استفاده شده است. همچنین پدر مادرها می‌توانند هنگامی که اسامی تصاویر ظاهر می‌شود آن را برای کودکان خود تکرار کنند تا علاوه بر تقویت حافظه تصویری کودکان، به آنها اسامی حیوانات، میوه و سبزیجات، نمادهای مختلف عید نوروز و کریسمس، و شغل افراد را یاد دهند.

دانلود بازی از کافه بازار

print

نظرات کاربران

 • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
 • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
 • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
 • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. رضا گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون برای بچه های اقوام خیلی مناسبه.دست به بازی های دیگه گوشیم نزنن

  1. طاهره یلفانی گفت:

   خوشحاللم که کاربردی بوده براتون