۷ روش برای کمک به فردی که دچار افسردگی است

مدیر سایت 896 روز پیش
بازدید 60 بدون دیدگاه

بسیاری از جنبه‌های زندگی انسان‌ها نیاز به آموزش و تمرین دارند. بی‌تردید برخی از رفتارهای روزمره ما به افرادی که دچار افسردگی هستند، احساس ناخوشایندی را القا می‌کند که حال عمومی آن‌ها را وخیم‌تر می‌کند. خواندن و خواندن؛ راهی که برای مواجهه با اطرافیان ما وجود دارد و بیش از هر تکنیک دیگری به ما کمک می‌کند که حال آن‌ها را درک و به سمت بهبودی هدایت کنیم. راهکارهای ساده و در عین حال موثری را بیاموزیم تا زندگی سالم‌تر و بهتری را به یکدیگر هدیه کنیم.

فقط گوش کن!

هنگامی که یکی از عزیزان ما ناراحت است، غریزه طبیعی ما این است که اقدامی انجام دهیم و به او توصیه‌ای مفید کنیم. اما در مورد چگونگی کمک به فرد مبتلا به افسردگی آمده است: راهنمایی‌ها را برای خودتان نگاه دارید و تنها گوش دهید. گوش دادن با عطوفت به شما اجازه می‌دهد تا جنبه‌های آزاردهنده جسمی و روحی افسردگی را بیان کنید.

متوجه باشید که شما نمی‌دانید آن‌ها چه احساسی دارند!

افسردگی همان غم و اندوه نیست که روزهای زیادی به جان ما می‌افتد. ممکن است گمان کنیم که اگر به فرد مبتلا به افسردگی بگوییم که متوجهیم چه احساسی دارد، احساس بهتری را در او ایجاد کرده‌ایم، اما این کار باعث می‌شود افراد مبتلا به افسردگی واقعی احساس کنند مشکل آن‌ها دست کم گرفته شده است. بهتر است چنین چیزی را به آن‌ها منتقل کنیم: «من ممکن است نفهمم که چه چیزی را تجربه می‌کنید، اما می‌خواهم بیشتر بدانم».

با او در تماس باشید

حرکات کوچک ما می‌تواند به فردی که به افسردگی مبتلا است کمک کند تا احساس انزوای کم‌تری داشته باشد. یک یادداشت دست‌نویس یا یک کارت الکترونیکی یا کارت کاغذی، گل کوچک ارسالی یا چیزی که او را به وجد می‌آورد، می‌تواند روز یک فرد افسرده را زیباتر کند. ارسال پیام کوتاه به عبارت ساده به معنای فکر کردن در مورد دیگری است و می‌تواند به افراد کمک شایانی کند. تماس تلفنی یا بودن کنار او در یک وعده غذایی نشان می‌دهد که شما پشت او هستید. این حرکات افسردگی را درمان نمی‌کند، اما آن را تسکین می‌بخشد.

 

در این زمینه بیشتر بخوانید:

۱۰ علت اصلی خستگی مداوم را بشناسید

 

بدانید که نمی‌توانید آن‌ها را درمان کنید

به عنوان یک فرد پشتیبان، نقش شما در رفع بیماری افسردگی نیست. تلاش برای انجام این کار مسئولیت نامناسبی را بر دوش شما و عزیزانتان می‌گذارد. افراد مبتلا به افسردگی نمی‌توانند از حال خود خارج شوند و تلاش برای حل مشکل آن‌ها فقط موجب افزایش ناامیدی شما و آن‌ها می‌شود. گاهی اوقات این اقدامات حمایتی منجر به استرس بیشتر در دنیای شما می‌شود. مراقب تعادل خود باشید. شما شاید بخشی از درمان او باشید اما مسئول آن نیستید.

آن‌ها را درگیر فعالیت فیزیکی کنید

علائم جسمی افسردگی مانند خستگی، انرژی فرد را تخلیه می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند که ورزش می‌تواند یک نقطه عطف برای بهبود افسردگی باشد. بدن نوعی انتقال دهنده عصبی در بدن تولید می‌کند که می‌تواند موجب بهبود خلق و خو شود. چند دقیقه پیاده‌روی را امتحان کنید. هورمون‌های دوپامین و سروتونین با فعالیت تقویت می‌شوند. اگر حال همراه شما بهتر شده بود، می توانید پختن یک وعده غذایی سالم را به او پیشنهاد دهید.

به موفقیت‌های کوچک آن‌ها هم افتخار کنید

اگر برای فعالیت زیاد آماده نیستند باید روی چیزهای کوچک تمرکز کنید و فرد مبتلا به افسردگی را برای آن تشویق کنید. متخصصی به نام سرانی می‌گوید که یک ساختار روزانه مانند دوش گرفت، لباس پوشیدن، کمک به کارها یا بلند شدن از رختخواب می‌تواند از اهداف این روز باشد. در این شرایط به او بگویید که می‌دانید این کارها چقدر سخت هستند و به خاطر آن‌ها بسیار به او افتخار می‌کنید.

مراقب باشید او را شرمنده نکنید

همراه با افسردگی احساس شرمساری نیز به وجود می‌آید. مراقب باشید که سخنان خیرخواهانه شما این برداشت را تقویت نکند. حتی گفت اینکه «نیمه پر اتفاقات را ببین» می‌تواند این عقیده را ایجاد کند که احساسات آن‌ها اشتباه است. اینکه فرد مبتلا به افسردگی احساس گناه کند کاملا طبیعی است. شما نباید به او کمک کنید که این احساس را تقویت کند. نظرات خود را به این سمت ببرید که متوجه شرایط سخت او هستید و می‌دانید که او فردی قدرتمند است.

منابع: thehealthy

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.