بازی‌های ایرانی مناسب برای شبکه شاد را بشناسیم

مدیر سایت 507 روز پیش
بازدید 129 بدون دیدگاه

صنعت بازی سازی در ایران نیازمند حمایت و ایجاد فضای مناسب برای رشد است. بسیاری از بازی‌سازان ایرانی، باوجود داشتن داستان و گیم پلی جذاب اما فضایی جهت ارائه بازی‌ها به مخاطبان خود ندارند و یا اینکه کمتر در اختیار دارند. این درحالی‌ست که شبکه‌ٔ شاد با داشتن ۱۱ میلیون کاربر می‌تواند فضا و ظرفیت مناسبی برای ارائهٔ بازی‌های ایرانی در اختیار بازی‌سازان قرار دهد. می‌تواند ایدهٔ خوبی باشد که بازی‌های مناسب ایرانی در شبکهٔ شاد برای کودکان و نوجوانان عرضه شود. چراکه بسیاری از کودکان و نوجوانان به گوشی‌های هوشمند دسترسی دارند و دغدغه سرگرم کردن آنها و استفادهٔ درست ازامکانات گوشی‌‌های هوشمند نیز می‌تواند مسئلهٔ بغرنج باشد. پس اگر در فضایی صحیح بتوان بازی‌های مناسب هر رده سنی را در اختیار آنها قرار داد، می‌توان تاحد خوبی از میزان دغدغه‌های خانواده‌ها کاست.

 

لغتستان

اگر می‌خواهید کودکتان ذهنی پر از لغت‌های جدید داشته باشد می‌توانیم این بازی جذاب و سرگرم ‌کننده را معرفی کنیم. لغتستان یک بازی کلمه‌ای هست که امکان اشتراک‌گذاری بازی با بقیه هم فراهم شده است. جالب است که بدانید این بازی برای هر ردهٔ  سنی مناسب است و می‌تواند پر از دانستی‌ها و لغات جذابی باشد که تاحالا به گوش هم نخورده است. جدول کلمات را باید حدس زد اما می‌توان با تموم کردن هرمرحله و گذراندن چالش‌های بازی کلی سکه جمع کرد. این سکه‌ها علاوه بر اینکه نشان می‌دهد کاربر مراحل زیادی را گذرانده است، می‌تواند با خرج‌کردن آنها از بازی راهنمایی نیز بگیرد. از مزیت‌های بازی لغتستان گام به گام بودن مرحل بازی است و بازیکنان حسابی برای مراحل بعدی ورزیده می‌شوند. همچنین این بازی نیازی به اینترنت یا داشتن فضا و حجم زیاد در گوشی ندارد.

دانلود بازی از کافه بازار

هزارداستان-شهرزاد

بازی‌هایی با تم داستانی ایرانی می‌تواند برای نوجوانان بسیار جذاب باشد. شهرزاد قصه‌گو همیشه در بین فارسی زبانان معرف بوده است. بازی شهرزاد حکایت از داستان دختری بزرگ‌زاده را دارد که بسیار باهوش و اصیل است. از قضا به اجبار عقد پادشاهی شکاک و بد دل است که قصد کشتن تمامی دختران سرزمین مخصوصا شهرزاد را دارد. شهرزاد با همدستی خواهرش و پدرش که وزیر پادشاه است سعی می‌کنند که او را از این نیت شوم منصرف کنند. شهرزاد قصه‌گو برای پادشاه هرشب قصه‌های جذاب می‌گوید، پادشاه مجذوب قصه‌هایش می‌شود و مجبور می‌شود که شهرزاد را زنده نگه دارد تا ادامه داستان را بشنود. این گیم پلی جذاب بازی است. بازیکنان باید با حل جدول کلمات تو در تو شهرزاد را در زنده نگه داشتن همهٔ دختران کمک کند. بازیکنان علاوه بر پیدا کردن کلمات مناسب برای جداول از قصه‌های جذاب شهرزاد نیز بهره‌مند می‌شوند. به صورت آفلاین و آنلاین میتوان بازی را انجام داد. امکان چت کردن با دوستان در این بازی محیا است. امکان بازی به صورت گروهی و دورهمی فراهم است. بیش از ۱۰۰۰ مرحلهٔ جذاب با موسیقی‌های جادویی دارد که توصیه می‌شود با هدست شنیده شوند. امکان بازی رقابتی به صورت سرعتی نیز با دوستان فراهم است.

دانلود بازی از کافه بازار

 

آقا بزرگ

بازی‌های کلمه‌ای ایرانی علاوه بر یادگرفتن لغات اصیل ایرانی باعث بززرگ شدن دایره لغات می‌شوند. بازی آقا بزرگ به صورتی است که کاربران با حدس کلمات از بین حروف بهم ریخته می‌توانند به مراحل بعدی نیز صعود کنند. پیدا کردن کلمات را مدت زمان کوتاه می تواند به هیجان بازی نیز اضافه کند. کاربران باید ظرف مدت ۱۰ ثانیه کلمه موردنظر را پیدا کنند. این بازی بیش از ۱۰۰۰ هزار مرحلهٔ جذاب دارد. از مزیت‌های این بازی این است که هرمرحله با مراحل دیگر متفاوت است. گرافیگ بازی برای کاربران می‌تواند تماشایی باشد. لغاتی که در این بازی حدس زده می‌شود کمتر شنیده شده‌اند و سبب افزایش معلومات کاربران می‌شود. بازی در دو بخش مجزا اتفاق می‌افتد. این بازی می‌تواند برای کودکان جذاب باشد و حافظه‌هایشان را نیز تقویت کند. حجم بازی بسیار کم است  و باتری زیادی از گوشی‌های هوشمند را مصرف نمی‌کند.

دانلود بازی آقا بزرگ

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.