تعطیلات کنار دلفین‌‌ها باشید | راهنمای سفر به جزیره هنگام

مدیر سایت 721 روز پیش
بازدید 72 بدون دیدگاه

جزیرهٔ هنگام یکی از جزایر خلیج‌فارس است که برای سفر در فصل پاییز و زمستان و تعطیلات نوروز مقصد بسیار خوبی است. این جزیره به خاطر وفور تعداد دلفین‌هایش در سواحل شهرت زیادی دارد. اگر بخواهید بازیگوشی دلفین‌ها را ببینید، توصیه ما به شما سفر به هنگام است.

دربارهٔ جزیره هنگام

بهشت دلفین‌های ایران، زیر شکم جزیرهٔ دلفین شکل بزرگ خلیج فارس، یعنی قشم واقع شده است. جزیرهٔ هنگام، حدود شش و نیم کیلومتر مربع مساحت دارد و طول بزرگترین قطر آن حدود ۹ کیلومتر است. فاصله هنگام تا بندر عباس ۴۴ مایل دریایی و تا شهر قشم حدود ۲ مایل دریایی است. هنگام یک جزیرهٔ تقریبا مسطح است و بلندترین نقطه آن، کوه «ناکس» با ۱۰۶متر ارتفاع است.

چند روستا در جزیره هنگام وجود دارد که بزرگترین آن‌ها «هنگام کهنه» و «هنگام جدید» است. تا قبل از این مردم جزیره فقط ماهی‌گیر بودند اما در سالیان اخیر به تدریج با توسعه گردشگری شمار مشاغل مرتبط با این حوزه نیز در جزیره گسترش یافته‌است.

بیشتر بخوانید:

یاقوتی سرخ در دل کویر/ راهنمای سفر به روستای انارک

هفتمین روستای منحصر به فرد جهان/ رهنمای سفر به روستای میمند

دیدنی‌های جزیره هنگام

دلفین‌ها دیدنی‌ترین بخش جزیره هستند. از آنجایی که دلفین حیوان باهوشی است که از همجواری با انسان‌ها بیمی ندارد، وقتی ‌با قایق انسان‌ها به آن نزدیک می‌شوند یا وقتی که خودش در چند قدمی ساحل به نزدیکی انسان‌ها می‌رسد باز هم دست از بازیگوشی و شیطنت بر نمی‌دارد که آن را بسیار دیدنی‌تر می‌کند.

سواحل صخره‌ای و فضای آرام جزیره از دیگر دیدنی‌های هنگام هستند. در سواحل جزیره می‌توانید لاک پشت‌های دریایی را مشاهده کنید. جالب است که تازگی‌ها یک مزرعه پرورش کروکودیل هم در هنگام ایجاد شده، که خود به یکی از جاذبه‌های تازه جزیره تبدیل شده‌است. تأسیسات بندری انگلیسی‌ها نیز از دیگر دیدنی‌های هنگام است.

چگونه به جزیره هنگام برویم؟

برای سفر به هنگام ابتدا به جزیرهٔ قشم سفر کنید و در آنجا سراغ روستای شیب دراز را بگیرید. جادهٔ جنوبی جزیره شما را به این روستا می‌رساند. از آنجا قایق‌های کرایه‌ای بسیاری مسافران را به هنگام می‌برند. دیدن بازیگوشی دلفین‌ها از قایق شما را سرگرم می‌کند و ماهیگیری زنان بسیار دیدنی است. بعد از رسیدن به جزیره هم کمپ گردشگری وجود دارد و هم برخی خانه‌های روستایی پذیرای گردشگران هستند. در این خانه‌ها دستپخت اصیل زنان روستایی را می‌چشید و می‌توانید با هنر دست این زنان طرح‌های حنای زیبایی روی بدنتان بکشید. توصیه ما حداقل یک شب اقامت در هنگام است. یا یک برنامهٔ یک روزه یعنی به این شکل که صبح به شیب دراز رفته و از آنجا به هنگام بروید. ظهر ناهار را در هنگام خورده و تا عصر از جاذبه‌های آن دیدن کنید. عصر هم می‌توانید به قشم برگردید. اما اگر اهل استراحت و دوری از هیاهو هستید، ما یک اقامت چند روزه در یکی از خانه‌های روستایی هنگام را به شما توصیه می‌کنیم هم خیلی ارزان‌تر از هتل‌های کیش و قشم است و هم خستگی چند ماه تکاپو در یک شهر پرازدحام و آلوده را از تن شما خارج می‌کند.

 

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.