آشنایی با تکنیک‌های جنگل‌نوردی

مدیر سایت 858 روز پیش
بازدید 95 بدون دیدگاه

جنگل‌نوردی یکی از شیوه‌های گردشگری است که دانستن اطلاعات خیلی ساده از آن به عبور امن و سالم شما از جنگل کمک می‌کند و مانع از آسیب رساندن به جنگل می‌شود. دانستن تکنیک‌های جنگل‌نوردی به شما کمک می‌کند تا در صورت لزوم به کمک دانسته‌هایتان سفری جذاب داشته باشید.

وسایل مورد نیاز برای جنگل‌نوردی

برای جنگل‌نوردی تجهیزاتی از قبیل چراغ قوه، بستهٔ‌ کمک‌های اولیه و آتش‌زن را به همراه داشته باشید و قبل از حرکت مسیر را به درستی شناسایی کنید و نقشهٔ‌ منطقه را به همراه داشته‌باشید و پس از رسیدن به منطقه از راهنما یا بلد محلی کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید:

سفر در مسیرهای بدون جاده | آفرود و فوت‌وفن‌های آن

سفر به قلب تاریکی‌ها/ فوت و فن غارنوردی

نکات مهم برای جنگل‌نوردی حرفه ای

برای داشتن یک جنگل نوردی حرفه‎ ای، به صورت ردیفی و پشت سر هم حرکت کنید تا انرژی کمتری در سفر صرف کنید. در هنگام حرکت نیز از شمارش افراد غافل نشوید تا در صورت آسیب یا گم شدن افراد متوجه غیبت آنها شوید. بعد از رسیدن به جنگل حتماً قبل از تاریک شدن هوا،‌ پناهگاه یا کمپتان را برپا کنید.

در جنگل به شاخ و برگ‌های زیادی برخورد می‌کنید که در صورت پوشیده نبودن دست و پایتان،‌ آنها زخم می‌شود بنابراین از لباس‌های پوشیده استفاده کنید تا از گزند حشرات در امان باشید. همچنین در هنگام عبور از مسیر اگر با بارندگی مواجه شدید برای پناه گرفتن،‌ به حفره‌های داخل درختان نروید زیرا می‌تواند جایگاه زندگی حیوانات وحشی و یا آکنده از حشرات خطرناک باشد. همچنین به جانوران و گیاهانی که نمی‌شناسید دست نزنید زیرا بعضی از آنها شدیداً ایجاد حساسیت و آلرژی می‌کند.

در جنگل انواع قارچ‌های سمی وجود دارد که باید فکر خوردن آنها را از سرتان بیرون کنید زیرا احتمال غیر سمی بودن آنها کم است. هنگام نشستن در جنگل،‌ جایی را انتخاب کنید که عاری از گیاه باشد و کف زمین به خوبی دیده شود تا از وجود حشرات و گیاهان مضر در امان باشید. در جنگل با به همراه داشتن طنابچه‌ای به طول ۵ تا ۱۵ متر و قطر ۷ تا ۱۰ میلی‌متر می‌توانید امکانات بیشتری برای گذر از جنگل برای خود فراهم کنید. در هر متر طول طناب گره‌ای بزنید و پس از آن در مسیرهای پر شیب با نگه داشتن و یا بستن طناب به درختان،‌ عبور مناسبی برای همراهانتان فراهم کنید. از طناب برای بالا رفتن از درختان و پایین آمدن از دره‌ها و بستن چادر استفاده کنید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.