مانند یک پرنده پرواز کن | فوت و فن پاراگلایدر

مدیر سایت 868 روز پیش
بازدید 101 بدون دیدگاه

پرواز یکی از قدیمی‌ترین آرزوهای بشر است و دیدن آدم‌ها و مناظر زمین از بالا زیبایی خاصی دارد. پرواز کردن لذت و هیجان وصف نشدنی‌ای دارد که باعث شده تا بشر کنجکاو شود و به فکر اختراع هواپیما و وسایل مشابه بیفتد. پاراگلایدر هم یکی دیگر از وسایل اختراعی بشر است که شما را به اوج می‌برد و در هوا رها می‌کند. از آنجایی که در این وسیله اراده شخصی شما پروازتان را کنترل می‌کند،‌ لذت پرواز را برایتان دو چندان می‌کند و باعث می‌شود تا شما مانند یک پرنده پرواز کنید و ساعت‌ها در هوا اوج بگیرید و بدون موتور سفر کنید.

پاراگلایدر چیست؟

پاراگلایدر ترکیب دو واژهٔ‌ پارا مخفف پاراشوت (چتر نجات) و گلایدر به معنای هواپیمای بدون موتور است. گاهی این شیوه از پرواز با پاراسلینگ اشتباه گرفته می‌شود در صورتی که پاراسلینگ وسیله‌ای است که در کنار ساحل با قایق کشیده می‌شود. پاراگلایدر با چتر سقوط آزاد نیز متفاوت است زیرا این چتر بعد از پریدن از روی هواپیما برای داشتن فرودی ایمن استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

خانه به دوش در دل طبیعت بروید/ راهنمای خرید چادر مسافرتی

برای سفر رکاب بزن/ فوت و فن سایکلوتوریسم

آموزش پاراگلایدر

برای آموزش پاراگلایدر نیاز به شرایط و ویژگی خاصی ندارید و فقط باید دوره‌های آموزشی متناسب را بگذرانید. از آنجایی که پاراگلایدر یک ورزش چهار فصل است در هر فصلی امکان آموزش آن وجود دارد اما باید مراقب مساعد بودن هوا باشید. بنابراین اگر دوست دارید تا حس رهایی در پرواز را تجربه کنید اما هنوز مطمئن نیستید که بتوانید پرندهٔ خوبی باشید بدانید که در پاراگلایدر سن، جنسیت و قوای جسمانی اهمیت ندارد و پاراگلایدر هدیه‌ای برای همهٔ‌کسانی عاشق پرواز کردن هستند.

این ورزش محدودیتی برای معلولان نیز ندارد و تنها شرایط پرواز آنها کمی متفاوت است و تنها باید با یک مربی باتجربه و پزشک ورزشی آگاه مشورت کنند. در حقیقت با آمدن پاراگلایدر همه می‌توانند پرواز کنند و تنها داشتن شهامت لازم و یک دورهٔ آموزشی برای پرواز کافی است.

آیا پاراگلایدر ورزش پر ریسکی است؟

جالب است بدانید پاراگلایدر از موتور‌سواری،‌ غارنوردی،‌ اسکی و کوهنوردی بی‌خطر‌تر است بنابراین اگر از وسایل ایمن و مناسب استفاده کنید و قوانین و مقررات ورزش‌‌های هوایی را رعایت کنید ورزش امنی خواهید داشت. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در هنگام پرواز به وضعیت آب و هوا دقت کنید و ازپروازهای انفرادی بپرهیزید. ماجراجویی در ورزش را کنار بگذارید در برنامه‌های گروهی شرکت کنید تا خاطره‌ای خوش از پاراگلایدر داشته‌باشید.

محل پرواز پاراگلایدر

سطوح شیب‌دار کوه برای پرواز با پاراگلایدر مناسب است البته باید سطح شیب‌دار کوه چند صد متری باشد و فضای پیرامونی امنی داشته‌باشد و محل فرودی که در نظر دارید نیز در مجاورت کوه،‌ تپه یا دره نباشد چرا که ممکن است باد شما را از مسیرتان خارج کند و پرواز را برایتان پرخطر کند. وجود یک مکان باز برای فرد از فاکتورهای مهم انتخاب مکانی مناسب برای پرواز با پاراگلایدر است. برای این منظور ابتدا خیلی آرام روی سطح شیب‌دار بدوید و سپس از کوه جدا شوید

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.