آداب سفر با تور را می‌دانید؟

مدیر سایت 840 روز پیش
بازدید 137 بدون دیدگاه

در سفر با تور شما با تعداد افراد زیادی در تماس هستید که هر یک سبک زندگی،‌ مشرب اجتماعی و فرهنگ و علایق متفاوتی دارند. به همین دلیل نیاز است تا افراد موارد اخلاقی مخصوص تور را رعایت کنند. زیرا عدم رعایت آداب سفر با تور، باعث ایجاد تنش‌های ناخواسته‌‌ای می‌شود و از لذت سفر می‌کاهد. بنابراین بهتر است در سفر با تور با آداب آن آشنا شویم تا سفری لذت‌بخش‌تر داشته باشیم.

رعایت احترام عمومی

سفر با تور یک آیین جمعی است بنابراین رعایت احترام عمومی در آن اصل اول است. به همین دلیل لازم است تا در سفر به نظر اکثریت افراد در انتخاب موسیقی یا رستوران توجه کنیم و با به کار بردن الفاظ ناپسند باعث آزار دیگران نشویم.

رعایت سکوت و آرامش در کنار داشتن لحظاتی شاد

در سفر با تور، اغلب جوان‌ترها خواهان شلوغ‌بازی هستند در صورتی که بسیاری از مسافران تور اغلب به این دلیل به سفر آمده‌اند که در خلوت و مراقبهٔ‌ خود حال و هوایی عوض کنند. در نتیجه ممکن است بین این دو گروه در تور اصطکاکی ایجاد شود. بنابراین بهتر است در تور اولویت را به افرادی دهیم که خواهان سکوت و مراقبه هستند و لحظاتی را هم به جوانان مجال دهیم تا با شلوغ ‌بازی از سفر بیشتر لذت ببرند.

بیشتر بخوانید:

سفر با تور و مزیت‌‌های آن

مانند یک پرنده پرواز کن/فوت و فن پاراگلایدر

احترام و مهربانی با تور‌لیدر

اگر تا بحال تجربهٔ ‌تورلیدی را داشته‌باشید متوجه می‌شوید که چه کار سختی است بنابراین بهتر است موقعیت او را درک کنید و با مهربانی به او کمک کنید. مطمئن باشید که ایجاد تعامل مثبت میان تورلیدر و مسافر از جمله نکات مهم داشتن توری مفرح و موقق است.

در سفر با تور همیشه نباید انتظار داشته باشید که غذای رستوران‌ها با کیفیت باشد یا اتوبوس همیشه سر وقت بیاید. در این سفر ممکن است مشکلاتی ایجاد شود مانند گم شدن مسافر یا شلوغی پمپ بنزین که اغلب در مراحل طراحی تور پیش‌بینی نشده است بنابراین در این سفرها باید شکیبا باشید تا هم اعصابتان آرام‌تر باشد و هم به حل مشکل بهتر کمک کنید.

همیار همسفری‌هایتان باشید

در سفر با تور هستند مسافرانی که ممکن است دچار حادثه شوند یا قدری بی‌دست و پاتر از بقیه باشند و برای ساده‌ترین کارها نیاز به کمک دیگران داشته‌باشند به همین دلیل بهتر است در سفر همیار این افراد باشیم و با کمک رساندن به یکدیگر لذت سفر را برای خود و دیگران بیشتر کنیم.

زباله‌ها را در طبیعت رها نکنید

یک مسافر خوب محیط را به گونه‌ای ترک می‌کند که هیچ اثری از ردپای آن در محیط نباشد. رعایت حریم پوشش گیاهی، ‌اجتناب از آسیب به حیات جانوری و جلوگیری از رهاسازی زباله در طبیعت از جمله دستورالعمل‌هایی است که برای داشتن سفری پاک و پایدار باید رعایت کنید.

احترام به هنجارهای اخلاقی جامعهٔ میزبان

در سفر با تور و یا هر سفر دیگری باید به هنجارهای اخلاقی جامعهٔ میزبان احترام بگذارید، ولو اینکه با این هنجارها موافق نباشید و یا درک آنها برایتان دشوار باشد.

کمک به رونق اقتصادی محلی

و در نهایت در سفر به مناطق مختلف با خرید سوغات آنجا به رونق اقتصادی مردم محلی کمک کنید. حتی بعضی از وسایل و خدمات مورد نیازتان را از آنجا تهیه کنید تا مردم بومی لمس کنند که سفر شما چقدر برایشان پرفایده است.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.