هم‌خط، سرویس جدید تپسی

مدیر سایت 800 روز پیش
بازدید 95 بدون دیدگاه

سرویس جدید تپسی با عنوان «هم‌خط» شروع به کار کرد. این سرویس بر پایه‌ استفاده از خودروهای پرظرفیت مانند مینی‌بوس و اتوبوس و با همکاری استارتاپ «به‌همراه» طراحی شده تا با هزینه اقتصادی جایگزین مناسبی برای حمل و نقل عمومی باشد.

نزدیک به ۹ ماه از پیدایش ویروس covid-19  می‌گذرد. رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی در سراسرکشور تبدیل به امری واجب و ضروری شده است.اما مدارس، مشاغل و سازمان‌های اداری و دولتی فعالیت‌های خود را از سر گرفته‌اند. بسیاری از مردم از سرویس‌های حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. به دلیل انبوه جمعیت در فضاهای حمل‌ونقل‌های شهری امکان گسترش و شیوع این بیماری بالاتر می‌رود. از این رو شرکت تپسی برای کاهش سرعت گسترش ویروس covid-19 سرویسی برای حمل و نقل شهری تحت عنوان «هم‌خط» راه‌اندازی کرده است.

افرادی که در معرض خطر بیماری شدید ناشی از COVID-19 قرار دارند لازم است قبل از تصمیم به بیرون رفتن  سطح خطر خود را در نظر بگیرند و اطمینان حاصل کنند که اقداماتی برای محافظت از خود انجام می‌دهند. از این رو  سرویس هم خط با در نظر گرفتن هزینه‌های اقتصادی استفاده از این سرویس برای کاربرانش مقرون به صرفه کرده است. همچنین اقداماتی برای محافظت بیشتر کاربران و مسافران در سرویس هم خط اجرا می‌شود.

مسافران برای تهیه و رزرو بلیط سفر درون شهری خود می‌توانند از طریق اپلیکشن اقدام کنند. به طوری که ساعت و روز سفر را تعیین کرده و در ساعت مقرر مسافر در ایستگاه‌های مخصوص سرویس هم خط حاضر می‌شود. آنچه در این سرویس حائز اهمیت به شمار می‌آید لزوم رعایت فاصله‌های اجتماعی، اجباری بودن ماسک زدن تمام مسافرین، عدم رفت و آمد در ایستگاه‌های شلوغ شهری و فروش بلیط خودرو نصف ظرفیت مسافرین است.

شاید سوال برایتان پیش بیاد که چگونه هزینه‌های سفر‌ می‌توان مقرون به صرفه باشد؟ باید گفت که به دلیل اینکه چند مسافر در داخل خودرو حضور دارند و به صورت اشتراکی از خودرو استفاده می کنند، هزنیه‌ها تقسیم بر تعداد مسافرین می‌شود.

سرویس هم‌خط بیشتر برای قشر دانشجو و کارمند که مسیرهای ثابت و هرروزه‌ای دارند می تواند انتخاب خوبی باشد. مسافران هم خط می توانند تا نیم‌ساعت قبل از سفر بلیط خود را کنسل کنند. در صورتی که مسافران در ایستگاه حضور پیدا نکنند، خودرو به مسیر خود ادامه می‌دهد و پول بلیط برگردانده نمی‌شود. مسافران می‌توانند از طریق به روزرسانی اپلیکشن تپسی یا دانلود نرم‌افزار از سایت تپسی اقدام به تهیه بلیط و رزرو سفر کنند. کاربران بدون جا‌به‌جایی در مناطق شلوغ شهری تنها با حضور در ساعت مقرر در ایستگاه می توانند از سرویس هم‌خط استفاده کنند.

مواجه با ویروس همگیر covid-19 لزوم برقراری سیستم حمل ونقل عمومی متناسب با اصول بهداشتی دیده می‌شد. چراکه برای از بین بردن این چالش در طولانی مدت اقدامات پایه‌ای باید لحاظ شود. سرویس هم‌خط درحال حاضر طراحی و عملیاتی شده است و در فاز اولل به سر می‌رود. سرویس هم‌خط به صورت محدود در سطح تهران در دسترس کاربران قرار گرفته است. انتظار می‌رود با توسعه و گسترش این طرح استفاده از هم‌خط را در شهرهای بزرگ  و کوچک شاهد باشیم.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.