از قابلیت‌های دانلود منیجر چه می‌دانید؟

مدیر سایت 760 روز پیش
بازدید 77 بدون دیدگاه

Internet Download Manager  پایه ثابت کامپیوترها دیگر به شمار می‌رود. چرا که یکی از بهترین نرم‌افزارهای دانلود موجود در بازار است. به طوری که می تواند به راحتی هر نرم افزار دانلود دیگری را شکست دهد. اما همیشه ممکن است همه‌چیز را درمورد یک نرم‌افزار ندانیم و از قابلیت‌های دیگرش باخبر نباشیم.  از این رو در این مقاله از بسیاری ویژگی‌های کوچکی که در دانلود منجیر وجود دارد و از آن بی‌خبر بوده‌اید، پرده برمیداریم. چنین ویژگی‌های کوچکی باعث می‌شوند تا تجربه دانلود بهتری را داشته باشید.

برنامه‌ریزی برای دانلود در  IDM

اگر از آن دسته افرادی هستید که فایل‌های زیادی را دانلود می‌کنید، حتما با مشکل اضافه کردن تک به تک فایل‌ها برای دانللود رو به رو بوده اید.؟ این درحالی‌ست که IDM کار را برای شما آسان کرده است. تنها کافی‌ست به زمانبندی مشخصی برای دانلود بدهید. پس برای ورود به منوی زمانبندی، روی نماد زمانبندی موجود در نوار ابزار IDM کلیک کنید. در منو، دو قسمت را مشاهده می‌کنید. یکی برای ایجاد تعیین زمان برای شروع و پایان دانلود است. مورد دیگر کنترل تعداد پرونده‌هایی است که می‌توانید همزمان دانلود کنید.

الف) هنگامی که برگهٔ اضافه کردن لیست دانلود ظاهر می‌شود، گزینهٔ «بعدا دانلود» را انتخاب کنید و مستقیماً به صف اضافه کنید.

ب) از لیست دانلودی‌ها بر روی پرونده کلیک راست کرده و گزینهٔ انتقال به لیست مورد نظر به ترتیب اسم‌ها را انتخاب کنید.

IDM می تواند به طور خودکار دانلود را در یک صف در یک زمان و روز مشخص شروع کند. همچنین، با تکمیل لیست موارد دانلود در صف، IDM می تواند به طور خودکار اتصال اینترنت را قطع کرده و رایانه شما را خاموش کند. اگر ببعد از ساعت کاری دانلود کنید بهتر است چراکه بر روی سرعت مرورگر تاثیر می گذارد. می‌توانید فایل‌های دارای اولویت پایین را برای دانلود بعدی برنامه ریزی کنید.

استفاده ۱۰۰٪ از پهنای باند

با IDM می‌توانید از پهنای باند کامل اتصال به اینترنت خود استفاده کنید تا ثبات سرعت دانلود را تا حد بالاتری افزایش دهد. پس نگران برنامه‌های دیگری نباشید که پهنای باند شما را استفاده می‌کنند و باعث می شوند سرعت دانلود پایین بیاید. آخرین نسخه IDM از حداکثر ۳۲ اتصال برای برقراری با یک سرور برای دانلود یک فایل پشتیبانی می‌کند.

با استفاده از این تنظیم می‌توانید از پهنای باند موجود به طور موثر استفاده کنید. از این رو، برای افرادی که دارای شبکه اینترنت گسترده‌تری باشند نفع بیشتری می‌برند. برای اینکار می توانید به گزینه ها >> اتصال بروید. نوع اتصال خود را انتخاب کرده و سپس شماره مورد نظر را انتخاب کنید. تعداد اتصالات ایجاد شده کاملاً به سرور مرکزی دانلود بستگی دارد. اگر سرور دانلود از چندین اتصال پشتیبانی نکند، فقط ۱ اتصال برقرار می‌شود.

احتیاط: با انتخاب ۳۲ اتصال ممکن است سرعت اینترنت سایر کاربران در همان شبکه مختل شود. همچنین، توجه داشته باشید که با افزایش تعداد اتصالات، ممکن است در سیستم‌های سطح پایین مشکلات عملکردی وجود داشته باشد. از این رو، اگر با چنین مواردی روبرو شدید، فقط اتصالات را پایین بیاورید.

ویروس اسکن بعد از بارگیری

رخنهٔ ویروس از طریق فایل‌های دانلود موضوعی است که همه ما را آزار می دهد. پس بهتر است قبل از اینکه کار به جای باریک بکشد IDM می تواند پس از اتمام دانلود به طور خودکار فایل‌های دانلود شده را با برنامه آنتی ویروس نصب شده در سیستم شما  اسکن کند. این ایمن‌ترین روش برای مدیریت فایل‌هایی است که از وب دانلود می‌شوند.  برای این کار به Options-> Downloads بروید و سپس بخش «بررسی ویروس» را پیدا کنید. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که فایل .exe برنامه آنتی ویروس خود را مرور کرده و انتخاب کنید.

محدود کردن سرعت دانلود

اگر در IDM هنگام دانلود فایلی باید مروری در اینترنت نیز انجام دهید طبیعی است که سرعت مرورگر شما کمتر خواهد شد. اگر نمی‌خواهید دانلود را به طور کامل متوقف کنید، محدود کردن سرعت بهترین انتخاب است. این روش می‌تواند به طور دائمی در دانلود‌های شما استفاده شود، اما بهترین سناریو استفاده برای کارهای فوری است. برای محدود کردن سرعت دانلود یک فایل، پنجره Progress آن را باز کنید و گزینه محدود کردن سرعت را انتخاب کنید. شما می‌توانید سرعت محدود کننده را به دلخواه انتخاب کنید.

لینک‌ها را کپی کنید و در لیست دانلود قرار دهید

تمام کاری که شما باید انجام دهید کپی کردن لینکی است که دانلود می‌خواهید کنید. لینک هر فایل در داخل مرورگر را کپی کنید سپس  IDM را باز کنید. اکنون بر روی “افزودن URL” کلیک کنید  لینک شما در آنجا آماده برای دانلود خواهد بود. این گزینه به شما امکان می‌دهد هر لینکی را در ویندوز کپی کنید و به طور خودکار اجازه دهید IDM همان را دانلود کند. خوب، انجام این کار راحت است زیرا باعث صرفه جویی در وقت می‌شود. به گزینه ها >> عمومی بروید. اکنون گزینه «شروع دانلود خودکار URL های قرار داده شده در Clipboard» را علامت بزنید.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.