چطور و چرا آنلاین بیمه بخریم؟

مدیر سایت 660 روز پیش
بازدید 79 بدون دیدگاه

این ضرب المثل که کسی از فردای خودش خبر ندارد یک مفهوم درست از شرایط زندگی همهٔ انسان‌هاست. زندگی انسان و هر آنچه در مالکیت خود دارد تحت خطر و ریسک از بین رفتن یا تخریب است. حالا با وجود شرکت‌های بیمه درصد میزان ضرر‌های وارده به هر شخصی می‌تواند کمتر شود. شرکت‌های بیمه علاوه بر ارائه بیمه عمر، خدماتی دیگر مانند بیمه شخص ثالث،‌بیمهٔ بدنه خودرو و بیمه آتش سوزی را نیز ارائه می‌دهند. این درحالی‌ست که طبق آمار ارائه شده از صنعت بیمه در جهان، حدود ۴۳٪ از مردم از هیچ‌گونه بیمه استفاده نمی‌کنند. شرکت‌های بیمه در سراسر کشور نمایندگی‌های بسیاری دارند. درحال حاضر خدمات آنلاین خرید بیمه برای افرادی که وقت و فرصت کافی برای حضور در نمایندگی‌های بیمه ندارند نیز فراهم است. ممکن است سایت‌های ارائه دهندهٔ خدمات بیمه را نشناسید یا از روند خرید آنلاین بیمه باخبر نباشید در اینجا به این نکات خواهیم پرداخت.

بیمه دات کام

سامانه خرید آنلاین بیمه دات کام، خدماتی مانند مشاوره، استعلام،‌ مقایسه، مشاوره تخصصی، خرید و تمدید آنلاین را ارائه می‌دهد. این سامانه آنلاین خرید علاوه بر کسب اعتماد مشتریان توانسته است پایین‌ترین قیمت بیمه را در سایت خود تضمین کند. همچنین با  مشاوره تخصصی رایگان و تحویل بیمه‌نامه به تمامی نقاط کشور، پوشش و پشتیبانی مناسبی را در صنعت بیمه ارائه می‌دهد. بیمه دات کام با ۱۵ شرکت بیمه‌گر معتبر و دارای بیمه مرکزی همکاری می‌کند و بیمه‌گزاران به راحتی می‌توانند پس از بررسی دقیق قیمت‌ها، شرایط مالی و خدمات شرکت‌های بیمه‌های، بهترین انتخاب و خرید آنلاین را داشته باشند. مشتریان می‌توانند وارد سایت bimeh.com شوند و از سربرگ محصولات نوع بیمهٔ موردنظر خود را انتخاب کنند. پس ارائه اطلاعات مورد نیاز به هر قسمت بیمه‌نامه برای متقاضی صادر  و ارسال می‌شود.

بیمیتو

سامانه آنلاین بیمیتو خدماتی مانند استعلام،‌مقایسه و خرید آنلاین را ارائه می‌دهد. بیمیتو برای تسهیل در ارائه خدمات، علاوه بر سایت، دارای اپلیکیشن با کاربری ساده و جذاب است. مشتریان می‌توانند از طریق اپلیشکن، خدمات مشاوره و خرید آنلاین بیمه را انجام دهند. کاربران با ورود به سایت bimito.com با دسته بندی انواع بیمه‌ها مواجه می‌شوند که به راحتی می توانند خدمات شرکت‌های بیمه را استعلام و مقایسه کنند. بیمیتو همچنین برای افرادی که با انواع بیمه‌ها آشنای ندارند نیز بلاگی در خصوص بیمه ایجاد کرده است. مشتریان می‌توانند به صورت آنلاین از قیمت بیمه‌های شرکت های معتبر بیمه باخبر شوند. بیمه‌نامه مشتریان پس از خرید در روزهای عادی تا قبل از ساعت ۲۱ و  در روزهای تعطیل تا ساعت ۱۹ صادر و قابل دریافت است. برای خرید انلاین بیمه در بیمیتو کافیست اطلاعات موردنیاز را ارائه دهید و منتظر بیمه نامهٔ خود باشید.

از بیمه عمر و فوایدش چه می‌دانید؟ این مطلب به درد فرزندتان می‌خورد

از کی

ازکی یکی دیگر از سایت‌های ارائه دهندهٔ خدمات بیمه به صورت آنلاین است. سامانه ازکی با هدف بررسی و مقایسه رشته‌های بیمه‌ای شرکت‌های بیمه‌گر معتبر راه‌اندازی شده است. کاربران می‌توانند در سایت ازکی از قیمت،‌ سطح کیفیت،‌میزان پوشش بیمه و سرعت عمل هر شرکت بیمه‌ای مطلع شوند. همچنین بیمه‌گزاران می‌توانند از بلاگ جامع ازکی برای پاسخ به سوالات متدوال و اخبار به روز در حوزه بیمه استفاده کنند. مشتریان پس از درج اطلاعات در رشته بیمه موردنظر خود می‌توانند به جای بیمه‌نامه کاغذی از بیمه‌نامه الکترونیک برخوردار شوند.

بیمه بازار

بیمه بازار یکی دیگر از سایت‌های خرید آنلاین بیمه است که به ارائه خدماتی مانند مقایسه، مشاوره و خریدآنلاین می‌پردازد. سایت بیمه بازار علاوه بر وب سایت دارای اپلیکشن موبایل نیز هست. کاربران می‌توانند از قیمت‌ها و شرایط و نوع پوشش شرکت‌های بیمه‌ای معتبر مطلع شوند و بیمه موردنظر خود را انتخاب کنند. بیمه بازار مانند دیگر سایت‌های خرید آنلاین بیمه،‌ نقش تسهیلگری بین شرکت‌های بیمه و بیمه‌گذاران ایفا می کند. همچنین بیمه بازار با افزودن یادآور برای اقساط ، بیمه‌گذاران را از سررسید قسط‌های بیمه باخبر می سازد.

اما اگر از خدمات آنلاین شرکت‌های بیمه می خواهید بیشتر بدانید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

خدمات آنلاین بیمه چه فوایدی دارد؟

مشغله زیاد از یک طرف و بروز بیماری کرونا از طرف دیگر سبب شد تا بسیاری از شرکت‌های بیمه گزار خدمات خود را به صورت آنلاین نیز ارائه دهند. اما شاید پس از فروکش کردن بیماری کرونا سوال شود که خرید آنلاین چه مزیت‌هایی می‌تواند داشته باشد. در واقع صرفه جویی در وقت یکی از مهمترین دلایل ارائه خدمات آنلاین و استقبال مردم از این خدمت‌رسانی است. به طوری که مردم می‌توانند در تمامی روزها و ساعات هفته اقدام به خرید بیمه کنند. مزیت دیگر خدمات آنلاین بیمه، تنوع و گستردگی دامنهٔ انتخاب است. بدین صورت که با اشراف کامل به خدمات تمامی شرکت‌ها می‌توان بهترین بیمه‌گزار و خدمت را انتخاب کرد. همچنین خدمات آنلاین شرکت‌های بیمه سریع‌تر و جامع‌تر از خرید حضوری است. زیرا اطلاعات کافی به متقاضیان بیمه داده می‌شود. شرکت‌های بیمه‌گذار برای جلب نظر مخاطبان خود تخفیف‌‌های مناسبی در صورت خرید آنلاین نیز ارائه می‌دهند.

در دوران کرونا،‌ کدام شرکت‌ها بیمه کرونا ارائه می‌دهند؟

با شیوع ویروس کرونا بسیاری از مردم نگران هستند که در صورت بیمار شدن آیا شرکت‌های بیمه از آنها حمایت خواهند کرد. چرا که هزینه‌های پزشکی و مراقبتی برای بیماری کرونا سرسام آور است. از این رو  برخی از شرکت‌های بیمه، بیماری کرونا را تحت پوشش قرار می‌دهند. بیماری کرونا را بیمه‌گزاران سامان و آسیا تحت پوشش بیمه عمر خود قرار داده‌اند. افرادی که در بیمه سامان تحت پوشش طرح‌های جامع زندگی، سپاس ایران،‌ زندگی‌مان باشند می‌توانند در صورت مبتلا شدن به بیماری کرونا از بیمه سامان خسارت و کمک هزینه دریافت کنند. البته بیمه سامان برای افراد تحت پوشش بیمهٔ خود تا سقف ۳۰ میلیون برای امراض خاص اختصاص می‌دهد. همچنین افرادی که تحت پوشش بیمه آسیا باشند می‌توانند بدون پرداخت هزینه‌ای اضافی تا سقف ۵۰ میلیون کمک هزینه دریافت کنند. البته این دو شرکت بیمه ‌گزار در بیمه مسافرتی نیز کرونا را تحت پوشش قرار داده‌اند. در صورت مسافرت و ابتلا به بیماری تا سقف ۷۰ هزار یورو کمک هزینه درمان کرونا در بیمه مسافرتی از سوی شرکت‌ها ارائه می‌شود.

ازدواج آسان با بیمه تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی برای افرادی که تحت پوشش بیمه خود هستند، مبلغی را تحت عنوان کمک هزینه ازدواج در نظر گرفته است. از این رو متقاضیان می‌توانند با ثبت‌نام اینترنتی درخواست کمک هزینهٔ خود را ثبت کنند. البته افرادی که سابقه ۵ سال بیمه شدگی را در سازمان تامین اجتماعی داشته باشند می‌توانند از این خدمت استفاده کنند. از این رو متقاضیان از طریق اینترنتی می‌توانند کمک هزینه‌ای برای ازدواج دریافت کنند.

درخواست بیمه بیکاری در دوران کرونا

شیوع بیماری کرونا سبب شد که بسیاری از مشاغل دچار آسیب و ضرر بشوند. بسیاری از مردم از شغل خود بیکار شدند و تنها منبع درآمد آنها بیمه بیکاری می‌توانست باشد. از این رو با ورود به سایت https://bimebikari.mcls.gov.ir  برای بیمه بیکاری درخواست کنند. متقاضیان باید درنظر داشته باشند که ظرف مدت ۳۰ روز از بیکاری برای بیمه بیکاری درخواست دهند. در غیر اینصورت پذیرفته نخواهد شد.

از بیمه عمر و فوایدش چه می‌دانید؟ این مطلب به درد فرزندتان می‌خورد

بررسی سوابق بیمه با کد ملی و کد USSD

بسیاری از بیمه شوندگان برای اطلاع از اینکه آیا حق بیمه آنها واریز شده است مجبور به مراجعه حضوری بودند. این درحالی است که سازمان تامین اجتماعی برای افراد تحت پوش خود امکانی را فراهم کرده که با وارد کردن کد ملی خود از واریزی حق بیمه مطلع شوند. همچنین بیمه شوندگان می‌توانند از طریق *۴*۱۴۲۰# می‌توانند واریزی حق بیمه و سوابق بیمه را استعلام کنند. همچنین افراد تحت پوشش بیمه می‌توانند از طریق کد USSD  خدماتی مانند پرداخت حق بیمه، فیش مستمری، فرم‌های تامین اجتماعی و دستمزد مبنای کسر بیمه را استعلام کنند.

خسارت اتومبیل را از بیمه بیمیتو دریافت کنید

دریافت خسارت از بیمه‌های بدنه، آتش‌سوزی، تکمیلی و شخص ثالث همیشه به سادگی صورت نمی‌گیرد. از این رو سایت بیمیتو امکانی جدید برای پرداخت خسارت آنلاین تصادفات فراهم کرده است. کارشناسان پس از ارزیابی خسارت و تکمیل پرونده مبلغ واریز غیرحضوری را تعیین و تایید می‌کنند. به طوری که کارشناسان بیمیتو به صورت ۲۴ ساعته مشاوره رایگان در خصوص پرداخت آنلاین خسارت ارائه می‌دهند. در نظر داشته باشید در عرض ۱۰ تا ۱۵ روز پس از ارزیابی‌های صورت گرفته حق بیمه ناشی از خسارات به صورت آنلاین پرداخت خواهد شد. البته شرکت‌های بیمه‌ای مانند ایران، البرز، سامان و رازی امکان دریافت غیرحضوری خسارت را برای بیمه‌های شخص ثالث و بدنه فراهم کرده است. به طوری که در صورت بروز حادثه و تماس با شرکت موردنظر کارشناس به محل حادثه اعزام می‌شود. کارشناس، خسارت را ارزیابی و مبلغ مورد نظر را تعیین می‌کند تا پرداخت در زودترین حالت ممکن رخ ‌دهد. اما در نظرداشته باشید که خدمات غیرحضوری این شرکت‌های بیمه‌گزار تنها در ساعات اداری ارائه می‌شود. برخلاف سایت‌های فروش آنلاین که به صورت شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی هستند. از طرفی دیگر بیمه‌های دانا و آسیا هنوز امکان پرداخت خسارت به صورت آنلاین را ندارند.

جمع بندی

شرکت‌ها و سایت‌های فروش آنلاین بیمه بسیاری وجود دارند که درصدد ارائه خدمات با بهترین شرایط هستند. شیوع و گسترش ویروس کرونا از یک طرف دیگر سبب شده که خرید آنلاین بیمه و استفاده از خدمات آنلاین بیمه‌گزاران بسیار مرسوم‌تر از قبل جلوه کند. همچنین تنوع محصولات و خدمات شرکت‌های بیمه در حال افزایش است. به طوری که می‌توان تمامی بیمه‌های اساسی را از طریق اینترنت خرید و از خدمات آنلاین آنها نیز استفاده کرد. پیدا کردن اینکه چه سایت خدمات دهنده و شرکت بیمه‌گزاری می‌تواند مناسب باشد تنها با بررسی آنها محقق می‌شود.

print

نظرات کاربران

  • لطفا از تایپ کردن فینگلیش خودداری کنید. در غیر این صورت نظر شما بررسی نخواهد شد.
  • هدف شما ارسال تبلیغات یا بک لینک نباشد. در غیر این صورت دیدگاه حذف می شود.
  • دیدگاه شما فقط و فقط در رابطه با این موضوع باشد.
  • به دیگران توهین نکنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.